Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. august 2018

Pedofília – osobná skúsenosť

V poslednom čase sa zase dostali do popredia tragické a pre cirkev nesmierne škodlivé prípady sexuálneho zneužívania detí katolíckymi kňazmi.

Ako sa dalo čakať, hneď sa ozvali tí, čo sa považujú za najvernejších synov cirkvi. Začali poukazovať na pedofilné škandály iných ľudí, prípadne naznačovali, že tie katolícke škandály sú vymyslené a sú len súčasťou proticirkevnej kampane, ktorú vedú nepriatelia cirkvi. Ich argumentom medzi iným bolo aj to, prečo sa tie obete ozývajú až teraz. Nuž, ja mám osobnú skúsenosť v tomto smere, ktorá má už tiež vyše 60 rokov.

 

Do prvého stupňa základnej školy som chodil v časoch najtvrdšieho komunizmu.  Náboženstvo sa síce na školách ešte vyučovalo, ale nie v rámci normálneho vyučovania – bolo preradené na neskoré poobedňajšie hodiny. Cez zimu to bolo až za tmy. A taktiež na vysvedčení známka z náboženstva bola až na druhej strane.

 

Bolo to v Banskej Bystrici. Mal som vtedy asi desať rokov a chodil som na náboženstvo. Po hodine mi pán kaplán povedal, aby som ešte nešiel domov a keď všetci odišli, začal sa ma kadečo vypytovať. Nevedel som, čo chce a myslel som si, že ma chce akosi spovedať. Potom boli otázky ostrejšie – čo kreslia deti po múroch a ako sa to volá. Všimol som si, že očervenel v tvári a zvláštne fučal. No a potom ma poslal domov. Asi o týždeň si tam takto nechal nejaké dievča a keď som odchádzal, tak na mňa spiklenecky zamrkal – akože my vieme o čo ide. Ani sa ma však nedotkol a nemyslím, že mi to všetko nejako ublížilo.

Inzercia

 

Pre mňa sa to tým skončilo, nie však pre neho. Komunisti na neho nejako prišli, a bol odsúdený na osem, alebo desať rokov. Neskôr bol o ňom aj článok v Banskobystrických komunistických novinách, ktoré sa volali Smer. Pamätám si, že v nich písali, že po vyučovaní si pán farár nechával so sebou žiakov, lebo ich ešte „potreboval“.

 

Aj takto sa „ctihodný celibát“ stal zbraňou v rukách komunistického ateizmu.

Odporúčame

Blog
Je islam satanské náboženstvo?

Je islam satanské náboženstvo?

Rozhodne odmietam terminológiu „kresťanský Boh“, „islamský Boh“, resp. „náš Boh“, „ich Boh“. Takto môžu hovoriť ateisti, podľa ktorých si kresťania vymysleli svojho Boha a moslimovia zas svojho. Pán Boh je len jeden a my máme o ňom svoje predstavy, zatiaľ čo moslimovia zas svoje.

Blog
Rozžuť Ježišovo telo

Rozžuť Ježišovo telo

Pred nami je posledná časť dialógu o chlebe z neba zo 6. kapitoly Jánovho evanjelia. Budúcu nedeľu nás čaká opis krízy a dopadu (v. 60-71), aký tento dialóg mal na Ježišových učeníkov. Až dnešná perikopa (v. 51-58) je totiž najzreteľnejšie eucharistická. Ježiš svoje tvrdenia počas celej reči (dialógu) stupňoval a na záver vidíme jej vyvrcholenie.

Blog
Bitka o formulár

Bitka o formulár

Chcel by som reagovať na blog Antona Chromíka ohľadom formulára na žiadanie o prídavok na dieťa. Môj zámer je pozrieť sa na argumentáciu v blogu a na to, aký obraz jeho znenie vytvára o nás kresťanoch.