Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. júl 2018

LAMka nie je zviera

Leto sa hemží mnohými ponukami. Minulý týždeň sme predstavili Letnú školu jazykov Biblie. Dnes tu máme niečo špeciálne pre mládež.
LAMka nie je zviera

V katolíckom svete je dobre známe, že tento rok v októbri sa uskutoční synoda biskupov o mládeži. Jedným z našich príspevkov k tejto téme chce byť nultý ročník LAM – Letnej akadémie mladých. Ide o trochu nezvyčajnú ponuku, nakoľko mládež vo veku od 15 do 20 rokov pozývame k prehĺbeniu vedomostí aj v lete.

LAMka je intelektuálno-duchovná formácia počas troch letných dní (30.7.-2.8.2018) s ubytovaním v kláštore Augustiniánov v Košiciach. Táto formácia bude prebiehať formou seminárov, exkurzií a spoločenstva. Jej témou je „Hľadanie“, keďže aj biskupská synoda sa bude zameriavať na rozlišovanie povolania u mladých. Podrobnejšie info nájdete na plagáte nižšie a na emailovej adrese rlapko@gmail.com. Akadémia je tento rok zdarma (výdavky hradí naše Centrum).

Ešte stále sú nejaké voľné miesta, tak neváhajte! More je nuda 😊

Na na ohlásenú synodu biskupov sme reagovali aj zorganizovaním konferencie Biblia a mládež vo februári v Košiciach. Správu a zopár fotiek z tejto konferencie si môžete pozrieť tu. Len pred pár dňami sme vydali zborník z tejto konferencie. V prípade záujmu si ho môžete objednať spolu z ďalšími publikáciami z našej edície (Amoris laetitia - Očami teológov; Lingua Latina Biblica. Vysokoškolská učebnica biblickej latinčiny; Martin Luther po päťsto rokoch) na adrese rlapko@gmail.com

 

 

 

Inzercia

Centrum sa zameriava predovšetkým na výskum a vzdelávanie v oblasti biblických a blízkovýchodných vied s interdisciplinárnych presahom do iných oblastí, na popularizáciu vedeckého štúdia biblického a blízkovýchodného sveta, na biblický apoštolát a formáciu. Členmi Centra sú kňazi Košickej arcidiecézy zaoberajúci sa štúdiom biblického a blízkovýchodného sveta. Viac o Centre a jeho aktivitách na www.biblia.rimkat.sk

Inzercia

Inzercia

Odporúčame