Modlitba šťastných

Modlitba šťastných

Nezamestnanosť. Nízky dôchodok. Choroba. Zlý šéf. Manželstvo na pokraji krachu. Hnev. Pohádali sme sa. Plač. Som sám. Hypotéka na krku. Vo svete zúria vojny. Žijem ešte? Láska, kde si? Prežívam.

Vo vlaku, v čakárni, na úrade, v potravinách sa mihajú tváre, duše, životné osudy. Majú svoje problémy, každý jeden z nich. Hľadia na čerstvý nákup, ale v očiach sa im odráža myšlienka na domov. Čo ma čaká? Dnes, zajtra, o týždeň. Nekonečný kolotoč. Nevie stáť.

 

Pýtam sa priateľov…Ste šťastní?

Divné pohľady. Mali by sme byť?


Už je večer. V mysli rekonštruujem uplynulý deň a modlím sa.

Pane, ďakujem Ti za to, že mám čo jesť, čo piť, kde bývať a čo si obliecť. Ďakujem Ti za život, zdravie, rodinu, priateľov a za každého človeka, ktorého si mi poslal do cesty. Ďakujem za všetky hmotné statky a duchovné dobrá, za vzdelanie, školu, knihy, zážitky, všetky šťastné chvíle v mojom živote, za každý úsmev. Ďakujem za to, že žijem v mieri, za slobodu a demokraciu. Ďakujem za každé utrpenie v mojom živote, ktoré malo zmysel a niečomu poslúžilo. Ďakujem, že si mi dal silu ho zvládnuť. Ďakujem, že Ťa môžem poznať, navštevovať Tvoj chrám a modliť sa k Tebe. Ďakujem, že si za mňa umrel na kríži, miluješ ma a odpúšťaš. Ďakujem za Tvoju matku a za ľudí, ktorí sú mi vzorom. Ďakujem, že si odo mňa odvrátil nebezpečenstvá, ktoré si ani neviem predstaviť. Ďakujem za posteľ, na ktorej môžem spať, za vodu, ktorú môžem piť a za vzduch, ktorý dýcham. Ďakujem za vieru, nádej a lásku. Ďakujem, pretože viem, že sú toľkí, ktorým to všetko chýba. Prosím Ťa za nich, Pane, premeň ich utrpenie na večnú radosť, ktorú im nik nevezme. Amen.

Si šťastný?

 

Zdroj titulného obrázka: https://www.ibelieve.com/faith/a-daily-morning-prayer.html

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo