Predseda KDH rezignoval na presadzovanie kresťanských hodnôt

Predseda KDH rezignoval na presadzovanie kresťanských hodnôt.

 

V rozhovore pre denník Sme zo dňa 8. mája 2018 predseda KDH Alojz Hlina prehlásil: “Pozrite, ja si myslím, že vzhľadom na politickú situáciu si ani konzervatívci, ani liberáli nebudú môcť dovoliť viesť kultúrnu vojnu. Možno o pár rokov bude jedna zo strán taká silná, že si svoje videnie sveta presadí. Dovtedy bude zachovaný súčasný stav. S takouto predstavou pôjdeme do volieb.“

Z uvedeného vyplýva, že agendou KDH už nebudú:

  • voľné nedele
  • výhrada vo svedomí
  • ochrana života
  • problém potratov
  • problematika eutanázií
  • demografický vývoj
  • a mnohé ďalšie oblasti, ktoré sme niesli ako svoju prirodzenú agendu vyše štvrťstoročie.

 

V čase, keď vláda Nemeckej spolkovej krajiny Bavorsko rozhodla o povinnom osadení krížov nad vchody do všetkých štátnych budov na svojom území, čo premiér Markus Soder odôvodnil tým, že tieto kríže nemajú byť vnímané ako náboženské symboly, ale ako jasné vyjadrenie našej bavorskej identity a kresťanských hodnôt, sa predseda KDH zápasu o presadzovanie týchto hodnôt vzdáva a obhajuje zachovávanie status quo. Obávam sa, že toto je cesta k strate identity KDH!

Ak by totiž členovia Rady takýto postoj schválili, keďže do volieb sú ešte 2 roky a potom by nasledovalo 4. ročné volebné obdobie, to znamená, že KDH by najbližších 6 rokov tieto otázky nenastoľovalo! Myslieť si, že počas 6. rokov sa nikto týmto témam nebude venovať je hlboký omyl, ved už dnes vidíme, že niektoré strany v parlamente predkladajú úpravy zákona ohľadom potratov.

 

 Nemožno čudovať, že aj výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska pán Ziolkovsky sa vo svojom statuse na FB zamýšľa nad tým, prečo voliť politikov, ktorí nám vopred oznamujú, že pre kresťanov zásadné otázky plánujú odsunúť na vedľajšiu koľaj.

Záverom sa preto núka otázka,načo nám je kresťanská strana, ktorá tieto témy nechce otvárať, ale najbližších 6 rokov zachovávať status quo?

Pavol Abrhan, člen KDH.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo