Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. august 2018

Chladíme si hlavy biblickými jazykmi

V Košiciach sme tento týždeň odštartovali už 7. ročník Letnej školy jazykov Biblie
Chladíme si hlavy biblickými jazykmi

Prednedávnom sme vás pozývali stráviť leto aj s biblickými jazykmi. Teraz je už táto pozvánka skutočnosťou. Tento týždeň sa začali tri kurzy: biblická hebrejčina pre pokročilých, aramejčina pre pokročilých a latinčina pre začiatočníkov. Koncom augusta nás ešte čaká kurz biblickej gréčtiny pre pokročilých. Tohto roku našu Letnú školu absolvuje takmer dvadsať účastníkov, ktorým sa venujú kvalifikovaní lektori Anabela Katreničová, Peter Juhás, Matúš Imrich a Juraj Feník.

Takže nie len more a letné kúpaliská sú riešením na letné horúčavy týchto dní :-)

Letnú školu jazykov Biblie 2018 organizujeme v spolupráci s Centrom spirituality Východ-Západ Michala Lacka a Slavistickým ústavom Jána Stanislava SAV.

 

Inzercia

Centrum sa zameriava predovšetkým na výskum a vzdelávanie v oblasti biblických a blízkovýchodných vied s interdisciplinárnych presahom do iných oblastí, na popularizáciu vedeckého štúdia biblického a blízkovýchodného sveta, na biblický apoštolát a formáciu. Členmi Centra sú kňazi Košickej arcidiecézy zaoberajúci sa štúdiom biblického a blízkovýchodného sveta. Viac o Centre a jeho aktivitách na www.biblia.rimkat.sk

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ježiš nie je Mojžiš ale chlieb

Ježiš nie je Mojžiš ale chlieb

Pokračujeme v čítaní 6. kapitoly Jánovho evanjelia, ktorej témou je „chlieb života“ alebo - v rámci knihy - Ježiš a židovské veľkonočné sviatky. Rozprávanie začalo pred týždňom a to opisom zázračného rozmnoženia chlebov a rýb na brehu Galilejského mora. (v. 1-15) Po ňom v noci nasledoval zázrak, pri ktorom Ježiš cez more prešiel. (v.16-21) Ten liturgia vynecháva. Oproti zázraku s chlebmi a rybami sa tak mení čas i miesto. Je druhý deň a Ježiš sa s učeníkmi nachádza v Kafarnaumskej synagóge (viď. v. 59). Tu sa odohráva reč, alebo lepšie povedané dialóg o (eucharistickom) chlebe z neba.

Blog
Keď učiteľom je samotný Boh

Keď učiteľom je samotný Boh

Evanjeliový úryvok najbližšej nedele (Jn 6,41-51) ponúka ďalšiu časť Ježišovej eucharistickej reči v synagóge v Kafarnaume. Evanjelista zaznamenáva námietky a nesúhlas náukou Ježiša Krista, ktorý trvá na svojom označení Chlieb života.