Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. január 2019

Blahoslavený Titus Zeman

V roku 2016 som písal o malom zázraku na jeho príhovor: "Ako sme kúpili najlepšie ojazdené auto (vlastná skúsenosť)". V predvečer jeho blahorečenia som napísal ostrý článok: "Kto nesmie chýbať pri blahorečení Zemana? Korbuly!" Dnes píšem pár poetických slov.... Nech za nás orodujú naši priatelia v nebi!
Blahoslavený Titus Zeman

Blahoslavený Titus Zeman,

ktorého spomienku dnes slávime
nauč nás žiť sväto povolanie
to naše

i pre deti
našich detí,
prosíme.

Dnes
sneží v našom kraji
milosť nech padá
na Tvoj rodný kraj
by sme sa radi mali
"Neoddychuj, pomáhaj!"

Nech radosť dona Bosca
viera v mladých
preč neistôt v nás záveje

zažmurká a pohladí nás

Inzercia

to Dieťa
večnej
nádeje.

Amen.

PS: Ak máte možnosti a čas, tak dnes o 18 hod. bude v RÍME i vo VAJNOROCH (priamy prenos svätej omše na TV Lux) slávnostná spomienka. Viac o ďalších podujatiach na www.tituszeman.sk

foto: TU

Inzercia

Autor je historikom Ústavu pamäti národa, autorom projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom (www.november89.eu), riaditeľom Nadácie Antona Srholca ANTÓNIO.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Sedemnásty december

Sedemnásty december

Na ten deň nikdy nezabudnem. A stále mám viacero dôvodov, aby som v daný deň premýšľal oveľa viac nad životom a smrťou. Nad tými, ktorí nás predišli do večnosti, a nad tými, ktorí sa v ten deň narodili. Poznáte aj Vy niektorých?

Blog
S rodinou do Compostelly

S rodinou do Compostelly (Výber z blogov)

Ísť na púť obvykle znamená vydať sa sám alebo v malom kolektíve priateľov, z ktorého sa môžete kedykoľvek odpojiť a zostať sami so sebou alebo s Bohom. Pri púti s rodinou to tak nejde, malé rodinné spoločenstvo je vašou trvalou súčasťou.