"Navštívi nás Vychádzajúci z výsosti"

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
"Navštívi nás Vychádzajúci z výsosti"

Pozývame vás na intenzívne stretnutie s biblickými textami, ktoré nás budú sprevádzať v nasledujúcich silných liturgických obdobiach.

Pomaly sa už, pravdepodobne, začnú objavovať, najmä v obchodných reťazcoch, predvianočné ponuky a už tradične sa budeme na to sťažovať, že aj tohto roku je to znova tak skoro. Koniec koncov, prípravám na Vianoce sa nevyhneme. A vlastne sa im ani nechceme vyhnúť a to je v konečnom dôsledku dobre. Budeme to robiť všelijako, iste nie len zháňaním darčekov.

Cirkev tiež sa na túto udalosť pripravuje a má na to vyhradené aj osobitné obdobie v behu liturgického roka. Ono je, tak ako každé liturgické obdobie, nemysliteľné bez biblických textov, ktoré sa nám z roka na rok opakujú a sú pre toto obdobie typické. Viete si predstaviť Advent bez Izaiášovho: „Roste nebesá z výsosti!“ alebo bez príbehov okolo počatia a narodenia Jána Krstiteľa, bez chválospevu jeho otca Zachariáša: „Nech je zvelebený Pán Boh Izraela“, či bez Máriinho „Velebí moja duša Pána“? Minimálne s rovnakou silou atmosféru vianočných dní dotvárajú slová Jánovho prológu: „A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami“.

"Velebí moja duša Pána!" Zdieľať

Sú to texty Svätého písma, ktoré na nás čakajú aj teraz a my vám chceme ponúknuť jedinečnú možnosť zastaviť sa a stráviť s týmito textami nejaký čas ešte pred tým, kým vás budú chcieť znova sprevádzať výnimočnými chvíľami liturgického roka, aby, keď príde ich čas, mohli vám zaznieť s novou sviežosťou.

Nie je to prvý krát, čo pripravujeme takéto intenzívne stretnutie s biblickými textami. Je to už stretnutie piate a tentokrát sme ako hosťujúceho prednášateľa pozvali biblistu Jozefa Jančoviča, ktorý prednáša biblické disciplíny na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a je aj predsedom Slovenskej spoločnosti pre katolícku teológiu. Spoločne sa budeme zaoberať práve spomenutými hymnami v Lukášovom evanjeliu a Jánovým prológom. A navyše pridáme aj vybrané Pavlovské texty.

"Nech je zvelebený Pán, Boh Izraela!" Zdieľať

Je to zároveň výborná príležitosť pre tých z vás, ktorí sa modlíte liturgiu hodín a tak hymny Benediktus a Magnifikat vás sprevádzajú dennodenne. Viete ich recitovať už naspamäť, ale poznáte aj hĺbku ich posolstva?

Na toto stretnutie je samozrejme pozvaný každý, kto sa chce viac zoznámiť s bohatstvom týchto biblických textov a zároveň si aj trochu oddýchnuť v príjemnom prostredí. Kedy a kde to bude, a ďalšie dôležité informácie nájdete na našej internetovej stránke. Tešíme sa na vás!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo