Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. novembec 2018

70 úspešných príbehov z Indie

V uplynulých týždňoch sme našim darcom rozposielali listy, fotografie, školské správy, ktoré sa týkali indických detí aj študentov. Veľmi nás potešilo, že proces vzdelávania úspešne dokončilo 70 indických študentiek a študentov. Vďaka vzdelávaniu majú možnosť nájsť si primeranú prácu, postarať sa o seba a byť prospešní svojej komunite aj spoločnosti.
70 úspešných príbehov z Indie

Medzi týchto mladých patrí aj Joyline. Narodila sa v roku 1996 v chudobnej rodine v dedinke Uppinangady. Rodičia nemali finančné prostriedky, aby jej mohli zaplatiť školné. Rodinu navštívili naši spolupracovníci zo sociálneho centra vo Vamanjoor počas jednej z ciest na indickom vidieku. V roku 2005 bola Joyline zaradená do nášho projektu Adopcia na diaľku®. Vďaka pravidelnej podpore zo Slovenska mohla chodiť do školy a učiť sa s ostatnými deťmi. Z mesačného daru 15 eur mala pravidelne uhradené školské poplatky, učebnice, zošity, školské pomôcky, tašku, uniformu a teplé jedlo počas vyučovania.

Medzi žiacku výbavu na indickom vidieku patrí aj dáždnik, keďže sú obdobia, keď veľa prší. Ten mala zabezpečený tiež. V sprievodnom liste nám o nej naša indická koordinátorka sr. Joel Lasrado napísala: „Naši spolupracovníci zo sociálneho centra zabezpečujú pre deti i prázdninové tábory a rôzne krúžky, aby deti mohli rozvíjať aj svoje talenty. Tieto aktivity pomohli  Joyline zlepšiť správanie, hygienické návyky, zdravotný stav, a postupne rozvíjať aj komunikačné a vodcovské zručnosti, a taktiež dochvíľnosť.“  Joyline  v štúdiu napredovala. Vďaka svojej usilovnosti vyštudovala za zdravotnú sestru. Pravidelná podpora adoptívnych rodičov zo Slovenska jej umožnila vzdelávať sa a žiť dôstojne. Joyline túto šancu, ktorú jej dali pracovníci sociálneho centra a projekt Adopcia na diaľku®, využila naplno. Úspešne ukončila vzdelávací proces a dnes pracuje ako zdravotná sestra. Zamestnali ju v nemocnici, kde počas štúdia praxovala. Sr. Joel Lasrado v liste dodáva: „Veľmi  ďakujeme za Vašu lásku a štedrosť, ktorú ste Joyline preukazovali. Je veľmi vďačná za to, že ste jej pomáhali počas toľkých rokov. Vďaka vašej podpore a pomoci je dnes samostatnou a zodpovednou osobou. Ďakujeme za Vašu podporu. Nech Boh odmení Vašu šľachetnosť.“

Aj naša vďaka patrí všetkým našim darcom a podporovateľom za pomoc deťom v núdzi prostredníctvom modlitieb, finančných darov, či propagácie nášho projektu. Vďaka Vám dostalo šancu na dôstojný život 70 mladých ľudí v Indii. Dobro, ktoré dostali, šíria ďalej. Pomáhajú svojim blízkym, komunite aj spoločnosti.

 Viac informácií o našom poslaní a aktivitách nájdete na: www.adopcianadialku.sk . Aktuality o pomoci v Indii prinášame aj v časti Malé projekty, a takisto aj na facebooku.

Joyline

Inzercia

 

 

 

Inzercia

Projekt Slovenskej katolíckej charity, ktorý realizujeme 24 rokov. Je zameraný na pomoc deťom v núdzi v chudobných a rozvojových krajinách. Naše poslanie vykonávame výlučne vďaka darcom. Projekt nie je podporovaný žiadnou štátnou ani cirkevnou organizáciou. Viac informácií www.adopcianadialku.sk .

Inzercia

Odporúčame

Blog
Identita muža na Slovensku

Identita muža na Slovensku

Identita muža je oblasť, ktorá si u nás na Slovensku zaslúži pozornosť, a preto som sa jej rozhodol venovať tento môj úvodný článok ako inšpiráciu na uvažovanie pre všetkých čitateľov, ktorí sa k nemu dostanú.

Blog
Rozdiel medzi "doktorom" Dankom a "doktorom" Figeľom? 2 odvolávania.

Rozdiel medzi "doktorom" Dankom a "doktorom" Figeľom? 2 odvolávania.

Na pokraji adventu je Slovensko v hanebnej situácii, pri akej v zahraničí padol prezident i minister. U nás máme ale obyčaj inú ... keď si čelný predstaviteľ občanmi zvoleného parlamentu neoprávnene privlastní prestížny titul, členovia jeho štandardnej politickej strany vymyslia aj korelu, aby spolupartajníka „obránili“ pred pohoršenými občanmi - riskujúc potopenie celej strany: