Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. august 2018

Okupácia Slovenska

Okupácia Slovenska

Historické udalosti si slovenskí politici radi pripomínajú. Na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa ukážu všetci v Nitre. Či je teplo alebo prší, musia tam byť. Každému záleží na cyrilo-metodskej tradícií. To, že Slovensko je jednou z najliberálnejších krajín v oblasti potratov, to sa im nevidí v rozpore s cyrilo-metodskou tradíciou. 

Výročie okupácie Slovenska je jedným z tých sviatkov, ktoré si tiež pripomíname. Spomíname koľko tankov, bolo v ktorej uličke Bratislavy, čo Dubček mohol a nemohol a Vasil Biľak je prezentovaný ako slovenský Judáš, čo za to všetko môže. Politici burcujú, že nemôžeme zabúdať, aby si pamätali budúce generácie. Včera, napriek všetkému, Komunistická strana Slovenska vydala stanovisko, že sa máme na okupáciu pozerať zo širšieho medzinárodnopolitického aspektu. Front ľavicovej mládeže sa vyslovene ľudí na facebooku pýta, či považujú okupáciu za správnu alebo nesprávnu. Predstavme si, že by sa pýtala nejaká strana na Slovensku ľudí, či vstup fašistických vojsk na Slovensko považujú za správne alebo nesprávne alebo či napríklad vynútený transport slovenských občanov zo Slovenska bol správny alebo nesprávny. Včera podal špeciálny prokurátor podnet na disciplinárne konanie voči Harabínovi, pretože sa vyjadril, že vtrhnúť s kukláčmi do domu Rostasa o pol siedmej ráno, kedy sa v dome nachádzali malé deti, nie je v poriadku. Tohto sa Front ľavicovej mládeže očividne neobáva. Asi preto, že nie Biľak, ale Anton Rašľa je lepším stelesnením komunizmu. Horlivý hrdelný prokurátor, ktorý ničil  životy statočných mužov a žien. A ako skončil? Ako uznávaný docent práva na košickej univerzite. Vyučoval dnešných sudcov a prokurátorov o spravodlivosti. Možno aj preto môžu komunisti vidieť veci v širšom medzinárodnom aspekte.

Stovky ľudí povraždili, státisíce pozatvárali, státisíce vyhnali a miliónom ničili život. Napriek tomu sú legálni. Môžu kandidovať do volieb, politici na nich nič zle nevidia. Hlavne, že každý rok kladieme vence. Politici stratili vo veľa veciach súdnosť. Národ vymiera a miesto podpory rodín, ideme kupovať stíhačky. Dejiny sú plné príkladov, kedy sa stali už aj väčšie národy minulosťou. Slovensko má jeden z najhorších demografických trendov. Je čas prehodnotiť priority. 

Inzercia

Odporúčame

Blog
List pápeža Františka božiemu ľudu

List pápeža Františka božiemu ľudu

Na hrôzu, ktorá sa valí vo vnútri katolíckej cirkvi, očakávala sa reakcia najvyšších. Najprv to bola odpoveď predsedu biskupskej konferencie Ameriky na správu Veľkej poroty štátu Pensylvánia. Symbolický dátum zverejnenia správy 15. august dáva čosi tušiť. Čo urobí najvyššie postavená hlava cirkvi, pápež?