Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. máj 2018

Odpoveď predsedovi KDH Hlinovi

Odpoveď predsedovi KDH Hlinovi

Vážený pán predseda,

     Dovoľte mi reagovať na Váš blog “Za chvílu to asi začne. Zvládneme to.” Minulý týždeň ste Slovensku a najmä kresťanskému voličovi oznámili, že do najbližších volieb pod vaším vedením, KDH nebude presadzovať hodnotovú politiku, pretože ani liberáli ani kresťania si to nemôžu dovoliť. Znamená to, že najbližších šesť rokov, KDH kresťanskému voličovi odkazuje, že si zobralo v tejto agende dovolenku. Práve teraz, keď sa zvádza boj o identitu tejto krajiny, si kresťania v politike nemôžu dovoliť dovolenku. Ak predseda kresťanskej strany dá takéto stanovisko, nemôže nikdy iným vyčítať, že sa s tým stotožňovať nemusia. Práve kvôli nedostatku jasnosti, je dnes veľa kresťanov rozutekaných po iných stranách a áno aj u Kotlebu.  Kresťanskú stranu tvoria hodnoty a ich vôľa ich presadzovať. Oznamujete, že KDH už nič nehrozí, pretože ste si dali zaregistrovať aj iný názov – kresťanskí demokrati. Nie názvy robia stranu. Takýchto názvov Vám na počkanie vymyslím veľa, ak Vám to pomôže mať rovnako neotrasiteľnú pozíciu. Existuje napríklad aj slovné spojenie kresťanská demokracia a to patentované asi nemáte, tak to urobte. Originál je len jeden a k nemu sa prispôsobujú aj ostatní. Preto napríklad značka Puma si nedala patentovať aj názov Puna, ktorý sa dá kúpiť na Miletičovej ulici, pretože vedia, že kto hľadá originál, vie ho nájsť. A kto si kúpi Punu, nikdy by si nekúpil Pumu. Výzvu na ochranu života, ktorú som predkladal na Sneme KDH, teraz označujete nožom na krk. Dovoľte mi Vám pripomenúť, že tento « nôž na krk » sme predložili po urobení všetkých ústupkov, ktoré navrhli ľudia z Vášho predsedníctva. Urobili sme všetko čo požadovali, za čo sme dostali aj pochvalu, uznanie a uistenie. Bol šok pozorovať, ako zostali ticho. Nepomohol ani láskavý príhovor cirkvi, ktorý ste dostali listom Vy a celé predsedníctvo. Keď vedeli byť ticho vtedy, mňa neprekvapuje, že vedia byť ticho aj teraz, keď za nich oznamujete, že hodnotová politika v KDH si zobrala dlhoročnú pauzu.

     Dovoľte mi však ochrániť, ženu, ktorá predkladala návrh na ochranu života. Je to matka rodiny, statočná žena, ktorá navyše prežila osobnú tragédiu, keď vyhasína život prvorodeného dieťaťa. Keď ste sa pred pár dňami ohradili na adresu otca Ziolkovského a pohrozili mu, že ak neprestane sa vyjadrovať na Vašu adresu, začnete sa « brániť », nazvali ste sa « verným synom cirkvi » musíte akceptovať ako verný syn cirkvi, že sú aj ľudia, ktorí si nemyslia, že zasadzovať sa za ochranu života je mesianizmom, ale cítia to ako povinnosť. Môžu byť považovaní za fundamentalistov, to súhlasím, ale to je žiaľ vždy súčasťou argumentácie liberálov. Hovoríte, že som neznámy. Napriek tomu mi venujete blog. Ja som neznámy. Vy podľa prieskumov nepopulárny. A napriek tomu nás to neoprávňuje nebyť aktívnymi. Sme povolaní všetci, s dobrým úmyslom, slúžiť a siať, bez toho, aby sme vedeli, či budeme aj žať. Ak Boh prijal Máriu Magdalénu, zlodeja Matúša tak v pokore majme nádej, že môžeme pomôcť v niečom aj my. Jeden svätý muž povedal, že Boh poníži diabla tým, že využije služby hriešnika. Keď som predkladal výzvu na ochranu života ako podmienku pre budúcu účasť KDH vo vláde, jeden z Vašim najbližších ľudí mi radil, aby som to nerobil, že sa kariérne « odpálim ». Po tom, čo pod Vaším vedením sa KDH stalo liberálnou stranou s kresťanským názvom, o odchode rozmýšľa veľa ľudí a nemyslia pritom na kariéru.

     Neprestanem apelovať na všetkých, ktorým táto agenda leží na srdci, aby sa zomkli. Táto výzva smeruje na všetkých, aj tých čo sú v OĽANO, Sme rodina, KDH, pretože kedy inokedy, keď nie teraz, keď KDH oficiálne Vašimi slovami túto pozíciu opustilo a voliť Kotlebu nedokážu. Štúrovci, ani naši velikáni nemali za sebou nikdy peniaze, ani priazeň oligarchov. Táto cesta nám zostala ako jediná.

     Výzvu ste odmietli, pretože, kto je podla Vás za život v dnešnej situácii nevie byť aj vo vláde. Preto tí, ktorí sú za život musia rátať s tým, že z pohľadu ľudí, čo milujú moc, nie sú zaujímaví. Aj napriek tomu ich pozývam. Vyčítate mi, že mám veľkú kadenciu blogov. Myslím, že táto výčitka by mala smerovať do Vašej 10 000 členskej základne, prečo Vy ju nemáte. Možno je to tým, že sa nedá napísať blog, ktorý by sa nedostal do sporu s liberálnou líniou strany, ktorú v médiach pravidelne predkladáte. Preto som z KDH vystúpil, aby som sa aj ja mohol slobodne vyjadrovať a nemusel sa stotožňovať s jeho liberálným smerovaním. 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Za chvíľu to asi začne. Zvládneme to.

Za chvíľu to asi začne. Zvládneme to.

Šialených projektov nikdy nie je dosť. Asi bude potrebné jednému takému predpripraviť „rodný list“. Na Slovensku už nemôže vzniknúť strana s názvom Kresťanskí demokrati. My sme si to na rozdiel od platformy Za slušné Slovensko ošetrili.

Blog
K evanjeliu Siedmej veľkonočnej nedele v roku B (Jn 17,11b-19)

K evanjeliu Siedmej veľkonočnej nedele v roku B (Jn 17,11b-19)

Záverečnú časť Ježišovej rozlúčkovej reči (Jn k. 13-17) tvorí jeho modlitba (Jn 17), ktorú exegéti od 16. stor. nazývajú prívlastkom „veľkňazská“. Jej presné rozdelenie je stále predmetom diskusií odborníkov, no všetci sa zhodujú na tom, že pozostáva z troch častí. 1. Ježiš sa modlí za seba (v. 1-4; alebo 1-8); 2. Ježiš sa modlí za apoštolov (v. 6-19; alebo 9-19); 3. Ježiš sa modlí za Cirkev (v. 20-26).