Pedofília – osobná skúsenosť

V poslednom čase sa zase dostali do popredia tragické a pre cirkev nesmierne škodlivé prípady sexuálneho zneužívania detí katolíckymi kňazmi.

Ako sa dalo čakať, hneď sa ozvali tí, čo sa považujú za najvernejších synov cirkvi. Začali poukazovať na pedofilné škandály iných ľudí, prípadne naznačovali, že tie katolícke škandály sú vymyslené a sú len súčasťou proticirkevnej kampane, ktorú vedú nepriatelia cirkvi. Ich argumentom medzi iným bolo aj to, prečo sa tie obete ozývajú až teraz. Nuž, ja mám osobnú skúsenosť v tomto smere, ktorá má už tiež vyše 60 rokov.

 

Do prvého stupňa základnej školy som chodil v časoch najtvrdšieho komunizmu.  Náboženstvo sa síce na školách ešte vyučovalo, ale nie v rámci normálneho vyučovania – bolo preradené na neskoré poobedňajšie hodiny. Cez zimu to bolo až za tmy. A taktiež na vysvedčení známka z náboženstva bola až na druhej strane.

 

Bolo to v Banskej Bystrici. Mal som vtedy asi desať rokov a chodil som na náboženstvo. Po hodine mi pán kaplán povedal, aby som ešte nešiel domov a keď všetci odišli, začal sa ma kadečo vypytovať. Nevedel som, čo chce a myslel som si, že ma chce akosi spovedať. Potom boli otázky ostrejšie – čo kreslia deti po múroch a ako sa to volá. Všimol som si, že očervenel v tvári a zvláštne fučal. No a potom ma poslal domov. Asi o týždeň si tam takto nechal nejaké dievča a keď som odchádzal, tak na mňa spiklenecky zamrkal – akože my vieme o čo ide. Ani sa ma však nedotkol a nemyslím, že mi to všetko nejako ublížilo.

 

Pre mňa sa to tým skončilo, nie však pre neho. Komunisti na neho nejako prišli, a bol odsúdený na osem, alebo desať rokov. Neskôr bol o ňom aj článok v Banskobystrických komunistických novinách, ktoré sa volali Smer. Pamätám si, že v nich písali, že po vyučovaní si pán farár nechával so sebou žiakov, lebo ich ešte „potreboval“.

 

Aj takto sa „ctihodný celibát“ stal zbraňou v rukách komunistického ateizmu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo