Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. október 2018

Marxista Blaha a kontroverzná „Dúhová" správa Rady Európy

Kňaz Kuffa pochválil (ex)premiéra Fica za slovné odmietnutie Istanbulského dohovoru. Niektorí kresťania šíria pamflety Ficovho marxistu Blahu kritizujúce prezidenta Kisku ktorý vraj zrádza Slovensko, a varujú pred liberalizmom a genderizmom, ktorý pretláča EÚ. Rada Európy s nepriamou pomocou Blahu a slovenskej delegácie schválila kontroverznú „Správu o rodinnom živote a rovnosti bez ohľadu na sexuálnu orientáciu".

Parlamentné zhromaždenie Rady Európy v Štrasburgu schválilo 10.10.2018 kontroverznú Správu o rodinnom živote a rovnosti bez ohľadu na sexuálnu orientáciu. Správu pripravil švédsky spravodajca Jonas Gunnarsson. Rezolúcia požaduje okrem iného povoľovať adopcie detí pre páry rovnakého pohlavia či automatické uznávanie, že „rodičom č. 2“ je automaticky lesbická partnerka matky narodeného dieťaťa, a nie jeho biologický otec, umelé oplodnenie pre páry rovnakého pohlavia, právne uznanie párov rovnakého pohlavia a odmietnutie ústavnej ochrany manželstva muža a ženy. Je to súčasť požiadaviek „genderizmu", ktorého myšlienky zahrnuté aj v Istanbulskom dohovore viacerí odmietajú.

Malé víťazstvo kultúrnej revolúcie

Správa je malým víťazstvom „genderizmu" v socialistami a liberálmi podporovanej kultúrnej revolúcii. Zasahuje aj do vecí, ktoré sú podľa pravidiel EÚ v kompetencii členských štátov. Nie je záväzným nariadením, ale LGBTI aktivisti ju iste využijú pri snahe presadiť tieto požiadavky aj na Slovensku. Niektorí kresťania a aktivisti za ochranu života a „tradičnú" rodinu to budú označovať za dôkaz či príklad ideologickej kolonializácie ktorou západný liberalizmus a EÚ ničí naše kresťanské hodnoty.

Nebudem teraz riešiť prečo ignorujú komunistickú ideologickú kolonizáciu, ktorú sme ťažko prežívali 40 rokov, ktorá menej okato pokračuje, a jej dôsledky pociťujeme podnes. Treba však pripomenúť niektoré podstatné súvislosti aspoň z roka 2018 a podiel zástupcov SR na schválení tejto Správy.

Fico proti Genderizmu?

Predstavitelia 11 cirkví podpísali 13. 2. 2018 „Vyhlásenie najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví v Slovenskej republike k tzv. Istanbulskému dohovoru.“ Ocenili v ňom úsilie boja proti násiliu na ženách, ale ID odmietajú kvôli presadzovaniu rodovej ideológie - „genderizmu". Premiér Fico 22. 2. 2018 ratifikáciu ID odmietol, podobne sa vyjadril predseda NR SR Danko. https://www.postoj.sk/32161/cirkev-a-ficov-smer-korupcia-a-rodova-ideologia

V marci M. Kuffa kritizoval protikorupčné manifestácie po vražde Kuciaka a Kušnírovej, že ich vraj organizujú genderisti. (10. 3. 2018, viac tu: https://www.postoj.sk/31902/ficov-smer-a-korupcia-alebo-soros-genderisti-a-destabilizacia ) Podobne sa vyjadrili aj iní vrátane J. Čarnogurského na weboch a manifestáciách podporujúcich Kotlebu a útočiacich na prezidenta Kisku, ktorý kritizoval vládu Smeru za rozvoj korupcie.

R. Fico 24. 5. 2018 napísal, že sa plne stotožňuje so súčasným zákonom o umelom ukončení tehotenstva, ktorý schválila jeho rodná Komunistická strana, a návrh ĽSNS na jeho zmenu nepodporí. O 5 dní, tesne po manifestácii za Kotlebov návrh zákona na obmedzenie potratov (29. 5.) Kuffa pochválil Fica „lebo odvážne povedal, že za jeho vlády nebude podporený Istanbulský dohovor a gender ideológia." https://www.postoj.sk/34119/ako-kotleba-krestanov-rozhadal-a-fico-kuffu-rozkom-opil (Pre niektorých kresťanov jasný signál, že treba voliť SMER) Napriek tomu, že Ficova vláda roky aj finančne podporuje mimovládky presadzujúce túto agendu, a poslanci za SMER ich podporujú v Europarlamente.

Na druhý deň NR SR na návrh poslanca za SMER a s podporou prakticky všetkých poslancov SMERu a takmer všetkých za SNS znemožnila ďalšie rokovanie a hlasovanie o Kotlebovom návrhu.

Petícia Dankovi a Blahovi

Proti Správe schválenej 10.októbra v Štrasburgu protestoval pred rokovaním petičný portál citizengo.org, podľa ktorého chce Rada Európy dať prednosť požiadavkám LGBT skupín pred najlepšími záujmami a právami dieťaťa: „Požiadavky uvedené v rezolúcii sú však považované za kontroverzné nielen u nás, ale aj v západnej Európe.“ Obsah správy podľa portálu nezodpovedá ani rozhodnutiam Európskeho súdu pre ľudské práva a požiadavky dokumentu sú tiež v rozpore so slovenskou legislatívou aj s Ústavou SR, podľa ktorej „Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou." Petíciu podpísalo asi 13 tisíc občanov.

Slovensko má v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy 5 hlasov. Vedúcim stálej delegácie je Ľ. Blaha, poslanec NRSR za SMER-SD. Blaha je tiež predsedom Výboru NRSR pre európske záležitosti a Putinov fanúšik. Jemu a predsedovi NRSR Dankovi zaslali túto petíciou podporenú výzvu aby sa slovenskí zástupcovia zúčastnili rokovania a hlasovali proti uvedenej Správe.

Inzercia

Rokovania sa nikto zo Slovenska nezúčastnil. Hlasovalo 86 členov parlamentného zhromaždenia, 67 bolo za, 14 bolo proti a 5 sa zdržalo. Päť slovenských hlasov by nezmenilo výsledok, ale mohlo by ukázať aké hodnoty SR presadzuje. Neúčasť ukázala aké hodnoty v EÚ naozaj presadzuje Ficov SMER, predseda Danko a hlavne marxista Blaha.

Marxista Blaha versus prezident Kiska

V čase hlasovania však viacerí kresťania rozosielali a vychvaľovali pamflety ktoré Blaha napísal na svojom facebooku proti prezidentovi Kiskovi. Niektorí spolu s podobnými výlevmi J. Paroubka, českého socialistu, ktorý žije s treťou partnerkou a je členom alebo šéfom asi 10 dozorných rád v kapitalistických podnikoch a ďalších podobných.

Týmto zrejme ani nenapadne, že SMERák Blaha útočí na Kisku z rovnakého dôvodu ako Fico, a z akého predtým Mečiar, Harabín, Slota a spol. útočili na prezidenta Kováča - že sa postavil proti ich úsiliu zneužívať moc. Nič im zrejme nehovorí ani hodnotová a ideologická orientácia autora. Políciu a prokuratúru Ficov a Kaliňákov SMER spacifikoval podľa svojej potreby, Súdy ovláda duch komunizmu presadzovaný zvlášť Harabínom a Gašparovičom. Parlamentu šéfuje Ficov hlavný koaličný partner Danko, a prezident Kiska ostal jediným ústavným činiteľom, ktorý robí protiváhu Smeráckemu korupčnému spôsobu ovládania a rozkrádania Slovenska.

Tí istí ktorí šíria „prorodinné" texty mečiarovca Harabína ( https://www.postoj.sk/37123/biznis-justicia-ficov-smer-a-prorodinny-harabin ) propagujú aj marxistu Blahu. Harabín roky z najvyšších miest deformoval justíciu a teraz sa chce stať prezidentom. Blaha okrem poslancovania pôsobí ako vedecký pracovník na Ústave politických vied SAV a prednáša na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Na facebooku šíri marxistickú propagandu a pravidelne vystupuje napr. na zjazdoch českých komunistov. Aktívne pomáha Ficovmu Smeru na Slovensku udržať si moc a biznis - a v EÚ presadzovať genderizmus.

Kresťania a liberáli, alebo exkomunisti?

Niektorí kresťania, vrátane J. Čarnogurského začali málo rokov po páde komunistickej diktatúry v novembri 1989 tvrdiť, že komunisti už nie sú žiaden problém, a treba chrániť Slovensko pred liberalizmom. Tým výrazne pomohli presadiť politiku hrubých čiar za minulosťou, a ex-komunistom a eštebákom ostať pri moci a korytách, aj položiť základy podnes sa rozvíjajúceho mafiánsko-korupčného systému.

Komunisti a eštebáci zas dobre vedia, že časť kresťanov možno ľahko zmanipulovať tým, že niekoho, napríklad protikandidáta či prezidenta oponujúceho ich politike, označkujú za liberála, slobodomurára, protislovenského Sorosovho agenta alebo najnovšie za „slniečkára". Takto ovplyvnení kresťania neberú do úvahy charakter a politickú minulosť obviňujúceho, a nerozlišujú  zákonom dané možnosti, kompetencie, reálnu moc osočovaného. A jeho slová a skutky merajú výrazne iným metrom ako „proslovenských" vládcov pod vedením Mečiara a Fica. Tragickým príkladom bola podpora I. Gašparoviča proti I. Radičovej v prezidentských voľbách. Opakuje sa to pri ich hodnotení vlády Ficovho SMERu a prezidenta Kisku. Opakovane tak pomáhajú tým omnoho horším. ( https://www.postoj.sk/33030/ako-krestania-pomahaju-komunistom-nacionalistom-extremistom-a-korupcnikom )

Teraz kritizujú kresťanských demokratov že vraj zrádzajú kresťanské hodnoty spájaním sa s liberálmi, napriek tomu, že KDH ich 25 rokov presadzovalo najviac zo všetkých strán, ale takmer nikdy exkomunistov a nacionalistov, ktorí majú najdlhšie a najviac moc, a kresťanské i demokratické hodnoty porušujú omnoho viac. Prejavilo sa to silno v tohtoročnej kampani za obmedzenie komunistického zákona o potratoch. (Spájanie nacionalistov  a exkomunistov a ich kšefty s korupčnými veľkokapitalistami im zjavne vadia omnoho menej)

Vidíme to aj v europarlamente, kde A. Záborská a ďalší poslanci za KDH i niektorí za OĽANO tieto hodnoty vytrvalo a kvalifikovane obhajujú, a poslanci za SMER vrátane súdruha Blahu konajú proti nim. Napriek tomu sú niektorí kresťania tak zaslepení nacionalizmom a antiliberalizmom, že vychvaľujú marxistu Blahu a chystajú sa voliť Harabína ak bude v druhom kole stáť proti Mistríkovi. ( https://www.postoj.sk/37123/biznis-justicia-ficov-smer-a-prorodinny-harabin)

Odporúčame

Blog
Biznis justícia, Ficov SMER a prorodinný Harabin

Biznis justícia, Ficov SMER a prorodinný Harabin

Slovenskí sudcovia majú vysoké príjmy, a sú prakticky nepostihnuteľní za akúkoľvek chybu. Slovenská justícia patrí k najhorším v Európe. JUDr. Harabin, ktorý sa výrazne pričinil o tento stav úspešne boduje ako kandidát na prezidenta, a prezentuje sa aj ako prorodinný kritik LGBTI. Vládna koalícia pod vedením JUDr. Fica a JUDr. Danka presadzuje zmenu menovania ústavných sudcov, ktorá je fakticky „soft" formou Mečiarových amnestií.

Blog
Byť sluhom všetkých, nie funkcionárom

Byť sluhom všetkých, nie funkcionárom

Evanjeliový úryvok najbližšej nedele (Mk 10,35-45) ukazuje, že túžba po výhodných postoch pokúšala aj samotných apoštolov. Jakub a Ján žiadajú od Ježiša, aby im dvom pridelil vo večnosti privilegované pozície, najlepšie hneď po jeho pravici a ľavici.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.