Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. máj 2018

Druhá šanca

Druhá šanca

Drahý Marek. Otázka na pôde KDH nestála tak ako ju kladieš vo svojom blogu, či pán Majerský, dámy Ocilková, Grey a celé vedenie hnutia sú za ochranu života. Áno sú.  My sme sa nezhodli na inak položenej otázke. A tá otázka znela, že či KDH si po štyroch účastiach vo vláde a 28 rokoch pôsobenia na politickej scéne, má dať ochranu života ako podmienku vstupu do vlády. A na takto položenú otázku, odpovedali, že nie. Vtedajší dvaja kandidáti páni Vašečka a Hatala, odpovedali áno. V éteri sa rozprúdila debata o autenticite KDH v agende ochrany života len preto, lebo Váš pán predseda verejne a veľmi jasne kresťanskému Slovensku odkázal, že si zaslúži hodnotová politika status quo. KDH musí začať akceptovať, že ľudia môžu veci chápať tak, ako ich predseda, ako tvár hnutia, povie a to bez toho, aby ste ich nazývali « Babylónom ».

Áno, KDH nie je len predseda. Moja skúsenosť však bola, že ľudia v predsedníctve strácajú pri predsedovi vlastnú integritu a názory. Ak to dokážu v takejto posvätnej veci, neverím, že dokážu v smerovaní hnutia niečo ovplyvniť.  Preto aj ty, miesto nich, píšeš tento blog, kým kresťania už 10 dní čakajú, ako chápať slová Vášho predsedu. Najnovšie sme sa dozvedeli, že KDH vlastne malo tajný plán na ochranu života, len ste nám ho nechceli povedať. Netreba mať tajné plány, stačí mať jeden verejný. Patrí k demokracii, že by volič mal vedieť, čo politik nosí v hlave. Nie je dôvod, aby na Slovensku politici mali tajné plány. Áno, rozprúdili sme debatu a verím, že to KDH len pomôže nájsť jasnú čitateľnú politiku. Kresťania v politike majú byť tí najodvážnejší.

 Chcem ťa ubezpečiť o mojom priateľstve a necítim voči nikomu zášť. Pána a dámy, ktoré spomínaš si vážim po osobnej stránke a poznám ich kvality. Práve preto im prajem, aby v politike začali byť sami sebou.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Môžeš žiť, kádehák, požiadavky kresťanstva zo svojích síl?

Môžeš žiť, kádehák, požiadavky kresťanstva zo svojích síl?

Milý kádehák, či ktorýkoľvek iný veriaci, požiadavky kresťanstva nemôžeme žiť zo svojich síl - ani v politike, ani v práci, ani v rodine, ani v "súkromnom" živote. Naša prirodzenosť zhrešením Evy a Adama sa naklonila "na zlé" - robíme kompromisy so svetom, s hriechom, s liberálmi. Človek už nemá jasno, čo je vražda a čo nie je (potraty; "Nezabiješ!" platí pre každého BEZ VÝNIMKY), prispôsobujeme sa dobe (Merkelovej privítanie homo-platformy v CDU!), vstup do vlády prednejší ako zachovanie hodnôt, atď., atď. My potrebujeme prežiť svoje Turíce, lebo z vlastných síl nedokážeme čeliť zlu a žiť svoju vieru čisto, bez kompromisov.

Blog
Každý si zaslúži šancu

Každý si zaslúži šancu

S blogmi okolo aktuálnej situácie v Kresťanskodemokratickom hnutí ako aj jeho budúcnosti sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. Spochybňuje sa v nich nielen vedenie, ale aj pro-life orientácia Kresťanskodemokratického hnutia.