Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. novembec 2018

Vraj garancia prozápadnej orientácie

S údivom sledujem, ako niektorí novinári skočili na tú istú rozprávku ďalšiemu vládnemu predstavitelovi.
Vraj garancia prozápadnej orientácie

Nie je to tak dávno, čo sa mainstreamoví komentátori predháňali, kto viac naloží opozícií, za jej “protieurópske” smerovanie a garanciu zachovania prozápadnej orientácie videli v pánovi expremiérovi. 
V človeku, ktorý keď bol “in” socializmus, tak bol prísny ateista, potom sa pomery zmenili, tak si spomenul, že on je vlastne katolík s birmovkou. Najprv bol orientovaný na východ, potom soskal čaje o piatej s Kaddáfim, neskôr sme mali možnosť počúvať o tom, ako má svet okrem západu aj ďalšie tri strany, až to zakončil ako hrdý bojovník za európske jadro. Človek by si povedal, že asi schizofrenik, ktorý potrebuje pomoc. Možno áno, ale u nás premiér republiky chválený médiami. 
Jeho skutočné "ja", sme však v plnej paráde mali možnosť vidieť po strašnej vražde novinára a jeho snúbenice. Kam zmizla tá proeurópska orientácia? Kde skončila tá honba za jadrom? Jediné čo ostalo, bol boj o moc a kariéru, tohto zúfalého človeka. Žiadna Európa, žiadna vízia, žiadne ideály, len túžba udržať sa. 
A prišlo ospravedlnenie od konkrétnych novinárov, že sa mýlili? Neprišlo.
Zmenilo sa niečo? Nie, svoj stupeň naivity naďalej držia na rovnako obdivuhodnej úrovni a scenár sa opakuje.


Pán (zatiaľ ešte stále) minister - diplomat je podobný prípad, ak nie ešte priezračnejší. Tento (takisto) bývalý člen červenej strany to dokonca dotiahol k štúdiu na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov, kam sa teda že vôbec nedostal len tak hocikto. Možno aj nosil tričko "So sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak!". 
Ale zrazu sa aj jemu na chvíľu skomplikovala kariéra pádom režimu. Ťažkú hlavu si z toho nerobil. Je možné, že len červené spodky vymenil za modré a karavána išla ďalej. Odvtedy bol prozápadný ako sa len dalo. 
Ale prečo on nestratil prozápadnú orientáciu a tak horlivo bojuje za vraj bezvýznamný pakt OSN? Je to veľmi jednoduché. Pretože pre kariérneho kariéristu sú aj lukratívnejšie pozície ako post ministra v našej krajine a práve takáto jasná demonštrácia hesla "So západom a nikdy inak!" mu môže v jeho kariérnom raste, pri súčasnom rozdelení sveta (pokiaľ opäť nebude musieť meniť tímy), len a len pomôcť. Veď čo viac dokazuje jeho falošnosť v tejto téme, ako odpoveď na otázku: Čo robil toho času tento nositel solidarity a bojovník za utláčaných po celom svete, keď moju a tisícky ďalších rodín v jeho vlastnej krajine perzekuovali len kvôli ich kresťanskej viere? Bojoval za nich tak, ako dnes bojuje za ľudí z úplne iných kontinentov, či odštartoval honbu za svojou vlastnou kariérou?
Ak berieme život ako výťah, tak skoro každý z nás chce ísť čím vyššie. Keď však príde niečo, čo je proti našim morálnym zásadam, tak radšej ostaneme na tom istom poschodí, poprípade zídeme nižšie, len aby sme nepopreli samých seba. Títo ľudia nie. Oni poznajú len jeden smer a to ten nahor, nech by to malo priniesť akékoľvek obete a nech by im stálo v ceste čokoľvek. 

Filozická otázka na záver...

Keby prebral moc nad týmto štátom tyran - stelesnenie zla, snažili by sa ho zastaviť alebo by pre seba hľadali miesto v jeho kabinete? Odvíja sa odpoveď od toho, čo by pomohlo ľuďom, ktorí im dali dôveru, či nejakej orientácie alebo od toho, čo by vylepšilo ich kariéru?

 

Volám sa Martin Petriska a som predsedom mládežníckej organizácie Mladí pomáhajú (Sme Rodina - Boris Kollár). Našu prácu môžete sledovať tu.

Inzercia

Moje príspevky si na Facebooku môžete pozrieť tu, a na Instagrame tu.

 

Zdroj - obrázok tu.

 

Odporúčame

Blog
Ad Michal Lajcha

Ad Michal Lajcha

Michal Lajcha nedávno v rozhovore pre Denník N uviedol, že je odhodlaný pátrať po obetiach sexuálneho zneužívania kňazmi: https://dennikn.sk/1279359/byvaly-knaz-lajcha-nevidi-problem-vo-svateni-homosexualov-za-knazov/. Jeho motivácia je však zlá a výsledok tohto jeho zámeru by obetiam znovu mohol spôsobiť bolesť.