Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. december 2018

Marakešské dozvuky

Do Marakeša 30 štátov neprišlo a 10 bolo proti paktu o riadenej migrácii. Čo prezradilo Marakešské divadlo. Pán Boh nás chráň pre klamármi.

Tak pozreli sme si ako prebehlo stretnutie v Marakeši a je z toho niekoľko poznatkov.

Po prvé na stretnutie neprišli zástupcovia 30-tich štátov. Čiže prvý signál protestu proti obsahu dokumentu o riadenej migrácii. Dvadsať z nich síce neprijalo rozhodnutie, že sú proti dokumentu, ale nepovažovali za potrebné sa zúčastniť divadla na jeho oslavu.

Po druhé desať štátov verejne deklarovalo, že je proti prijatiu uvedeného dokumentu. Stojí zato si všimnúť o aké štáty išlo. Ako prvé dokument odmietli Spojené štáty americké. V minulosti by sme očakávali, že keď to urobia oni, pridá sa k nim celý civilizovaný svet. Nestalo sa tak. Stojí zato zamyslieť sa prečo ? Odmietnutie dokumentu Izraelom, vzhľadom na ich bohaté skúsenosti s islamom, iste nikoho neprekvapil. Odvaha stredoeurópskych štátov mať iný názor ako „staré“ členské štáty EU ukazuje, že po počiatočnom poručníkovaní, ktorými ich častovali pri prístupových rokovaniach, už tieto konečne prišli na to, že veci sa majú inak ako boli proklamované. Napríklad iba také dodržiavanie Maastrichtských dohovorov pri tvorbe štátnych rozpočtov. Kde je vyrovnaný rozpočet napríklad takého Francúzska ?

Po tretie ako sme videli v Marakeši tak to bolo iba oslavné divadlo. Žiadne prednášanie pripomienok. Účastníci iba deklarovali podporu paktu OSN o riadenej migrácii. Odznela však závažná informácia, že dokument sa bude podpisovať na rokovaní valného zhromaždenia OSN 19.decembra t.r. Takže žiadne nepodpisovanie, ale jasný záväzok k plneniu, ako už viac krát bolo publikované, 38 zaväzujúcich podmienok.

Po štvrté v priamom prenose sme boli svedkami, ako tí čo nás chceli vmanipulovať do podpísania uvedeného dokumentu, sa neštítili akýchkoľvek klamstiev. Stojí zato si pripomenúť tvrdenia o nezáväznosti dokumentu o riadenej migrácií, o tom že sa nič nebude podpisovať a že je to iba nevinná politická proklamácia. No a na čele týchto klamstiev bol náš nenahraditeľný minister zahraničia.

Nech nás Pán Boh chráni pred takýmito reprezentantmi Slovenska.  

Inzercia

Odporúčame

Blog
Odmietnutím Marakéša problémy nekončia, čo ďalej ?

Odmietnutím Marakéša problémy nekončia, čo ďalej ?

Inštitút kresťansko-sociálnej politiky o európskej migračnej kríze s expertmi Visegrádu. Neschopnosť svetových lídrov riešiť príčiny. Falošné tvrdenia o neznášanlivosti Slovákov. Emigrácia slovenskej mlade a vyprázdňovanie vidieka. Nutnosť vytvoriť stratégiu revitalizácie vidieka.

Blog
Posledný zápas Ronalda Reagana

Posledný zápas Ronalda Reagana

Ronald Reagan, 40. prezident Spojených štátov amerických je osobnosťou, ktorú pri štúdiu dejín 20. storočia nemožno prehliadnuť. V prezidentskom úrade zotrval dve volebné obdobia (1981-1989) a zmenil tvár Ameriky a sveta. Svoj boj so zákernou Alzheimerovou chorobou však vyhrať nedokázal.

Blog
70-te výročie Deklarácie ľudských práv. Je dôvod oslavovať?

70-te výročie Deklarácie ľudských práv. Je dôvod oslavovať?

Všeobecná deklarácia ľudských práv sa stala základným kameňom OSN, z ktorého plynuli obrovské úspechy v oblasti ľudských práv. Napriek tomu sme dnes v rôznych častiach sveta svedkami vojen, konfliktov a porušovania ľudskej dôstojnosti, a to paradoxne krajinami, ktoré sú členmi Rady OSN pre ľudské práva. Je dôvod oslavovať?