Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. máj 2018

Nové skutočnosti o tom, čo robia kresťania v politike

V nedeľu som sa vrátila z onkológie – z návštevy. V tomto týždni asi piatykrát... Leží tam moja priateľka. Ako vždy, keď sa odtiaľ vrátim, pozerám na život ináč... Tak tomu bolo aj minulý týždeň v jeden voľný deň. Sedela som pri posteli a moja priateľka rekapitulovala niečo zo svojho života.
Nové skutočnosti o tom, čo robia kresťania v politike

Pri otváraní srdca mi pripomína tú ovečku, do ktorej je Boh zbláznený a prejde za ňou hory-doly, kým ju nenájde a nezoberie na ramená. Hovorila o svojom potrate, keď mala 24. Ako sa zobudila poviazaná, lebo už z narkózy kričala, že chce svoje dieťa späť. Keď sa prebrala, okamžite vstala z postele a bežala na sálu hľadať vedro s telíčkom jej potrateného dieťatka... Keď to rozprávala, plakala som s ňou. Znova som zahorela túžbou pomôcť ženám, ktoré sú nútené uvažovať o potrate, aby to nikdy neurobili. Začala som si v hlave hovoriť text, ktorý musia ženy čítať a podpísať, keď požiadajú o potrat. „Všetko toto tam musí byť napísané“, hovorím si, „všetko, čo sa deje s dieťatkom, ako to dieťatko prežíva, čo sa deje so ženou a čo potom žena (až do smrti) prežíva“.  Presadila by som to, keby som na to mala moc...

Takto zasiahnutá po návrate domov zapla som počítač, keď sa na mňa od priateľov zosypali maily s odkazmi na rôzne blogy, kde sa kresťania bili do pŕs, kto z nich je lepší kresťan a ako doterajší kresťania v politike neurobili pre ochranu/záchranu života nič.

Nie je to pravda. Neznamená to, že ten, čo veľa píše, aj veľa miluje. A tak zhŕňam zopár faktov o tom, čo sa doteraz na Slovensku urobilo:

Od r. 1990 v každom volebnom období prišiel niekto z kresťanských demokratov s návrhom zákazu potratov, umenšenia zla, podpory života, rodiny, detí. V každom volebnom období. Nie všetko sa v opozícii podarilo presadiť. Mnohé veci dali kresťanskí demokrati pre dobro veci „na adopciu“ koaličným poslancom. Vymenujem aspoň niečo, čo sa podarilo:

Podanie na ústavný súd o protiústavnosti interrupčného zákona. Novela zákona o zdravotníckej starostlivosti – povinná lehota 48 hodín na rozmyslenie pred interrupciou; informovaný súhlas. Novela zákona o pohrebníctve (2005) – možnosť pochovať mŕtvonarodené (potratené) dieťa. Zákon o rodine (2005: zadefinoval, že „Manželstvo je zväzkom muža a ženy.). Novela interrupčného zákona (spoplatnenie antikoncepcie). Základná zmluva medzi SR a Svätou Stolicou a medzi SR a registrovanými cirkvami (výhrada vo svedomí). Novela zákona o sociálnych službách, slobodný výber poskytovateľa. Zvýšenie materského príspevku a predĺženie materskej dovolenky. Zlepšenie prístupu k úverom na bývanie. Zlepšenie podmienok adopcie. Zvýšenie rodičovského príspevku pri narodení dvojičiek. Ústavná ochrana manželstva (2014). V dôchodkovom systéme povýšenie starostlivosti o deti na úroveň zamestnania - z hľadiska budúcich dôchodkových nárokov. Program na zdokonalenie systému raného poradenstva pre rodičov detí so zdravotným postihnutím. Daňový bonus na každé nezaopatrené dieťa k existujúcemu prídavku na dieťa - v rovnakej výške. Nezdaniteľnú časť základu dane na manželku cez zamestnaného manžela - tj. výrazné zníženie dane. KDH opakovane predkladalo do NR SR návrh, ktorý mal zaviesť povinnosť „posudzovať vplyv navrhovaného zákona na manželstvo, rodinu a rodinné prostredie"; taktiež návrh na týždeň otcovskej dovolenky navyše po narodení dieťaťa, skorší odchod do dôchodku pre matky... Okrem toho KDH niekoľkonásobne podávalo návrh na zákaz/obmedzenie interrupcií (od deväťdesiatych rokov až po rok 2015). KDH vo vláde zabránilo legalizácii marihuany, registrovaným partnerstvám, vzniku Výboru LGBTI pri Rade vlády pre ľudské práva, nár. menšiny a rodovú rovnosť (tento Výbor bol však založený hneď po nástupe jednofarebnej vlády SMER-SD). atď...... vo výpočtoch by sme mohli pokračovať.

 

KDH v Európskom parlamente:

Služba na poli Pro-Life je životným poslaním Miroslava Mikolášika a Anny Záborskej. Náhradné materstvo dostalo v Európe stopku. EP náhradné materstvo odmietol pri schvaľovaní iniciatívnej Výročnej správy o ľudských právach na podnet Miroslava Mikolášika. Odhalenie škandálu s predajom detských orgánov na pôde EP: Na pôde EP M. Mikolášik usporiadal verejnú diskusiu za účasti zakladateľky americkej neziskovej organizácie Live Action Lily Rose. Hneď po prevalení škandálu žiadal Európsku komisiu o zastavenie významnej finančnej podpory pre IPPF z verejných európskych zdrojov. Stop „trojrodičovstvu“: M. Mikolášik inicioval výzvu 50 europoslancov britskému ministrovi zdravotníctva ako aj premiérovi D. Cameronovi s cieľom zastaviť eticky kontroverznú metódu genetickej manipulácie s použitím genetickej výbavy troch osôb. Predsedovi Európskej komisie J.C. Junckerovi adresovali europoslanci list s tým, že nemožno pripustiť uznanie akéhokoľvek manželstva na základe argumentu voľného pohybu osôb. Na podnet europoslanca M. Mikolášika prijatie Smernice EP o kvalite a bezpečnosti ľudských orgánov určených na transplantáciu. Vďaka nej sa podarilo zachrániť životy už tisícov pacientov v EÚ, ktorí sa dočkali životne dôležitého orgánu omnoho skôr ako do dňa prijatia vypracovania a schválenia smernice. Anna Záborská ako členka Výboru EP pre práva žien neustále predkladala návrhy, ktorých cieľom bolo posilniť postavenie rodín a rodičov, zvrátiť nepriaznivý demografický vývoj, chrániť deti pred škodlivými javmi, ale tiež upevniť solidaritu medzi generáciami v európskej legislatíve. V tomto volebnom období Parlament na základe iniciatívy A. Záborskej prijal správu o rodinných podnikoch. Pod záštitou A. Záborskej sa každoročne koná konferencia "Vyber si život", ktorá sa venuje nielen právu nenarodených detí na život, ale aj výchove a vzdelávaniu, demografii, existenčným problémom rodín a pomoci, ktorú potrebujú, aby našli odvahu prijať počaté dieťa. A. Záborská a M. Mikolášik dlhodobo vedú statočný boj proti ideologickým návrhom v oblasti rodovej agendy, sexuálnej výchovy.

Mohla by som pokračovať. Ale nie je to potrebné. Títo ľudia to robili a robia preto, lebo kresťanstvo žijú v nedeľu i v piatok. Nebijú sa do pŕs, že sú lepší. Toto bude posudzovať raz NIEKTO INÝ.

Inzercia

 

Ak budú mať kresťanskí demokrati znova príležitosť ovplyvňovať legislatívu, znova prispejú k tomu, aby sa ženy a muži nerozhodovali pre potrat – aby sa nezabíjali naše deti, ani choré(í); aby sa mladí ľudia i ľudia v strednom veku rozhodovali pre život, pre viac detí, pre manželstvo; aby mali mladí ľudia dôvod čím skôr sa zobrať (podpora bývania, mladých rodičov; viacnásobných a zodpovedných rodičov), aby mohli byť rodiny spolu (sprísnenie regulácie hazardu; diaľnica – pracovné miesta na východe; spolužitie s Rómami); aby boli podporované zmysluplné projekty bez korupčného prostredia a zištného rozhadzovania.

 

A na záver len malé želanie:

aby sme pochopili, že keď nebude kresťan kresťanovi bratom, bude nám komunista/liberál pánom

 

 

 

Odporúčame

Blog
Prečo mamy píšu premiérovi Ficovi

Prečo mamy píšu premiérovi Ficovi

Keď v r. 1995 skončila svetová ženská konferencia v Pekingu, jedna z účastníčok, americká novinárka Dale O´Leary, následne varovala svet vo svojej knihe „The Gender Agenda“ pred cieľmi rodovej agendy: „Svet potrebuje odstrániť matky na plný úväzok. Všetky ženy podľa možnosti v každom čase musia byť zárobkovo činné.“

Blog
Kresťania pomoc fašistov nepotrebujú

Kresťania pomoc fašistov nepotrebujú

Kultúrna vojna čoskoro začne. Kotlebovci predložili zmenu zákona, ktorý upravuje vykonávanie interupcií. Možno to už majú predkonzultované aj so Smerom. Presne takúto kultúrnu vojnu potrebuje aj Smer.