Šefčovič. Vianočný darček pre Harabina.

Aj časovo to takmer sedí s juliánskym kalendárom. Mysľou mi preletela predstava kazačok tancujúceho Harabina v žiari nedávno ozdobeného ligotajúceho sa stromčeka. Obraz ako z Jakubiskovej Perinbaby.

Fico je najúspešnejší slovenský politik, i keď sa naposledy nestal prezidentom a nedostal do top 10 v najankete.  Šefčovič Harabinovi nezoberie ani jeden hlas. Ibažeby Harabin nemal zatiaľ len hlasy radikálnych antieurópskych, proruských, a nacionálnych či iracionálnych konzervovaných voličov, ale i hlasy bývalých komunistov.

Koho ešte, okrem sociálno-demokraticko-liberálnych voličov Smeru môže črtajúca sa kandidatúra Šefčoviča potešiť?

Môže povzbudiť nacionálnu, a čím ďalej tým viac slovne proruskú SNS a Danka, aby sa pokúsili viac populisticky než naozaj „prichýliť Slávy dceru k dubisku“. Bude stačiť okopírovať Harabina. Už podľa nového zákona o plagiátorstve, ktorý iniciatívne sám Danko navrhol prijať. Ďalší diel SNS paródie.

Nominácia Šefčoviča musí potešiť aj mnohých proeurópsky orientovaných sociálno-demokratických liberálov. Mnohých, ktorí túžia po nových ľudských právach, na úkor tých starých. Celkom isto im odľahlo, pre prípad, že sa do druhého kola dostane Harabin. Ktorému o to ide. Prípadne o tretie miesto. Vie, že toľko ľudí na Slovensku nie je, ktorí by ho zvolili za prezidenta. Predsa len, v prezidentských voľbách nás chodí voliť o čosi viac ako v župných, napríklad v banskobystrickom kraji predminule.

Maroš Šefčovič je ťažký politický kaliber európskeho formátu. Bez káuz. Slušní kandidáti stratili časť vetra z plachiet. Niet proti komu bojovať. Lebo čím viac budú strašiť Harabinom, tým lepšie pre neho. Ak Matovič nemá v talóne opäť nápad s detektorom či nejakú nahrávku a Remišová svoju kandidatúru, môžeme sa ešte opýtať aj Kočnera. Toho času, už ani netreba kupovať letenku na Maledivy.

P.S. Poďme voliť v prvom kole Františka Mikloška, aby sme v druhom kole nemuseli voliť Maroša Šefčoviča. V duchu repliky z Perinbaby, "čia je to smola"?

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo