Každý si zaslúži šancu

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Každý si zaslúži šancu

S blogmi okolo aktuálnej situácie v Kresťanskodemokratickom hnutí ako aj jeho budúcnosti sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. Spochybňuje sa v nich nielen vedenie, ale aj pro-life orientácia Kresťanskodemokratického hnutia.

Hneď v úvode musím uviesť, že si nesmierne vážim našich bývalých funkcionárov a ďakujem im za ich prácu, ktorú nielen pre hnutie, ale najmä pre rozvoj našej spoločnosti urobili. Ako mladý chalan som sa ich vždy snažil všemožne podporovať a pomáhať ako dobrovoľník v rôznych kampaniach. Ani na um by mi neprišlo, aby som na verejnosti ich prácu a vízie spochybňoval a podkopával ich autoritu, hoci často som mal iný pohľad na vec. Robil som to vo viere, že je normálne, ľudské a kresťanské dať vedeniu, ktoré momentálne drží kormidlo v rukách dôveru, podporu a šancu. Podobne, ako je to aj v rodine, keď sa dieťa podvolí rodičom, hoci jeho názor sa odlišuje.

 

Čo sa však deje dnes?

Kritika, kritika, kritika. Veľakrát neopodstatnená a, čo je najzarážajúcejšie a najsmutnejšie, odkazovaná cez média bez možnosti vysvetlenia a osobnej konzultácie. Čas sa posúva, generácie sa striedajú a momentálne som súčasťou vedenia Kresťanskodemokratického hnutia i ja. Uráža ma a zraňuje spôsob, akým sa k vedeniu pristupuje, lebo terajšie vedenie na čele s predsedom nedostáva priestor na realizáciu svojich vízií, ale, je kritizované a osočované na dennodennom poriadku. Dať šancu a priestor pre realizáciu druhého považujem za jeden zo základných pilierov kresťanstva, preto ma to od práce (ktorú celé vedenie od prehratých volieb vykonáva zadarmo) odrádza a znechucuje. Ale nevzdávame sa...

 

Výsledok sa musí dostaviť.

Keď človek pracuje s čistým úmyslom a zápalom, výsledok sa musí dostaviť, čoho dôkazom je aj zastabilizovaná situácia v hnutí. Uspeli sme v župných voľbách, vo volebných preferenciách nastáva progres a pripravujeme sa na júnovú programovú konferenciu „Oslava rodiny“. Žičlivý človek by povedal, “super, ideme do toho, spojíme sily a v najbližších voľbách dosiahneme dlho očakávaný dvojciferný výsledok. Máme na to!”. Žiaľ, Babylon funguje akosi vždy, čo je smutné a zarážajúce zároveň. 

 

Pro – life.

Vlna kritiky sa často sústreďuje aj na tzv. pro-life smerovanie Kresťanskodemokratického hnutia. Myslím, že o tom sa už nemusím rozpisovať, lebo každý znalý človek o slovenskej politike vie, že vždy to bolo práve Kresťanskodemokratické hnutie, ktoré stálo na strane rodiny, na strane nenarodených detí, atď. Tejto téme sa už vo svojom blogu dostatočne venovala aj Renáta Ocilková. Prečítať si ho môžete tu: https://blog.postoj.sk/33095/nove-skutocnosti-o-tom-co-robia-krestania-v-politike

 

Jasná línia

Vedenie Kresťanskodemokratického hnutia zo svojej jasnej línie nikdy neustúpi! Ochrana deti (aj chorých) od počatia po prirodzenú smrť je alfou a omegou nášho politického snaženia. Myslíte si niečo iné? Tak potom asi nepoznáte Renátu Ocilkovú, Evu Grey, Mirku Szitovú, Milana Majerského, ako aj ostatné vedenie hnutia na čele s predsedom. Slovo o tom, že Kresťanskodemokratické hnutie nie je pro-life, je urážajúce i osočujúce a niet v ňom pravdy!

U nás je to natoľko jasné a nemenné, že ochrana človeka od počatia po prirodzenú smrť je zakotvená aj v našich stanovách: „My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, chránime život a dôstojnosť každého človeka od počatia po prirodzenú smrť.“

Celé stanovy nájdete tu: http://kdh.sk/wp-content/uploads/2013/06/Stanovy-KDH-Poprad-2016.pdf

  

Záver.

Prosím Vás, dajte nám šancu, neurážajte a neosočujte nás, radšej pomôžte. Nesklameme, verte nám, máme len tie najčistejšie úmysly. Ďakujem.

 

Marek Cimbala

Člen predsedníctva Kresťanskodemokratického hnutia

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo