Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. novembec 2018

Nevťahujme Cirkev do politiky

Milí priatelia,

nakoľko v médiach prebehla informácia o stave registrácie novej politickej strany KDŽP, dovoľte mi, aby som sa priamo k tomu vyjadril, pretože v médiach som nemal priestor. K dnešnému dňu disponujeme 7000 podpismi a pri všetkej pokore verím, že do konca mesiaca by sme mohli mať dosiahnutú hranicu 10 000 podpisov.

Celý proces zbierania nás doposiaľ stál približne 700 EUR, ktoré súviseli predovšetkým s natlačením pier a zakúpením pár odlišujúcich predmetov, ako sú šiltovky a tričká.
Podpisy zbierame svojpomocne, po uliciach, rodinách a miestach, kde sa vyskytujú ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa po 28 rokoch na Slovensku ochrana života nestala predmetom obchodovania na úkor politických funkcií. AJ strana, ktorá má 5,1% dokáže urobiť zmenu. Budeme len radi, ak by k takémuto postoju sa prihlásilo aj KDH.

Nehovoríme, že náš postoj je pre všetkých racionálny, nezazlievame ani tým, ktorí hovoria, že nie je správny. Pre nás je jediný reálny, ako sa Slovensko vie vydať na cestu spravodlivosti.

Náš postoj je na druhej strane blízky veľa ľuďom z najrozmanitejších oblastí spoločenského života. Poniektorí naši budúci členovia boli v KDH a veľká väčšina nie. Nerozumieme priam posadnutosti, ktorú na dennej báze venuje pán Hlina vzniku strany, ktorá, keď bude úspešná, na Slovensku bude sa uctievať život. My sa na KDH nepozeráme ako na nepriateľa, ale ako na spojenca. Rozchádzame sa v ceste, ako tento cieľ dosiahnuť. 

Nikdy by sme si nedovolili vťahovať Cirkev do spoločenského života a ak nám vyjadrujú niektorí kňazi podporu, treba sa spýtať ich prečo to robia. Sú to občania a svojprávni ľudia našej spoločnosti. Ak zbierame podpisy tak pred kostolom, nie je to nikdy v kostole. Ak toto niekomu vadí, je to jeho problém. 
Nikdy na našej web stránke, facebookovom profile sme neuverejnili kázeň ani pasáže z kázni otca Mariana, v ktorých nám vyjadril podporu. S pravidelnosťou to robí len pán Hlina. Ktokoľvek sa pozrie na môj facebookový profil, uvidí, že nie ja sa fotím na ceste do kostola, na ceste z kostola, že som bol v Šaštíne, na Lutine, v Levoči. Nie zakladajúci členovia našej strany si dali povinne na facebook fotografie z omše v Levoči. Nikdy sme to nerobili ani to robiť nebudeme. Ja mám na facebooku fotografie z pestovania jabĺčok a paraglidingu a tak tomu aj bude.

KDŽP nie je a necíti sa ako konkurencia KDH, nakoľko v našom politickom uvažovaní neprichádza do úvahy pravdepodobnosť, že budeme spolupracovať s Progresívnym Slovenskom a liberálmi. My s nimi na kávičky nechodíme. Preto nerozumieme, prečo pán Hlina rieši nás. 95% veriacich ľudí v tejto krajine KDH nevolí a pán Hlina na nich neútočí.

Dvere u nás budú mať otvorené všetci, ktorí s našimi 11 zásadami programu sú uzrozumení a považujú ich za prioritu. Jednu vec nemáme a mať nebude a to sú financie, ale to jediné nepotrebujeme pretože veľké veci vzniknú len z Božej priazne a tá sa peniazmi zabezpečiť nedá. Dávid porazil Goliáša bez peňazí. Ak Boh chce preveriť naše srdcia, sme pripravení byť aj dlho neúspešní z pohľadu toho, čo nám tak svetsky pán Hlina odkazuje – nedosiahnete viac ako dve percentá. Veriaci človek má iné parametre na to, čo je úspechom. Možno vďaka nášmu postoju bude úspešný niekto, kto z našich radov vzíde alebo koho inšpirujeme.
Milostiplný predvianočný čas, priatelia, aj Vám pán Hlina. 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ultrazvuk - Tváre slobody (recenzia?)

Ultrazvuk - Tváre slobody (recenzia?)

Prečo je dôležité pripomínať dôležité historické udalosti aj prostredníctvom umenia? A možno práve toho súčastného? Pretože to, na čom bude "vyrastať" dnešná mladá generácia, môže ovplyvniť našu spoločnosť v neskorších desaťročiach. Takže pokladám explicitnú otázku, nemalo by byť na slovenskej hudobnej scény viacej rapu?

Blog
Robte prosím politický zápas mimo kostolov

Robte prosím politický zápas mimo kostolov

Ak už niekto má pocit, že má vzniknúť nová strana, nech sa páči. Je demokracia. Ale ak tá strana má problém zozbierať podpisy, nemôžu sa zneužívať kostoly na to, aby v nich alebo pred nimi obťažovali veriacich s petičnými hárkami.