Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. november 2018

Lekcia z dôvery

Pred nedávnom som sa stretol so slepým mužom. Predstavil som sa mu menom. On na to mi odvetil, ja viem, že ste to vy, poznám váš hlas.
Lekcia z dôvery

Pri tomto stretnutí mi prišla na um iná príhoda, ktorá mi otvorila v mnohom oči. Lebo som sa stretol s mladým mužom, ktorý nevidel. Ponúkol som mu, že ho odveziem kus cesty. Prijal to s radosťou, išiel na stretnutie kdesi na Obchodnej v Bratislave, v pešej zóne, kde je ale veľký ruch a plno električiek. Chcel som ho vysadiť niekde tak, aby mohol v pokoji ísť. Na koniec ma presvedčil, že som na chvíľu zastavil skoro v strede križovatky.

Povedal mi – však sa nájde vždy niekto, kto mi povie, kde som. Ja by som asi nemal takú odvahu sa takto, ozaj na slepo vydať na cestu. Naviac, bol tu len na návšteve, nebýva tu.

Nedá mi to, a uvažujem už niekoľko mesiacov o tomto stretnutí. Mám aj ja takú dôveru v ľudí?

Inzercia

Celý život hľadajúci. Ale aj nachádzajúci, aby som vytrval hľadať ďalej. Ceniaci si život, lebo život je najväčší dar, ktorý sme dostali. Ale aj preto, lebo spolu s manželkou sme ho mohli dávať, boli sme pozvaní plným priehrštím rozdávať. Vzdelanie? Prečo sa na to pýtate, aj tak som vždy robil čosi iné!

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Boj proti pravici

Boj proti pravici

Novodobé heslo v Európe je „boj proti pravici“. Štítime sa čohokoľvek, čo len trochu zaváňa pravicou. Pekne je to vidieť v rozhodnutiach typických pravicových subjektov, ako napr. EPP (Európskych ľudovcov) v Európskom parlamente, ktoré podporuje dokumenty vytvorené LGBTI poslancami, alebo predkladateľom Istanbulskej zmluvy, poslancom zastupujúceho KDÚ-ČSL z Česka, ktorý najprv hlasoval za prijatie dokumentu a až potom hlasoval proti. Politická scéna na Slovensku sa sama označuje, že je stredopravicová, prípadne k slovu pravica dáva iné prívlastky.

Blog
8 nerestí alebo prečo kresťan rád krotí svoje vášne

8 nerestí alebo prečo kresťan rád krotí svoje vášne

Dnes sa mi zase stala čudná vec. Jeden z kolegov ma nazval Ježišom. Vraj preto, lebo mu miesto kofoly vždy nalejem pomarančový džús. Okolie, ktoré vie, že som veriaca, sa mierne zháčilo. Asi si mysleli, že vybuchnem, lebo to bola pre mňa nevhodná poznámka. Pravdu? V živote som nedostala krajší kompliment! To, čo ma zarazilo, nebol ten „Ježiš“, ale rozpaky okolia. Zase raz sa mi osvedčilo, že ľudia nevedia, čo majú od takého kresťana vlastne čakať.