Druhá šanca

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Druhá šanca

Drahý Marek. Otázka na pôde KDH nestála tak ako ju kladieš vo svojom blogu, či pán Majerský, dámy Ocilková, Grey a celé vedenie hnutia sú za ochranu života. Áno sú.  My sme sa nezhodli na inak položenej otázke. A tá otázka znela, že či KDH si po štyroch účastiach vo vláde a 28 rokoch pôsobenia na politickej scéne, má dať ochranu života ako podmienku vstupu do vlády. A na takto položenú otázku, odpovedali, že nie. Vtedajší dvaja kandidáti páni Vašečka a Hatala, odpovedali áno. V éteri sa rozprúdila debata o autenticite KDH v agende ochrany života len preto, lebo Váš pán predseda verejne a veľmi jasne kresťanskému Slovensku odkázal, že si zaslúži hodnotová politika status quo. KDH musí začať akceptovať, že ľudia môžu veci chápať tak, ako ich predseda, ako tvár hnutia, povie a to bez toho, aby ste ich nazývali « Babylónom ».

Áno, KDH nie je len predseda. Moja skúsenosť však bola, že ľudia v predsedníctve strácajú pri predsedovi vlastnú integritu a názory. Ak to dokážu v takejto posvätnej veci, neverím, že dokážu v smerovaní hnutia niečo ovplyvniť.  Preto aj ty, miesto nich, píšeš tento blog, kým kresťania už 10 dní čakajú, ako chápať slová Vášho predsedu. Najnovšie sme sa dozvedeli, že KDH vlastne malo tajný plán na ochranu života, len ste nám ho nechceli povedať. Netreba mať tajné plány, stačí mať jeden verejný. Patrí k demokracii, že by volič mal vedieť, čo politik nosí v hlave. Nie je dôvod, aby na Slovensku politici mali tajné plány. Áno, rozprúdili sme debatu a verím, že to KDH len pomôže nájsť jasnú čitateľnú politiku. Kresťania v politike majú byť tí najodvážnejší.

 Chcem ťa ubezpečiť o mojom priateľstve a necítim voči nikomu zášť. Pána a dámy, ktoré spomínaš si vážim po osobnej stránke a poznám ich kvality. Práve preto im prajem, aby v politike začali byť sami sebou.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo