Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. máj 2018

Premaľovať hnilú búdu alebo poriadne opraviť dom? Premenovať UPT na UUT alebo..?

Včera večer som si prečítal článok p. Danišku a Majchráka o tom, že asi bude potopený aktuálny návrh zákona, ktorý má potenciál ročne zachrániť 5000 detí ročne tým, že napr. nedovolí potraty bez udania dôvodu. Samozrejme, že je problém, že...

- odstránenie diskriminácie nenarodených nepredložili v tomto volebnom období kresťania-poslanci a vyfúkol im to Kotleba. Korpucia je zlo. Ale zabíjanie detí je oveľa väčšie zlo. 
- zákon predkladajú zrovna zelení, ktorí v iných prípadoch na ľudskú dôstojnosť pre každého „zabúdajú“,
- tento zákon by umožnil zabíjanie detí, u ktorých je podozrenie (nie istota) z postihnutia, až do 6. mesiaca tehotenstva (moja sestra je tehotná zhruba v tomto štádiu. Neviem si predstaviť, čo prežíva matka, keď sa z bábätka mesiace teší, no potom ho také veľké hýbajúce sa odnesie do nemocnice a z nej ide bez neho... Navyše je tu otázka nepresnosti testov - len v mojom okolí sú statoční rodičia, ktorí dali život dieťaťu aj napriek prognóze postihnutia a majú zdravé deti. Koľko detí s podozrením (!) sme ako spoločnosť zabili tým, že máme takúto mentalitu, lekárov a zákony?)

Napriek uvedenému
- zákon by zachránil tisíce detí ročne, ktoré zomierajú z rozhodnutia matky BEZ UDANIA DôVODU,
- ukončil by chaos aktuálnej právnej situácie po rozhodnutí Ústavného súdu z roku 2007, ktorú si niektorí lekári vykladajú aj tak, že potrat môžu robiť až do pôrodu. O vykonaných potratoch postihnutých detí v 6. či 7. mesiaci som počul aj osobne :((
- zabránil by potratovému biznisu s cudzinkami, napr. Poľkami na „kresťanskom“ Slovensku.

Tento nedokonalý, no súčasnú prax značne zlepšujúci zákon má byť podľa článku p. Danišku a Majchráka nahradený kompromisným koalično-opozičným. Takým, ktorý umožní zabíjať deti z dôvodu genetickej poruchy do 20-22 týždňov, bude ním predĺžená povinná čakacia lehota pre matku po podaní žiadosti o potrat na rozmyslenie či zmení názov z umelého prerušenia tehotenstva na umelé ukončenie tehotenstva. 

Priatelia,
prečo mať ambíciu len premaľovať hnusnú starú komunistickú smradľavú búdu, keď môžeme stavbe dať nové základy, múry, aj strechu? Nenarodené deti si zaslúžia ochranu, jasne to povedalo aj 2x 80 000 ľudí na Národných pochodoch za život. Treba ďalší, aby sa poslanci a vláda zobudili, aby mali ODVAHU postaviť sa za nenarodených? To vážne necháme radšej deti utopiť sa len preto, že im prvý na pomoc ide Kotleba (výborná paralela od Juraja Šusta)? Povzbudzujem politikov – hlasujte o kotlebovom návrhu, a ak neprejde, až potom hľadajte kompromisy. Neuspokojte sa hneď s premaľovaním starej hnusnej búdy.

Tomáš Kováčik, pro-life a pro-family aktivista

 

PS: 

  • S fašistami sa nehlasuje? V minulosti pri iných zákonoch od kotlebocov takto nešpiritizovali napr. F. Blanár, I. Choma (SMER); K. Farkašovský, E. Smolíková, D. Tittel, Š. Zelník (SNS); B. Bugár, F. Šebej (Most-Híd); A. Baránik, J. Cigániková, Ľ. Galko, M. Ivan, J. Kiššová, M. Laurenčík, J. Rajtár, V. Sloboda, A. Zemanová (SaS); J. Budaj, S. Gaborčáková, G. Grendel, M. Krajčí, J. Lukáč, J. Marosz, I. Matovič (OľaNO) aj poslanci Sme rodina (zdroj Michal Malatinsky a FB Jana Tutková).
  • Ak niekto tvrdí, že počet zachránených detí nesúvisí so zákonmi, tak klame. Je to jasné zo zmien nášho potratového zákona v roku 1958, 1963 či 1987, po ktorých počty jasne stúpali (väčšia liberalizácia) alebo klesali (zavedenie obmedzení, poplatku). Ďalší príklad je Poľsko, ktoré malo odvahu a v 90. rokoch obmedzilo potraty na podobu, ktorú navrhuje Kotleba. Dnes má 14x menší počet potratov na počet obyvateľov ako my.
  • Takmer 70% verejnosti si neželá, aby existovali potraty bez udania dôvodu a zo sociálnych dôvodov. Buďme demokratmi aj teraz a naplňme vôľu ľudu. 
  • Matky nie sú informované o zdravotných a psychologických rizikách potratov ani o alternatívach a organizáciách, ktoré im ponúkajú pomoc (Poradňa Alexis, Zachráňme životy...). Mali by to robiť lekári, no asi už úplne otupela ich ľudskosť. A tak to letákmi či webmi ako cenapotratu.sk suplujeme my, prolife aktivisti.
  • Podávajme pomocnú ruku matkám, ktoré zvažujú potrat. Sú v ťažkých situáciách, potrebujú oporu, keď ich nedrží nad vodou otec dieťaťa či rodina. Ponúkajme lepšie riešenia, pretože potrat NIKDY nie je dobré riešenie. NIKDY. 

Inzercia

Postupne ma skvelí ľudia (rodina, Bubák, Kuffa atď.) priviedli k rozhodnutiu pomáhať iným, čo najviac to ide, snažiť sa meniť veci k lepšiemu, bojovať za dobro. Bývalý hovorca a člen realizačného tímu Národného pochodu za život, Referenda o ochrane rodiny, predseda Asociácie za život a rodinu (zazivotarodinu.sk), občiansky aktivista

Odporúčame

Blog
Ukrajina očami brigádnika - Deň 12.

Ukrajina očami brigádnika - Deň 12.

Ráno sme sa rozlúčili s ternopiľským seminárom a po 12tich dňoch sme sa poprvýkrát vydali na západ, smerom k Slovensku. Čaká nás zastávka v Užhorode, kde posledný krát prespíme a zajtra večer už by sme mali byť doma. Čo všetko sa však dá na Ukrajine vidieť počas jednej cesty domov, to sme dnes ráno ešte netušili.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.