List Anke

Milá Anka,

dovoľ mi poďakovať Ti za dlhé roky obetavej a zodpovednej práce v prospech všetkých slušných ľudí, v prospech Slovenska aj Európy. Veľmi si vážim roky tvrdej, častokrát nedocenenej práce, pre kresťanskú demokraciu, ktorá nám všetkým tak veľmi leží na srdci. Obzvlášť ďakujem za Tvoj čas a energiu venovanú nám, mladým ľudom.

Otec Anton Srholec hovorieval: „S námahou, ľútosťou, bolesťou a pokorou musíš v sebe hromadiť a chrániť svetlo. To je zmysel celej našej činnosti. Tento svet iné ani nečaká. Ak nie si svetlom, nedávaš nič.“ Anka, v hnutí si bola dlhé roky naším svetlom. Svetlom nádeje a zmeny, kresťanská demokratka par excellence, rešpektovaná doma a najmä v zahraničí.

Nech už Tvoje kroky povedú kamkoľvek, ďakujem za všetko to dobré. Nie len v tomto roku si zo srdca prajem, aby sa kresťania angažovaní vo verejnom živote viac spájali než rozdeľovali. Nám mladým záleží na jednote, dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme pocítiť, že to spoločne dokážeme. Potrebujeme lídrov, ktorých ciele presahujú vlastné ambície a prospech. Anka, Tvoj príbeh je jedinečný. Odvaha hľadať pravdu a ochota s láskou slúžiť dobru je hodná nasledovania. Tvoj zápas za ochranu života nenahraditeľný...

Moja vďačnosť je však silnejšia než môj smútok či rozhorčenie. Preto ďakujem a prajem všetko len to najlepšie!

 

S úctou a vďakou,

Martin Trúchlik

 

Pripájajú sa členovia predsedníctva KDMS:

Adam Bátovský, Slavomír Gregorík,

Matúš Hagara, Milan Kabina

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo