Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. máj 2018

Ako kresťania pomáhajú komunistom, nacionalistom, extrémistom a korupčníkom

Náš nespravodlivý korupčný systém umožnili založiť a rozvíjať aj niektorí kresťania. Tým, že po páde diktatúry v mene budovania štátnosti podporovali zlepenec exkomunistov a nacionalistov pod vedením V. Mečiara. Potom pri boji proti liberalizmu podporili R. Fica a I. Gašparoviča. Teraz viacerí kritizujú manifestácie za Slušné Slovensko a zmenu vlády s heslom boja proti Sorosovi, genderizmu a potratom.

Približne 75% obyvateľov Slovenska, čiže asi 3 milióny voličov sa hlási ku kresťanstvu. Asi štvrtina obyvateľov SR sú podľa prieskumu SAV z r. 2014 praktizujúci kresťania, za čo sa považuje návšteva bohoslužieb aspoň raz za týždeň. To je milión voličov. Keby títo šli voliť, a hlasovali by podľa princípov ktoré učí Biblia a pápeži, bolo by Slovensko menej kultúrne a prírodne zdevastované, s vyššou životnou úrovňou, menej rozkradnuté, s podstatne menšou korupciou. Aj bez vraždy dvoch mladých ľudí, ktorí chceli v máji 2018 uzavrieť manželstvo a založiť rodinu.

K hlavným príčinám prečo to tak nie je patrí nedostatok kultúrnej vzdelanosti, a prevaha emócií nad racionálnym zvažovaním, ktoré kritizoval už prof. L. Hanus (Rozprava o kultúrnosti, 1943, 1992) Ďalšou sú psychologické a kultúrne dôsledky desaťročí vlády nedemokratických režimov. Po páde komunistickej diktatúry k tomu prispeli, a podnes prispievajú aj niektorí cirkevní predstavitelia a aktivisti.

Mastné hrnce a štátna samostatnosť

V rokoch 1990-98 viacerí kresťania vrátane niektorých duchovných pastierov podporovali Mečiarom vedenú koalíciu exkomunistov a nacionalistov. Niektorí preto, lebo ako Židia po odchode z Egypta spomínali na „mastné hrnce" počas neslobody, a uverili Mečiarovi že vyrieši ich problémy, iní v mene budovania samostatnej SR. „Zakladateľom slovenskej štátnosti“ odpustili a tolerovali komunistickú a eštebácku minulosť, vulgárnosť, nekultúrnosť, brzdenie demokratizačných reforiem, rozkradnuté miliardy, šírenie nenávisti aj útoky na biskupa Baláža. Ten vtedy kritizoval, že niektorí veriaci idú na Mariánsku púť a o pár dní volia komunistov.

Pripomeniem len jeden charakteristický prípad: V marci 1996 vyhlásenie 10 biskupov kritizovalo zákon Mečiarovej vlády „o ochrane republiky“, že jeho paragrafy o „rozvracaní ústavného zriadenia“ pripomínajú tie, ktoré komunistický totalitný režim zneužíval v politických procesoch. Politické grémium SNS vyhlásilo, že títo biskupi konali protislovensky. Podobne sa vyjadril J. Cuper (HZDS), ktorý bol neskôr advokátom I. Lexu v kauze únosu prezidentovho syna, a v r. 2016 kandidoval do parlamentu na kandidátke Kotlebovej ĽSNS. V Mečiarovskom denníku Slovenská republika „proslovenský“ historik F. Vnuk v kritizoval biskupov že nekonajú pod vedením Ducha svätého, „akoby úmyselne hľadali konfrontáciu so štátom.“ … „Nech si nemyslia, že sú chránení pred akýmkoľvek bludom.“

Mečiarova koalícia zabetónovala do základov štátu ten tunelársko-korupčný systém, ktorý za Ficovej koalície zabil Kuciaka a Kušnírovú.

Nie komunisti, ale liberáli

Málo rokov po páde komunistickej diktatúry začali niektorí kresťania tvrdiť, že komunistická a eštebácka minulosť už nevadí, lebo hlavným nepriateľom sú liberáli. Napriek tomu že liberálnych politikov nebolo ani 20 %, a aj z tých polovicu tvorili bývalí komunisti. Napriek tomu, že duch komunizmu ovládal nereformovanú justíciu, že komunisti, eštebáci, ich deti a kolaboranti sa stali najväčšími privatizérmi a veľkokapitalistami, a zostali na mnohých štátnych funkciách. (aj keď to nie je téma tohto článku, pre objektivitu pripomínam, že niektorým liberálom zas vadili viac kresťania ako exkomunisti)

Väčšina z horlivých antiliberálov ignoruje fakt, že pápeži viac krát a dôraznejšie odsúdili komunistický a nacionálny socializmus. Okrem „liberálneho“ postoja k interrupciám a rodine nedokážu formulovať v čom vlastne z kresťanského hľadiska spočíva hlavný problém liberalizmu. Nechcú alebo nevedia ho porovnať s tým, pre ktorý Cirkev odsúdila komunizmus.

Z hľadiska učenia Katolíckej cirkvi je základným problémom a omylom liberalizmu jeho morálny relativizmus. Ten však u komunizmu nie je o nič menší. Liberalizmus je oproti komunizmu lepší v tom, že viac rešpektuje slobodu a demokraciu.

„Liberálka“ Radičová a mečiarovec Gašparovič

Slovensku títo „antiliberáli" najviac uškodili pri prezidentských voľbách v r. 2009. Vtedy v rozpore s učením cirkvi, podľa ktorého základnou úlohou štátu a vlády je úsilie o spravodlivosť, konali ako keby jediným kritériom na prezidenta bol záväzok presadiť zákaz potratov. A ešte aj to aplikovali nespravodlivo a nerozumne. Jasné vyjadrenie, či podporí ich úplný zákaz žiadali len od Radičovej, ktorú potom odsudzovali keď to odmietla. Gašparoviča nekritizovali, aj keď v otázke interrupcií nemal o nič kresťanskejší postoj, a vo väčšine ostatných dôležitých kritérií bol omnoho horší.

Viacerí to podnes obhajujú tým, že Radičovú kritizoval aj biskup Baláž. Áno, kritizoval jedno jej konkrétne vyjadrenie. Predtým však s ďalšími biskupmi podpísal 3 vyhlásenia kritizujúce Mečiarovu vládu a koalíciu, ktorej v parlamente šéfoval Gašparovič. Čo je viac? Mečiarovci vtedy na Baláža opakovane útočili. Nielen zneužitím SIS, ale aj mediálne. Napríklad keď ich denník napísal, že biskup Baláž je slobodomurár.

Gašparovič potom ako prezident menovaním (a nemenovaním právoplatne zvoleného) prokurátorov a sudcov ako Harabín cielene zhoršoval našu zlú justíciu. Prokurátori a sudcovia výrazne prispeli k moci a kauzám našej stranícko-korupčnej mafie, k systému, ktorého obeťou je aj J. Kuciak a M. Kušnírová.

Stabilita a Genderizmus

Protesty proti korupcii počas kauzy Bonaparte - Kaliňák&Baštrnák v roku 2016 odsúdil, a Ficovu vládu podporil prominentný kresťanský právnik a bývalý premiér Čarnogurský rovnako ako premiér Fico. Pri tom sa vyjadril že korupčné kauzy ho nezaujímajú, a Slovensko potrebuje stabilnú vládu Smeru. Argument, že 40 rokov stabilnej komunistickej vlády v Československu prinieslo omnoho viac zlého a menej dobrého ako „nestabilné" striedanie demokratických vlád v Rakúsku odmietol už dávnejšie.

Ako údajne zo zahraničia organizovaný útok proti Slovensku, tieto protesty aj snahu zrušiť Mečiarove amnestie vtedy odsudzovali weby a aktivisti propagujúci Kotlebovu ĽSNS, vrátane viacerých exmečiarovcov. To opakujú pri kritike súčasných protestov proti korupcii a za predčasné voľby, pričom do toho miešajú aj údajnú ochranu Slovenska pred liberalizmom. (viac tu: https://www.postoj.sk/31902/ficov-smer-a-korupcia-alebo-soros-genderisti-a-destabilizacia )

Viacerí vrátane M. Kuffu kritizujú tieto protesty v mene boja proti genderizmu a Istanbulskému dohovoru. (Viac tu: https://www.postoj.sk/32161/cirkev-a-ficov-smer-korupcia-a-rodova-ideologia

Neférové vyhlásenia za dobrý cieľ?

Súčasnú kozmeticky upravenú tretiu vládu Ficovho Smeru drží jeden z najhorších parlamentov za 25 rokov samostatnej SR. Okrem chýb „pravice" k tomu prispeli aj kresťania, ktorí volili a podporovali strany konajúce vo veľkom rozpore s učením Cirkvi, a aj kresťanskí aktivisti, najviac kritizujúci KDH. Niektorí z nich teraz v mene dobrého cieľa - ochrany života a rodiny - priamo či nepriamo pracujú na tom, aby sa zásadná zmena parlamentu, vlády a korupčného systému nekonala. Pridali sa k nim žiaľ aj takí, s ktorými sa zhodujem v názore na život a rodinu, a ktorých som si vážil pre ich „dobročinné" aktivity, ako M. Kuffa a A. Chromik. Smutné je, že aj používaním neférových, nespravodlivých a zavádzajúcich argumentov, ktoré v konečnom dôsledku škodia aj tomu čo preferujú ako najdôležitejšie.

