Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
05. jún 2018

Kiska a Remišová, nová voľba

Potom, čo predseda KDH oznámil, že strana rezignuje najbližšie voľby na hodnotovú politiku, je na politickej scéne pomerne silné zastúpenie kresťanských liberálnych subjektov. Popri KDH, Sme rodina a OĽANO, vstupuje do tohto priestoru aj Kiskov politický projekt, ktorý okrem silného liberálneho krídla okolo Štefunka a Beblavého, oslovuje aj liberálnych kresťanských politikov. Logika za týmto smerovaním je tá istá, ako bola pri zakladaní SDKÚ a Siete – dať alternatívu liberálnemu kresťanskému voličovi, aby volil priamo politický subjekt, kde liberáli a kresťania už spolu  pôsobia a neriskovať tak prepadnutie hlasov strán, ktoré tak či tak chcú vládnuť len s liberálmi. Najmä ak sa zohľadní, že historicky KDH vždy v prieskumoch malo o 2 percentá viac, ako v skutočnosti dostalo, pričleniť sa k inému projektu bude blížiacim sa termínom volieb čoraz lákavejšie.  Už dnes sa hovorí, že Veronika Remišová vážne zvažuje, že sa pridá ku Kiskovmu projektu. Preto aj ten razantný návrat Igora Matoviča do parlamentu a výzva, aby Kiska nepôsobil ako predátor. V každom prípade by sa týmto krokom výrazne zvýšila šanca, aby Kiskova strana bola vnímaná ako alternatíva pre tých voličov, ktorí neočakávajú od kresťanských politikov na prvom mieste presadzovanie hodnotovej agendy, ale chcú dosiahnuť len “zmenu štýlu vládnutia” bez podmienky presadzovať hodnoty. Taktiež by to pomohlo Kiskovi, ktorý ako prezident sa vyznačoval skôr obhajobou práv LGBTI skupín a prolife organizácie sa do prezidentského paláca dostávali oveľa ťažšie. Odpovedať na otázku, prečo voliť kresťanskú stranu, ktorá chce vládnuť s liberálmi, keď môže volič voliť priamo liberálnu stranu, v ktorej sú zastúpení kresťania, bude však čoraz ťažšie zodpovedať.  Rovnako však nie je ľahké zodpovedať, prečo kresťania nechali zastupovať hodnotovú politiku Kotlebovi, teda strane bez reálnej schopnosti a vízie riadiť štát, snažiacu sa vyhnať Slovensko z Európskej únie a to aj napriek tomu, že slovenská ekonomika je odkázaná na export ako soľ. Nechať hodnotovú politiku na pleciach človeka, ktorého spoločnosť neakceptuje, prináša veľké škody pre samotnú hodnotovú politiku a oberá ju o vážnosť. 

Inzercia

Som 50 ročný muž, ktorý sa pohyboval dlhé roky v politike. uznávam konzervatívne hodnoty. som otec 3 detí, bývam neďaleko Bratislavy.

Odporúčame

Blog
Ad Jakub Lipták: Kedy sa poučíme?

Ad Jakub Lipták: Kedy sa poučíme?

Nedá mi nezareagovať na blog Jakuba Liptáka v ktorom emotívne útočí na podľa neho úzkoprsú starú katolícku kaviareň a pasuje sa za hovorcu mladej generácie, ktorá je podľa neho vo veľkom spore so starou a jej víťazstvo prinesie svetlé zajtrajšky pre kresťanstvo vo verejnom živote na Slovensku.

Blog
Tragédia starej katolíckej kaviarne

Tragédia starej katolíckej kaviarne

Udalosti ostatných dní priniesli veľa poznania. Kotlebovci predložili návrh zákona na sprísnenie umelých potratov a bol to z ich strany geniálny ťah. Podarilo sa im určiť tému verejnej diskusie a dostali sa do centra pozornosti médií, ktoré ich do veľkej miery ignorujú. Okrem toho dokázali rozhádať verejnosť a nepochybne prikloniť časť konzervatívnych voličov na svoju stranu. Stará katolícka kaviareň im sadla na lep a vyhlásila tým zápas o budúcnosť kresťanstva vo verejnom živote.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.