Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. jún 2018

KDH by malo podporiť kandidatúru Františka Mikloška.

 

 

František Mikloško bude kandidovať na post hlavy štátu. V tomto rozhodnutí má zatiaľ podporu 35-tich osobností spoločenského života. Som presvedčený, že jeho záujem o prezidentský úrad by malo čo najskôr podporiť aj Kresťanskodemokratické hnutie. A to z nasledujúcich dôvodov:

František má za sebou pozoruhodný životný príbeh nielen z čias disentu, ale i po páde komunistického režimu v roku 1989. Celé toto neľahké obdobie bol výraznou osobnosťou slovenského diania. A to aj preto, že si dokázal zachovať konzistentný postoj k dôležitým spoločenským ale aj hodnotovým otázkam. Bez akéhokoľvek kalkulu, bez toho, aby zvažoval či mu to ako politikovi ovplyvní pozíciu a popularitu.

Jeho miesto a postoje boli jasné a boli neotrasiteľné. Tak v zápase za náboženskú a občiansku slobodu pred rokom 89, ako aj v snahe o povalenie mečiarizmu. Nikdy nedovolil spochybňovať úsilie o demokratické usporiadanie Slovenska, nikdy nepochyboval o snahe vybudovať fungujúci systém parlamentnej demokracie.

Toto všetko zosobňoval František Mikloško a toto všetko bolo vtedy hlavnou politickou líniou a charakterovou črtou celého KDH.

František Mikloško cíti a vníma domácu politickú scénu tak ako málokto z bývalých ale i súčasných politikov. Jeho názory a postoje sú jasné aj v postavení Slovenska na zahraničnej scéne. Navyše je obdarený talentom vnímať a chápať svet politiky a spoločnosti ako súlad dvoch nerozlučných svetov. Rozumie elánu mladých i obavám starších spoluobčanov. Dokáže moderovať diskusiu i protichodných názorov, lebo vie, že v takejto diskusii sa najlepšie hľadajú dobré riešenia. Toto všetko umocnené dlhoročnými politickými skúsenosťami ho priam predurčuje na funkciu prezidenta našej krajiny.

Inzercia

Som v obavách, že naša krajina v nasledujúcom období bude svedkom veľmi turbulentných udalostí. O to viac potrebujeme v prezidentskom paláci človeka skúseného, osobnostne i politicky vyzretého a s jasným pohľadom na budúcnosť Slovenska.

František Mikloško bol dlhé roky výraznou osobnosťou kresťanských demokratov . Aj vďaka nemu bolo KDH veľakrát ďaleko pred ostatnými stranami a neraz určovalo chod udalostí. Preto som presvedčený, že je čas, aby kresťanskí demokrati neotáľali s podporou prezidentskej kandidatúry pre Františka.

My sme mu ju napokon aj dlžní. Navyše nás dnes nezaväzuje žiaden spoločný postup opozície, či nejaká politická dohoda. Rozhodujeme sa slobodne a slobodne podporme Františka Mikloška za prezidenta. Jedným pevným rozhodnutím tak odmietneme delenie kresťanských voličov na ďalšie tábory, a naopak podáme ruku na dôležité spojenectvo.

Na záver. Veľmi si vážim rozhodnutie Františka Mikloška uchádzať sa o najvyšší post v tomto štáte. Neviem ako sa rozhodnú kresťanskí demokrati, predsedníctvo a Rada KDH. Som len radový člen, ale moja voľba Františka Mikloška za prezidenta už dnes je jasnou voľbou. Pridajte sa!

 

Pavol Abrhan

Odporúčame