Kuffovi som sa venoval minule. K tomu pripomínam, že si ho osvojil aj Kotleba, a jeho „pamätihodnú" kázeň šíri portál Zem&vek pod názvom: „Kuffa káže o falošných protestoch na Slovensku". Zem&vek tiež udeľuje „cenu Prometheus". Medzi kandidátmi je aj JUDr. Harabín. Cena je aj na portáli Humanisti.sk. Spoločnosť Prometheus je ateistické „združenie svetských humanistov." Ako by to dopadlo, keby sme Kuffovu logiku a štýl, ktorým kritizoval protikorupčné manifestácie použili na to, že ho propagujú títo konšpirační ateisti?

Zamlčané fakty, chybné porovnanie

V blogu „Viac ako milión nevinných obetí, lebo kresťania zlyhali“ (Postoj, 25.4.2018) A. Chromík píše že Ideológia fašizmu či nacizmu priniesla u nás 188 tisíc ľudských obetí, pri započítaní vyvezených židov, aj vojakov a civilistov, kotrí zahynuli vo vojne. Podľa knihy Zločiny komunizmu na Slovensku 1948-1989, ktorá získala cenu Dominika Tatarku uvádza 102 tisíc obetí, do ktorých sa nerátajú len priamo zavraždení. Tvrdí, že najvražednejšou je však „ideológia liberalizmu, ktorá zaútočila na najnevinnejšie detské životy“. V jej dôsledku „za 50 rokov legálnosti potratov zomrelo na Slovensku viac ako 1 milión 360 tisíc detí.“ ( to je omyl, umelé potraty sú u nás legálne 60 rokov)

Inzercia

Chromík zamlčal že prvým štátom sveta, ktorý uzákonil umelé potraty bolo komunistické Rusko (18.11.1920) Dnes sa najviac robia v komunistickej Číne, a Putinovom Rusku. V Československu ich v r. 1957 legalizovali komunisti. Znamená to, že komunisti realizovali ideológiu liberalizmu? Dobrý text k 50. výročiu uzákonenia potratov v ČSSR je tu: https://www.tyzden.sk/casopis/1005/cas-na-prerusenie/

Počet potratov u nás od r. 1958 až do pádu komunizmu v r. 1989 rástol, odvtedy podnes klesá. Tak, že dnes je asi o 20% nižší ako v r. 1958, a asi o 80% nižší ako v r. 1989. (graf a čísla tu: https://www.postoj.sk/6696/aky-kraj-tolko-potratov ) To sú fakty, ktoré ignorujú aj všetci, ktorí ukazujú Rusko ako „kresťanskú“ záchranu pred skazeným liberálnym Západom. Z grafu je zrejmé, že z Chromikom uvádzaného počtu 1.360.000 „za 50 rokov liberalizmu“ sa v skutočnosti spravilo asi 3/5, čiže 820 000 za komunizmu, a 540 000 za „liberálnej“ slobody po r. 1989.

To znamená, že jeho porovnanie 188 tisíc obetí nacizmu, 102 tisíc obetí komunizmu, a 1,36 milióna obeti (nenarodených detí) „liberálenj ideológie“, je omyl alebo zavádzanie. Skutočnosť pri jeho číslach je 188 tisíc obetí nacizmu, 102 tisíc obetí komunizmu narodených + 820 tisíc nenarodených, a 540 tisíc nenarodených za „liberálnej“ slobody, + minimálne traja zavraždení v priamej súvislosti s politikou komunisticko-nacionalistickej vlády. (neriešim to, že potraty majú rôzne príčiny od sociálnych, ekonomických až po tie hodnotové, a podľa niektorých je neúctivé porovnávať potratené deti s osudmi zavraždených ľudí v koncentrákoch či komunistickým režimom)

Pro-life a parlamentná matematika

Chromík sa pridal k tým, ktorí zo všetkých strán kritizujú najviac či iba KDH, potom Radičovú a OĽANO, nikdy HZDS, SMER, SNS, a najviac chvália Kotlebu. V tom na Postoji pritvrdil P. Molda ktorý v blogu „28 rokov taktizovania kresťanskej demokracie“, (Postoj 26.4.2018) pripísal všetku vinu za obete interrupcií KDH. Títo odmietajú uznať parlamentné rozloženie síl a tým aj zodpovednosti. Pri tom ignorujú aj historické fakty a parlamentné počty.

Zákony a vládu schvaľuje 150 poslancov NR SR, ktorých slobodne volia občania. Z 25 rokov samostatnej SR dve tretiny vládla koalícia exkomunistov a ich odchovancov s nacionalistami. Prvých 5 rokov, keď sa kládli základy fungovania štátu pod vedením V. Mečiara, posledných 10 rokov s malým prerušením pod vedením R. Fica. Polovicu „liberálnej" Dzurindovej vlády tvorila postkomunistická SDĽ. KDH vo voľbách získalo najviac 19,21% v r. 1990, odvtedy vždy výrazne menej. Skutoční liberáli nemali tiež nikdy 30%. To spochybňuje tézu liberalizmu a ukazuje mieru zodpovednosti za súčasný stav v korupcii, aj v ochrane života.

KDH alebo SMER + SNS?

Kresťanské hodnoty, vrátane ochrany života a rodiny za 25 rokov SR zo všetkých strán najviac presadzovalo KDH. SMER koná naopak, a občas to okorení „prorodinnými" vyhláseniami, ktorými ohúri kresťanov s krátkou pamäťou, neschopných chápať súvislosti. Na rozdiel od poslancov KDH, ktorí v Europarlamente vyvíjajú kvalitné úsilie na ochranu života a rodiny, poslanci za Smer-SD vždy hlasujú za „dúhové a liberálne“ návrhy a zmeny. (Viď napr. hlasovanie o správach Estrela a Lunacek) Šéfkou vládneho odboru pre ľudské práva a rodovú rovnosť je O. Pietruchová, ktorú ocenila aj ateistická spoločnosť Prometheus za to že „ako riaditeľka Spoločnosti pre plánované rodičovstvo zvádza boj s Konferenciou biskupov Slovenska...“ V decembri 2013 pastiersky list biskupov naznačil že kresťania by nemali podporovať vládu, ktorá koná proti rodine a ochrane života. Nasledoval list R. Fica biskupom, v ktorom ich žiadal, aby sa cirkev nemiešala do politiky. ( https://www.postoj.sk/7325/rodinna-politika-ficovho-smeru ) Hlavným koaličným partnerom SMERu je SNS.

KDH sa najviac zaslúžilo o prijatie zákona o výhrade svedomia, ktorý pomáha aj ochrane života. Začiatkom r. 2014 sa opozičné KDH dohodlo so Smerom o úprave ústavy, ktorá aspoň trochu zlepší justíciu, a do ústavy dostala definíciu „Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“ KDH podalo 7.1.2015 do rokovania NRSR návrh, ktorý zavádza aj povinnosť „posudzovať vplyv navrhovaného zákona na manželstvo, rodinu a rodinné prostredie."

Korupcia alebo interrupcie?

Niektorí pro-life horlivci odmietajú protikorupčné manifestácie, ktoré vraj názov „Za slušné Slovensko" používajú neoprávnene, lebo tam rečníci nehovoria o potratoch ktoré sú väčším zlom. Tak vyzneli aj slová J. Šústa v diskusii s J. Šeligom na BHD 2018, aj keď on protikorupčné manifestácie neodmieta a so šafárením Smeru a spôsobmi Kotlebovcov nesúhlasí. (Nedá sa menovať tu všetkých čo to šíria interentom, pričom konšpiračné weby tých slušnajších interpretujú po svojom.)

To je ako keby sme odmietli akcie za záchranu lesov a kultúrnych pamiatok, ktorých iniciátori nehovoria aj o potratoch, lebo ľudský život je viac ako stromy a staré domy. Nehovoriac o tom, že korupcia je hrubým porušením spravodlivosti, ktorá je podľa učenia Cirkvi prvoradou úlohou vlády a štátu. S tými, čo bojujú proti povodni, alebo posádkou sanitky pri úraze tiež neriešime názory na interrupcie a manželstvo, ale pomáhame v tom, čo je v danej chvíli najsúrnejšie.

Pápež František v apoštolskej exhortácii o povolaní k svätosti v súčasnom svete Gaudete et exsultate – Radujte sa a jasajte, zverejnenej 9.4.2018 píše: „Obrana nevinného, napríklad toho, ktorý sa ešte nenarodil, musí byť jasná, pevná a oduševnená, pretože je tu v hre dôstojnosť ľudského života, vždy posvätného, a vyžaduje si to láska ku každej osobe, bez ohľadu na stupeň jej vývoja. Avšak rovnako posvätný je život chudobných, ktorí sa už narodili, a ktorí zápasia s biedou, odvrhnutím, vylúčením, obchodovaním s ľuďmi, skrytou eutanáziou chorých a starých pozbavených starostlivosti, s novými formami otroctva, a s každou formou skartovania.“

Opakovane hovorí, že tento život chudobných ničí korupcia, ktorá je kultúrou smrti, rúhaním, apokalypsou demokracie, a proti ktorej treba bojovať aktíve, nie mlčaním. ( https://www.postoj.sk/30857/papez-frantisek-korupcia-je-ruhanie-na-slovensku-aj-tradicia )

Dopĺňam čerstvú innformáciu: Na Slovensku zomiera o 33% narodených detí do 5 rokov viac ako je priemer EÚ. Slovensko je s 5,8 promile 4. najhoršie, Česko s ktorým sme boli pred 25 rokmi v spoločnom štáte, je na tom s 3,48 promile výrazne lepšie. ( https://dennikn.sk/blog/1116900/vizitka-nasho-zdravotnictva-na-slovensku-zomiera-o-33-viac-deti-ako-je-priemer-unie/ ) Aj to je dôsledok korupcie v štáte a zvlášť zdravotníctve, ako o nej hovoril pápež František aj biskup M. Lach. Za to nemôže Havel ani liberáli, ale najviac "sociálne a národne " cítiaca vláda Smeru. (a v Rusku to nie je lepšie)

Čo dosiahol JUDr. Chromík

V diskusii za blogom Chromík píše: „Môj cieľ som dosiahol." Neviem aký mal cieľ, ale dá sa posúdiť čo dosiahol.

Po kritike kresťanských politikov „ktorí sú pasívni a boja sa rozhádzať si to s úhlavnými nepriateľmi slobody detí - liberálmi" Chromik pochválil Kotlebovu ĽSNS, za nimi podávaný návrh, ktorý „ruší potraty bez uvedenia dôvodu." JUDr. Chromik nevidí, alebo zamlčiava, že účinnosť tohto návrhu sa podobá Ficovým a Dankovým rečiam o odmietnutí Istanbulského dohovoru, ktorého požiadavky ich vláda legislatívne a finančne podporuje? Nič mu nehovorí fakt, že tu ide o stranu, ktorá obdivuje Hlinkovu Gardu, ktorej niektorí členovia hajlujú, spochybňujú holokaust a na uliciach napádajú „inostrancov"? (nekritizujem znenie tohto návrhu ĽSNS, ale tých, ktorí predkladanie návrhov na úplný zákaz potratov považujú za jediné či trvalo najdôležitejšie kritérium politickej strany)

V texte krivo obviňujúcom kresťanských demokratov z podpory liberalizmu a 1,36 milióna obeti Chromík 3 krát menuje KDH, raz ANO. V diskusii upresňuje „nemyslím tým, len KDH, ale všetkých politikov vrátane Oľana" Ani raz nekritizuje komunisticko-nacionalistickú koalíciu HZDS, SNS a SMER, ktoré majú moc 2/3 existencie SR, ani slovom kresťanov, ktorí volili tieto strany.

To znamená, že spolu s vyššie menovanými aktivistami ubral podporu manifestáciám proti korupcii a za predčasné voľby. Ubral hlasy KDH a možno aj OĽANO, pridal hlasy ĽSNS, ani len nezneistil kresťanov podporujúcich SMER, SNS, či „Rodinu" liberálneho bigamistu Kollára. To znamená, že prakticky znížil pravdepodobnosť zlepšenia v oblasti korupcie aj ochrany života a rodiny. (samozrejme čísla a percentá o koľko, nevie nikto)

 

Odporúčame

Blog
Anka Kolesárová na podlahe v VI. C

Anka Kolesárová na podlahe v VI. C

„Tak to skúsime ešte raz,” povie učiteľ. „Idem za dvere, a keď sa vrátim, tak nech nie je žiaden papier na zemi a pekne rovno stojíte.” „Ďakujem, sadnite si,” prvé slová učiteľa v triede na začiatku hodiny. Žiaci sadajú a učiteľ vidí predsa len niečo na zemi. Vedľa tašky žiaka je obrázok čoskoro blahoslavenej Anky Kolesárovej. Dvihne ho, pobozká a namiesto skúšania či preberania novej témy, začne sa pýtať a hovoriť o Anke, vojne, osobnostiach.