Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. jún 2018

Sting na hrade

Tak sme včera s Bofom boli na koncerte. Aké to bolo? Rozporuplné.
Sting na hrade

Pravdu povediac, ešte som Stinga naživo nevidela, veľmi som sa tešila. Keď som však kupovala v decembri 2017 lístky, kupovala som lístky na Stinga - nekupovala som lístky na Stinga a jamajského hudobníka Shaggyho. Takže, hoci fúzia znela čiastočne osviežujúco, po nejakom čase už toho reggae bolo priveľa - a zjavne som nebola jediná, majúca tento pocit.

Ale inak bolo vidieť, že ľudia si koncert užívajú. Najmä pri Stingových šlágroch som sa často pristihla, ako sa prihlúplo usmievam, rovnaký face strúhal aj môj manžel a veľmi podobne sa tvárili aj všetci okolo sa nachádzajúci... 😉 Naozaj, skvelá muzika plnokrvne predvedená výbornými muzikantmi - samozrejme gitaristu Dominica Millera ani netreba osobitne zmieňovať, ale mňa včera absolútne uchvátil rytmus amerického bubeníka Josha Freesa, jeho citeľný rockový drive mi ani na okamih nedovolil - aj vtedy keď som sedela - prestať podupkávať si nohou, najprv jednou, potom obomi. No dobre, ešte aj rukami plieskať o stehná. 😀 Musela som sa usmievať ako pominutá - už dlho som sa takto na nejakom koncerte necítila. Okrem zmienených hudobníkov sa predstavili ešte Rufus Miller (gitara) a zo Shaggyho formácie Monique Musique (sprievodné vokály), Gene Noble (sprievodné vokály) a Kevon Webster (klávesy). Nuž škoda, zrejme sme mnohí čakali viac skladieb zo Stingovej tvorby, hoci je známe, že reggae je "englishmanovi v Bratislave" blízke. Aj politika je obom muzikantom a interpretom blízka, preto nemohla na koncerte chýbať (scénka v novej spoločnej piesni Crooked Tree), čo však chýbať mohlo, boli Shaggyho často prehnané spevácke i komunikačné vsuvky, najmä pri lyrickejších piesňach, vyžadujúcich skôr intímnu atmosféru. Ale budiž. Bolo dobre.

p.s. Pred začiatkom koncertu ma pobavila jedna vec. Ešte som nezažila, že nejaký rad na sedenie má svoju A a B variantu - myslím za sebou, nie vedľa seba, ako je to v Redute. Hľa aký dôvtipný spôsob, ako si organizátor zarobí a vy si zakúpite povedzme 10. rad a sedíte v 14. rade... Češi tomu krásne hovoria "vychcanosť". 🤔 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Jana Eyrová oslavuje 170. narodeniny

Jana Eyrová oslavuje 170. narodeniny

Ešte ako dievčaťu mi priateľka zvykla nadhodiť otázku: „Vieš, čo by bolo dobre?“ A obidve sme so smiechom pripojili odpoveď „Keby si si prečítala Janu Eyrovú“. Detská fráza naznačuje, že aj autorka príspevku podľahla čaru jedného z najznámejších ľúbostných príbehov všetkých čias.

Blog
Čo tam po rybách

Čo tam po rybách

Odkedy máme s manželom vlastnú domácnosť, snažíme sa byť vnímaví na naše okolie. Byť aspoň trochu zodpovednejší a viac sa starať o našu zem. Keďže sme naučení na istý životný štandard, nie je to vždy jednoduché.