KDH by malo podporiť kandidatúru Františka Mikloška.

 

 

František Mikloško bude kandidovať na post hlavy štátu. V tomto rozhodnutí má zatiaľ podporu 35-tich osobností spoločenského života. Som presvedčený, že jeho záujem o prezidentský úrad by malo čo najskôr podporiť aj Kresťanskodemokratické hnutie. A to z nasledujúcich dôvodov:

František má za sebou pozoruhodný životný príbeh nielen z čias disentu, ale i po páde komunistického režimu v roku 1989. Celé toto neľahké obdobie bol výraznou osobnosťou slovenského diania. A to aj preto, že si dokázal zachovať konzistentný postoj k dôležitým spoločenským ale aj hodnotovým otázkam. Bez akéhokoľvek kalkulu, bez toho, aby zvažoval či mu to ako politikovi ovplyvní pozíciu a popularitu.

Jeho miesto a postoje boli jasné a boli neotrasiteľné. Tak v zápase za náboženskú a občiansku slobodu pred rokom 89, ako aj v snahe o povalenie mečiarizmu. Nikdy nedovolil spochybňovať úsilie o demokratické usporiadanie Slovenska, nikdy nepochyboval o snahe vybudovať fungujúci systém parlamentnej demokracie.

Toto všetko zosobňoval František Mikloško a toto všetko bolo vtedy hlavnou politickou líniou a charakterovou črtou celého KDH.

František Mikloško cíti a vníma domácu politickú scénu tak ako málokto z bývalých ale i súčasných politikov. Jeho názory a postoje sú jasné aj v postavení Slovenska na zahraničnej scéne. Navyše je obdarený talentom vnímať a chápať svet politiky a spoločnosti ako súlad dvoch nerozlučných svetov. Rozumie elánu mladých i obavám starších spoluobčanov. Dokáže moderovať diskusiu i protichodných názorov, lebo vie, že v takejto diskusii sa najlepšie hľadajú dobré riešenia. Toto všetko umocnené dlhoročnými politickými skúsenosťami ho priam predurčuje na funkciu prezidenta našej krajiny.

Som v obavách, že naša krajina v nasledujúcom období bude svedkom veľmi turbulentných udalostí. O to viac potrebujeme v prezidentskom paláci človeka skúseného, osobnostne i politicky vyzretého a s jasným pohľadom na budúcnosť Slovenska.

František Mikloško bol dlhé roky výraznou osobnosťou kresťanských demokratov . Aj vďaka nemu bolo KDH veľakrát ďaleko pred ostatnými stranami a neraz určovalo chod udalostí. Preto som presvedčený, že je čas, aby kresťanskí demokrati neotáľali s podporou prezidentskej kandidatúry pre Františka.

My sme mu ju napokon aj dlžní. Navyše nás dnes nezaväzuje žiaden spoločný postup opozície, či nejaká politická dohoda. Rozhodujeme sa slobodne a slobodne podporme Františka Mikloška za prezidenta. Jedným pevným rozhodnutím tak odmietneme delenie kresťanských voličov na ďalšie tábory, a naopak podáme ruku na dôležité spojenectvo.

Na záver. Veľmi si vážim rozhodnutie Františka Mikloška uchádzať sa o najvyšší post v tomto štáte. Neviem ako sa rozhodnú kresťanskí demokrati, predsedníctvo a Rada KDH. Som len radový člen, ale moja voľba Františka Mikloška za prezidenta už dnes je jasnou voľbou. Pridajte sa!

 

Pavol Abrhan

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo