Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. január 2019

Aktuality.sk chcú zrušiť schengenskú hranicu s Ruskom (asi)

Spravodajský server Aktuality.sk, ktorý som radil k tým objektívnejším, a ku ktorému som si po vražde Jána Kuciaka vytvoril akýsi hlbší vzťah, ma dnes slušne povediac rozladil. Ide o článok s titulkom "Komentár Zola Mikeša: Trump používa logiku komunistov a eštébákov".
Aktuality.sk chcú zrušiť schengenskú hranicu s Ruskom (asi)

Nech sa na mňa pán Mikeš nehnevá, ale dnes som pod vplyvom neobyčajného videa z ustanovujúcej schôdze obecného zastupiteľstva vo Fekišovciach, ktoré práve valcuje internet. Po prečítaní článku pána Mikeša mám podobný pocit ako po zážitku s pani starostkou Fedorovou, nominantkou Smeru SD.

Pán Mikeš asi počíta s tým, že slovenský čitateľ je natoľko zmanipulovaný liberálnymi médiami, že strávi doslova čokoľvek. Chcem týmto jeho ako i ostatných "trumpológov" vyzvať, aby sa krotili, aby si po sebe ich výtvory prečítali, alebo aby o Trumpovi radšej ani nepísali.

Pán Mikeš v článku totiž píše nezmysly. Uvádza tento Trumpov výrok: „Niektorí ľudia tvrdia, že stavba múru je nemorálnou. Prečo si teda stavajú bohatí politici okolo svojich domov vysoké ploty, brány a múry?,“ spýtal sa Trump rečníckou otázkou vo svojom prejave. A hneď si na ňu aj pohotovo sám odpovedal: „Oni si stavajú múry nie preto, že nenávidia ľudí zvonka, ale milujú tých vo vnútri.“ - a komentuje ho tak, že vraj kríva na obe nohy, lebo dom sa nedá porovnávať s krajinou, keďže múr okolo domu si platí majiteľ sám a múr okolo krajiny si platia daňoví poplatníci, ktorí si zvolili nielen Trumpa, ale aj kongres. Na to ja hovorím - dom a krajina sa dá porovnávať, mnohí politici to robia, určite aj liberálni. Pokiaľ ide o to, či má v USA zvíťaziť Trumpovo videnie sveta alebo videnie demokratov v kongrese, to by som nechal na USA.

Ďalej pán Mikeš tvrdí, že Trump používa podobnú logiku ako komunisti, ktorí obhajovali železnú oponu tým, že chránia svojich občanov pred imperialistickými agentmi. Pokiaľ viem, komunisti argumentovali tým, že "hranica nie je korzo". G. Husák tým chcel povedať, že nie imperialisti, ale naši vlastní občania nesmú tú hranicu voľne prekračovať a ako azda každý vie, na hraniciach komunisti nechytali a nestrieľali imperialistických agentov, ktorí by sa k nám tlačili zo Západu, ale našich občanov, ktorí sa pokúšali emigrovať von z komunistického pekla. Neviem o tom, že by sa státisíce občanov USA tlačili do Mexika, a preto im treba postaviť ako zábranu múr. Naopak, tie státisíce ľudí sa tlačia do USA, kde počítajú s ľahším životom, s využívaním sociálneho systému, ale aj s obchodovaním s drogami či inou kriminálnou činnosťou. 

Ročne sa dlhodobo pokúša nelegálne prekročiť hranicu USA viac ako milión ekonomických migrantov z Mexika a iných krajín Latinskej Ameriky. Trump chce dosiahnuť radikálne obmedzenie každoročného nárastu sociálnych výdavkov určených pre ekonomických migrantov. Automaticky sa tým zásadne zníži závažná trestná činnosť, klesnú priame výdavky na financovanie polície, súdov, väzenskej služby a ďalšie obrovské s týmto javom súvisiace náklady. Rádovo ide o miliardy USD.

Ďalej pán Mikeš píše, že "Múry sú reliktom minulosti a tí, ktorí ich okolo územia svojho štátu stavajú, nečinia tak z lásky k svojim obyvateľom. Činia tak v mene svojej izolacionistickej politiky. Platilo za komunistov, platí za Trumpa.​"

Nuž, ak by sme toto ako EÚ mali brať vážne, mali by sme podľa pána Mikeša zrejme zrušiť vonkajšiu schengenskú hranicu. Pán Mikeš, čo poviete? Zrušme ten "relikt minulosti", stiahnime pohraničné vojsko z ruskej, bieloruskej, ukrajinskej, srbskej, tureckej, líbyjskej, alžírskej, marockej (atď.) hranice. Otvorme náruč všetkým tým ušľachtilým národom s ich ušľachtilými projektmi na  obohatenie a obrodenie našej zaostalej a neschopnej Európskej únie. Potom si to isto všimne aj Trump, pochopí, aký je to skvelý nápad a prestane tak tvrdohlavo a samoľúbo presadzovať tú hlúposť s ochranou mexickej hranice. Alebo som sa pri čítaní vášho článku kdesi sekol?

Inzercia

Odporúčame

Blog
Poľská konzervatívna vláda boduje v EÚ

Poľská konzervatívna vláda boduje v EÚ

Deti žijúce v zahraničí, ktoré budú odovzdané do pestúnskych rodín, budú musieť byť umiestnené výhradne v im kultúrne blízkych rodinách. Ide o národnú, kultúrnu a jazykovú identitu, teda o zachovanie rovnakého jazyka a náboženstva v náhradnej rodine. Dnes o tom rozhodli ministri spravodlivosti európskej dvadsaťosmičky na stretnutí v Bruseli, ktoré prijalo poľskú novelu predpisov EÚ.

Blog
All you need is Love

All you need is Love

Byť milovaný je vari najzákladnejšia ľudská potreba. Človek, ktorý nezažil prijatie a rešpekt to má v živote veľmi ťažké. No naša najhlbšia túžba nás zjavne presahuje a potrebuje byť nasýtená niečím ešte väčším než sme my sami.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.