Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. júl 2018

Ako sme boli Hrdí na rodinu tento rok?

Nádherná sobota. Doteraz najúspešnejší ročník.  V sobotu sa na Hrdí na rodinu zúčastnilo okolo 5 tisíc ľudí. Najskôr sme na slniečku horeli, potom trošku zmokli a nakoniec uschli. Bola to veľká obeta, a preto ďakujeme všetkým, ktorí prišli. Ešte viac sme vďační všetkým, ktorí nám dokázali odpustiť nedokonalosti. Tie sa môžu vždy prihodiť, keď príde päťkrát viac účastníkov, ako po iné ročníky. Vieme to podľa toho, koľko balónov sme rozdali. V tomto neverte médiám.
Ako sme boli Hrdí na rodinu tento rok?

Ako sme boli Hrdí na rodinu tento rok? Takto počty zachytila  jedna z kamier:

https://www.facebook.com/jozef.halko.biskup/videos/694124024253348/?t=0

Sedem rokov

Od prvého ročníka prešlo sedem rokov a účasť stúpala zo stoviek na tisícky ľudí. Prvý ročník živej reťaze Hrdí na rodinu sme zorganizovali za 3 dni a urobili sme ho v deň Gay pridu. Prečo? Cítili sme, že protest a iba odmietanie LGBTI požiadaviek, niekedy spojené s ostrým jazykom, nie je to pravé. Prečo v deň Gay pridu? Lebo každý si zaslúži slušnú a láskavú odpoveď na otázku prečo? Preto sa Hrdí na rodinu nesústreďuje na politiku, ale na jadro pravdy, ktorú si všetci vážime. Práve v deň Gay pridu sú všetci citliví na to, aby sa nikomu neubližovalo.

A my sme tí poslední, ktorí by chceli niekomu ubližovať. Do centra preto nestaviame seba, ani svoje názory, ani svoj zápal za vec, ale dieťa.

Na pochode Hrdí na rodinu sme nikdy nemali žiadne veľké rečnícke prejavy (veď to deti ani nevydržia počúvať). Ak platí, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou, čo sa potom stane zo stokrát opakovanej pravdy? Super-pravda! Manželstvo má výnimočné postavenie, lebo sa v ňom rodia a najlepšie vychovávajú deti. Muži nemajú opúšťať svoje rodiny, lebo sú v rodine nenahraditeľní. Láska otca je nenahraditeľná rovnako ako láska matky.

Nám sa to nezdá vôbec málo bojovné, ak túto pravdu hovoríme do médií, lebo práve tak sa môže dostať k tým pravým adresátom. Rodina nič nestráca na svojej príťažlivosti. Na kvapku medu sa nachytá viac múch ako na sud octu.

Klobúk dole

Prišli mnohé osobnosti svetského, ale aj duchovného života. Mnohí kňazi, rehoľníci a aj vysokí predstavitelia cirkví.

Mohli ste tam tiež stretnúť  mnohých politikov z rôznych politických strán. Všetkým chceme veľmi pekne poďakovať. Vážime si, že prišli. Bolo nám vytknuté, že neboli na tribúne. My naopak chceme poďakovať za ich postoj, lebo ani jeden z politikov, ktorý sa zúčastnil na Hrdí na rodinu za nami neprišiel, že chce ísť na tribúnu. Nezištnosť postoja sa ráta.  A ľudia videli, kto podporuje hodnoty rodiny.

Zastrájame sa...

Sú veci, ktoré môžeme zlepšiť a sú veci, s ktorými sa musíme zmieriť. Jednou z vecí, ktoré musíme priniesť ako obetu je to, že nemáme na výber vhodné námestie. Naši neprajníci ich blokujú. Sú veci, ktoré sa určite budeme snažiť vylepšiť. Vyriešime ozvučenie pre väčšie množstvo ľudí, bude kratší program, viac pre deti, viac piesní o rodine a menej slov. Chceme poďakovať desiatkam dobrovoľníkov, spevákom a všetkým našim spoluorganizátorom. Vďaka všetkým prednášajúcim za sprievodný program. Všetci sme to robili popri svojom zamestnaní a zadarmo. 

Inzercia

Všetky náklady si pokrývame sami. Nerobíme zbierky. Radšej ostaneme dobrovoľníci so srdcom,  ale nechceme žiadne peniaze od hlavného mesta, od VÚC, ani od ministerstva kultúry, ako ich dostáva Gay pride. Nech sa dajú peniaze skôr chudobným rodinám. Prečo by mali mať politické zhromaždenia na podporu požiadaviek Gay pridu prednosť pred skutočnou pomocou? Nie je správne využívať štátne peniaze na vnucovanie požiadaviek Gay pridu väčšine spoločnosti.

Severka

Po celé roky robíme pochod rovnako a chceme uchovať ducha, ktorý na ňom je. Radosť z rodiny, láskavá a slušná odpoveď, že otec a mama sú pre deti to najlepšie. Nenecháme sa odchýliť od našej „Severky“, bez ohľadu na to, koľko nadávok dostaneme. Nebudeme skĺzavať do protestov. Robili sme pochod aj v roku 2015, keď Gay pride nebol, lebo my nie sme „tí proti“, ale sme hrdí na rodinu. Adresátom nášho svedectva nie je iba LGBTI lobby, ale každý jeden človek, ktorý má pochopiť, že bez otca alebo mamy sú deti veľmi ochudobnené. Nemáme sa za čo hanbiť, naše hodnoty sú životaschopné! Pozrite sa na naše deti. Deti sú naša budúcnosť.

Nevynášajme tmu, ale zapaľujme svetlo.

 

Za hlavných organizátorov:

Anton Chromík

Marek Nikolov

manžel najúžasnejšej ženy na svete a otec piatich synov tu na zemi

Odporúčame

Blog
Súdny dvor EÚ začal trhať Európsku úniu

Súdny dvor EÚ začal trhať Európsku úniu

Úlohou súdu nesmie byť ideologická kolonizácia štátov. Nemáme problém s uznávaním pobytu osôb, máme problém, ak nás kvôli uznávaniu pobytu osôb súd núti uznávať ako manželstvo niečo, čo manželstvom nie je a nebude. Máme problém, ak súd tvrdí, že právny predpis Európskej únie obsahuje uznanie manželstva osôb rovnakého pohlavia, hoci členské štáty tento úmysel pri prijímaní smernice[1] nemali. Máme problém, ak súd obmedzuje suverénne právo štátov na výhradu verejného poriadku.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.