Ukrajina očami brigádnika - Deň 2.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ukrajina očami brigádnika - Deň 2.

Druhý deň pracovnej cesty naprieč Ukrajinou sme strávili v užhorodskom seminári. Zažili sme bežný deň študentov, ktorí sú podporovaní projektom Adopcia na diaľku®, ich program a každodenné činnosti.

Seminár sa prebúdza veľmi skoro, a keďže sme chceli zažiť čo najviac tunajšej atmosféry, už o 06:10 sme sa rozprávali s prvými seminaristami, ktorí sa chystali na rannú liturgiu. Prvá vec, ktorá na mňa tento deň urobila dojem, bolo jedlo. Ponuka bola síce skromná, a na stole sa objavovali často tie isté suroviny, ale chuť reďkoviek, ktoré si seminaristi sami pestujú v záhrade, bola neskutočná. Okrem varenia sa o celý seminár starajú sami. Kosia, upratujú a zveľaďujú svoje okolie každý deň po vyučovaní.


Koniec rannej liturgie

Veľký dojem, na mňa urobili práve sami seminaristi. Rozprávali sme sa takmer o hocičom, veľa sme sa smiali a bavili. Hovorili nám o svojich rodinách, frajerkách a plánoch do budúcnosti. Možno som len očakával skupinu tichých a do seba uzavretých chlapcov, oni však boli úplne „obyčajní“ chalani, ktorí si ale vybrali túto cestu.

 


Rádio, v ktorom sa angažujú aj užhorodskí seminaristi

Starajú sa aj o miestne rádio, v ktorom sme sa dokonca boli aj pozrieť. Večer nás rektor o. Petro P. Beresh zobral na exkurziu do užhorodskej katedrály a to bol koniec dojmami nabitého dňa, po ktorom sme všetci veľmi rýchlo zaspali.

 

Autorom textu je Roman Kortiš, študent a brigádnik projektu Adopcia na diaľku®, ktorý sa zúčastnil monitorovacej cesty na Ukrajine. Nenechajte si ujsť ani ďalšie jeho postrehy, ktoré zachytil vo svojich blogoch na ceste Ukrajinou.

Dozvedieť sa viac informácií alebo sa zapojiť do projektu Adopcia na diaľku® môžete na stránke: www.adopcianadialku.sk
Sledujte aj náš facebook: www.facebook.com/Adopcianadialku

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo