Marakešské dozvuky

Do Marakeša 30 štátov neprišlo a 10 bolo proti paktu o riadenej migrácii. Čo prezradilo Marakešské divadlo. Pán Boh nás chráň pre klamármi.

Tak pozreli sme si ako prebehlo stretnutie v Marakeši a je z toho niekoľko poznatkov.

Po prvé na stretnutie neprišli zástupcovia 30-tich štátov. Čiže prvý signál protestu proti obsahu dokumentu o riadenej migrácii. Dvadsať z nich síce neprijalo rozhodnutie, že sú proti dokumentu, ale nepovažovali za potrebné sa zúčastniť divadla na jeho oslavu.

Po druhé desať štátov verejne deklarovalo, že je proti prijatiu uvedeného dokumentu. Stojí zato si všimnúť o aké štáty išlo. Ako prvé dokument odmietli Spojené štáty americké. V minulosti by sme očakávali, že keď to urobia oni, pridá sa k nim celý civilizovaný svet. Nestalo sa tak. Stojí zato zamyslieť sa prečo ? Odmietnutie dokumentu Izraelom, vzhľadom na ich bohaté skúsenosti s islamom, iste nikoho neprekvapil. Odvaha stredoeurópskych štátov mať iný názor ako „staré“ členské štáty EU ukazuje, že po počiatočnom poručníkovaní, ktorými ich častovali pri prístupových rokovaniach, už tieto konečne prišli na to, že veci sa majú inak ako boli proklamované. Napríklad iba také dodržiavanie Maastrichtských dohovorov pri tvorbe štátnych rozpočtov. Kde je vyrovnaný rozpočet napríklad takého Francúzska ?

Po tretie ako sme videli v Marakeši tak to bolo iba oslavné divadlo. Žiadne prednášanie pripomienok. Účastníci iba deklarovali podporu paktu OSN o riadenej migrácii. Odznela však závažná informácia, že dokument sa bude podpisovať na rokovaní valného zhromaždenia OSN 19.decembra t.r. Takže žiadne nepodpisovanie, ale jasný záväzok k plneniu, ako už viac krát bolo publikované, 38 zaväzujúcich podmienok.

Po štvrté v priamom prenose sme boli svedkami, ako tí čo nás chceli vmanipulovať do podpísania uvedeného dokumentu, sa neštítili akýchkoľvek klamstiev. Stojí zato si pripomenúť tvrdenia o nezáväznosti dokumentu o riadenej migrácií, o tom že sa nič nebude podpisovať a že je to iba nevinná politická proklamácia. No a na čele týchto klamstiev bol náš nenahraditeľný minister zahraničia.

Nech nás Pán Boh chráni pred takýmito reprezentantmi Slovenska.  

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo