Ústavný súd - Krajniak za SMER a proti demokracii

Poslanec Milan Krajniak sa v súlade s návrhom Ficovho SMERu vyjadril, že ústavných sudcov by mal vyberať iba parlament. Liberálnych demokratov označil ako neomarxistov. Fakticky podporil exkomunistov a ich snahu obmedziť oddelenie výkonnej a súdnej moci v štáte, ktoré patrí k základným princípom demokracie.

V blogu „Musia na ústavnom súde sedieť iba liberáli alebo Fico?" (Postoj, 26.10.2018) Krajniak dobre upozornil na dôležitosť výberu ústavných sudcov. To platí pre všetkých sudcov, čo si žiaľ dostatočne neuvedomujú ani mnohí slovenskí kresťania, aj keď v Biblii a učení Katolíckej cirkvi je pre to mnoho vážnych dôvodov a argumentov.

Platí to nie len „v dnešnej liberálnej dobe" ako píše Krajniak. Kardinál Ratzinger charakterizoval komunistický a nacionálno-socialistický režim tým, že deformovali právny systém štátu, ktorý namiesto vysluhovania spravodlivosti páchal obrovské bezprávie. Ako pápež Benedikt XVI. ich nazval štátom zbojníkov. Komunistický aj nacionálny socializmus totiž justíciu zneužíval na útlak nevinných a páchanie nespravodlivosti podstatne viac než „liberálna" demokracia ktorú Krajniak kritizuje. Slovenská justícia je po 25 rokoch štátnej samostatnosti v dôsledku nedostatočnej deboľševizácie podstatne horšia než západoeurópska, čo zdá sa Krajniakovi nevadí. Naznačuje to fakt, že kritizuje iba tých, ktorí sa ako-tak snažia o jej zlepšenie, ale ani slovom tých, ktorí jej úroveň roky zhoršovali.

Marxistické polopravdy

Krajniakov text, ktorý prekypuje „neomarxistami“ v niečom veľmi pripomína „klasických“ marxistov - leninistov, ktorých komunistickú diktatúru sme zažili: Pomenoval skutočný spoločenský kultúrno-sociálny problém, ale zle označil jeho príčiny, a podporil riešenie, ktoré kritizovaný problém nevyrieši, ale spolu s inými zhorší.

Polo-pravdu má v tom, že „Liberálne elity už roky obchádzajú väčšinový názor ľudí na kultúrno-etické otázky tým, že ľudí z rozhodovania o týchto otázkach „vyblokujú“.“ Zamlčaná časť pravdy je, že komunisticko-socialistické elity ktoré vôbec nespomína to u nás omnoho brutálnejšie robili desaťročia, a vo viacerých krajinách to robia podnes.

Polo-pravdou je, že: „LGBTI agenda alebo gender agenda sú presadzované napriek vôli väčšiny ľudí súdnym aktivizmom, mediálnym tlakom a nátlakovými akciami politických lobistov prezlečených za občiansky sektor.“ Pravda je, že niekedy s tým už väčšina súhlasí, alebo ju to nezaujíma. Formulácia „politickí lobisti prezlečení za občiansky sektor“ je zavádzajúca. Transparentný politický lobizmus je na rozdiel od korupcie normálna a prirodzená súčasť občianskej demokracie. V jeho rámci niektoré mimovládne organizácie presadzujú LGBTI agendu, a iné ochranu „tradičnej“ rodiny, alebo rôzne sociálne či ochranárske aktivity.

Krajniakovi neomarxisti

Slovo „neomarxisti“ používa Krajniak ako nadávku na všetkých čo sa mu nepáčia, a zároveň mu znejasňuje a mení význam v duchu Orwellovho „ministerstva pravdy“. Podľa neho neomarxista nie je napr. Ľ. Blaha, poslanec za SMER vedený exkomunistom Ficom, ale „liberálni demokrati“, menovite napríklad L.Žitňanská a prezident Kiska. (čiže tí, čo oponujú korupčnej politike SMERu exkomunistu Fica) Paradoxné je jeho tvrdenie, že ministra Lajčáka za Ficov SMER, ktorý študoval na moskovskej univerzite pre špičky KS a KGB, podporuje G. Soros, ktorý podľa Fica i Kotlebovcov stojí za Kiskom i protikourupčnými manifestáciami.

O tom, že Krajniak ako bojovník proti genderizmu zo všetkého zlého v tomto smere obviňuje iba „liberalizmus“ a zároveň je poslancom za stranu, ktorej liberálny šéf má 10 detí s 9 ženami je jeho fanklubu asi zbytočné niečo hovoriť.

Čo Krajniak zviditeľnil

Prínosom tohto textu je, že Krajniak jasne zviditeľnil akú politiku a ktorých politikov uprednostňuje, a ktorých najviac neznáša. Ani slovom nekritizoval exkomunistov a mečiarovcov ako napríklad Gašparovič či Harabín, ktorí sa výrazne a aktívne pričinili o súčasnú biedu slovenskej justície, ani dlhoročného ministra vnútra Kaliňáka či prokurátorov, tvrdaicich že „skutok sa nestal.“ Zo súčasných politikov nič zlé nenpísal o birmovanom komunistovi Ficovi, ktorý už 10 rokov vedie vládnu koalíciu zodpovednú za korupčný systém, ktorý je podľa pápeža Františka rúhaním, apokalypsou demokracie a vedie ku kultäre smrti. Vadí mu L. Žitňanská a špeciálne prezident Kiska, ktorý je z hľadiska kultúrnosti, spravodlivosti i demokracie podstatne lepší než jeho predchodca.

Zavádzajúce dôvody

Úplne pomýlený, alebo zavádzajúci je Krajniakom uvádzaný dôvod prečo SMER navrhuje aby sudcov ústavného súdu menoval iba parlament, a prečo je podľa neho tento návrh dobrý. Používa pri tom antiliberálnu propagandu podobne zavádzajúcim spôsobom ako viacerí pri tohtoročnej kampani za zmenu potratového zákona. Zákonite tým rovnako pomôže hlavne vládnej koalícii a jej skorumpovaným biznispartnerom.

Umelé potraty sa vykonávajú podľa komunistami schváleného zákona, a najviac sa ich u nás spravilo za vlády KS. V roku 1992 znemožnila zmenu tohto zákona Mečiarova koalícia exkomunistov a nacionalistov. Tá má parlamentnú väčšinu posledných 10 rokov pod vedením R. Fica, a exkomunisti tvorili aj polovicu Dzurindovej vlády. Napriek tomu viacerí z potratov obviňovali výlučne „libralizmus“ a kritizovali hlavne KDH, ktoré nemalo v parlamente nikdy ani 10%. Exkomunista Fico pár dní pred hlasovaním o Kotlebovom návrhu na zákaz potratov jasne podporil zachovanie komunistického zákona, a na návrh poslanca za SMER hlavne vládna koalícia zmarila hlasovanie o Kotlebovom návrhu. Ani potom ich za to nikto z aktivistov nekritizoval a nezmenil anitliberálnu rétoriku. (viac tu: https://www.postoj.sk/36532/najvaznejsie-zistenie-prieskumu-o-potratoch-priciny-a-pokracovanie)

Podobne v Európe LGBTI agendu spolu s liberálmi podporujú socialisti, vrátane europoslancov za SMER. Vláda SMERu schválila 18.2.2015 štátnu „Celoštátnu stratégiu ľudských práv“ podľa predstáv a želaní LGBTI aktivistov. ( http://postoy.sk/content/duhova-strategia-socialistickeho-smeru ) Po referende o rodine vyhlásila, že názor takmer milióna hlasujúcich nemieni brať do úvahy, a naďalej finančne podporuje LGBTI mimovládky a aktivity vrátane Dúhového pochodu. Napriek tomu Krajniak ( a ďalší) hromží proti liberálom a demokratom premenovaným na neomarxistov, Kiskovi a Žitňanskej, a fakticky podporuje Fica a vládu jeho SMERu.

Z toho jasne vidno, aká je viera že Fico a súčasná vládna koalícia sú zárukou ochrany pred „genderizmom" naivná a nerozumná.

Demokratické delenie moci

Krajniak napriek uvedeným faktom tvrdí, že „vynechanie“ Kisku z menovania ústavných sudcov je dobré, lebo to znemožní „že by sa ústavnými sudcami za súčasného parlamentu stali deväťdesiatimi hlasmi stal nejakí liberálni aktivisti“. (exkomunisti a ich korupciu tolerujúci partneri mu zjavne nevadia) Tvrdí tiež že okrem úsilia presadzovať gender agendu opozícia argumentuje údajnou snahou R. Fica stať sa ústavným sudcom, čo potom horlivo vyvracia.

Podstatný dôvod zachovania súčasného stavu je však iný, a platný za akéhokoľvek prezidenta i zloženia parlammentu. Tým dôvodom je oddelenie zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci, ktoré patrí k základným princípom demokracie. To zlikvidovali komunsiti, ktorí ovládli všetky tieto zložky moci, a vieme ako to dopadlo.

Premiér Mečiar nenávidel prezidenta Kováča, lebo sa postavil proti jeho snahám koncentrovať a zneužívať moc. Z rovnakého dôvodu brojí proti prezidentovi Kiskovi (ex)premiér Fico. Návrh vynechať prezidenta z voľby sudcov nepadol za prezidentovania akoby člena SMERu Gašparoviča preto, lebo ten menoval sudcov a prokurátorov akoby členov SMERu. Druhý dôvod snahy súčasenj vládnej koalície dosadiť za sudcov sebe blízkych ľudí je vlastne soft forma Mečiarvých amnestií. Keďže funkčné obdobie sudcov je podstatne dlhšie ako volebné obdobie, a sudcovia sú na Slovensku prakticky nepostihnuteľní za akúkoľvek chybu, vhodne zvolení sudcovia dokážu zabezpečiť beztresnosť smeráckym korupčníkom aj po prípadnej zmene parlamentnej väčšiny a vlády. (Viac tu: https://www.postoj.sk/37123/biznis-justicia-ficov-smer-a-prorodinny-harabin )

Krajniak v závere textu, ktorý je súčasťou jeho predvolebnej kampane napísal: „Rozhodovať majú ľudia vo voľbách a nie nikým nevolené elity alebo nátlakové skupiny.“ Ako si naozaj váži názory ľudí ukázal tým, že na rozdiel od takmer všetkých blogerov neumožnil diskusiu za svojim blogom. To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo naň reagujem takto.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo