Smrť Filipínca a kríž na retiazke

Smrť Filipínca a kríž na retiazke

Na Slovensku sú plne väznice rôznych násilníkov a delikventov. Sú medzi nimi takí čo mali, aj nemali kríž na retiazke. Sú medzi nimi ateisti, či  členovia iných náboženstiev. Prednedávnom v Bratislave zavraždil Ind človeka čakajúceho na taxík. Keby sa niekto s krížom na krku rozhodol hodnotiť hinduizmus na základe toho, čo Ind urobil v Bratislave, liberáli by sa pozerali nechápavo. Kríže nosí veľa ľudí. Dokonca v hudobných klipoch väčšina. Neviem, čo to vypovedá o ich kresťanstve, ani to, či vôbec vedia čo je kresťanstvo. Samozrejme sú aj takí, ktorí sú praktizujúcimi kresťanmi.

Prvý, kto sa rozhodol dať do súvislosti vraždu Filipínca s kresťanstvom, bol Alojz Hlina. Týždeň predtým nám oznámil, že od neho hodnotovú politiku nemáme očakávať, ale teraz oznamuje, že kríž je veľmi skúšaný, pretože aj ten čo kopal ho mal na retiazke. Áno, kresťanstvo je skúšané aj preto, že predseda liberálnej kresťanskej demokracie dá do súvislosti zločin s krížom a nie s alkoholom alebo inými drogami.

Nie kríž na retiazke, ale prejedanie spôsobuje obezitu.

Nie kríž na retiazke, ale chamtivosť plodí korupciu.

Dať však liberálnym médiám návod ako tento útok majú chápať je nenahraditeľná službička. Hlinovu ideu následne hlbšie rozvinul liberálny komentátor Ľubomír Lintner, ktorý nám vysvetľuje, aká je súvislosť medzi kresťanstvom a nohou násilníka. Dokonca sa už aj jemu hnusí, ako Tatarkovi, « ten duch kresťanský a národný, » lebo vraj ho začína byť medzi Karpatami a Tatrami veľa. Páni zvykajte si, bude ho ešte viac. Idey bez kríža vyvraždili stovky miliónov ľudí v dejinách. Áno, vrátane kresťanov, kňazov a rehoľných sestier. Áno, aj tá najliberálnejšia revolúcia zo všetkých – Francúzska revolúcia. Útočiť na kresťanstvo na základe toho, že niekto má na retiazke kríž je módnym prvkom liberálov od nepamäti. Preto nenávidia kríže na budovách, školách, námestiach. V rámci tolerancie ich strhávajú ako prvé.

Odpočinutie večné daj jeho duši Pane.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora