Prečo som odišla z KDH

Prečo som odišla z KDH

Koncom apríla som ukončila svoje členstvo v KDH v čase, kedy tejto strane narástli percentá a tešila sa vyše 8 % popularity. Hovorím to len na okraj toho, že neopustila som túto stranu, keď sa do parlamentu nedostala, ale práve, keď všade bolo cítiť optimizmus, ľudia už v dobrej nálade uvažovali, s kým vo vláde a aké posty bude KDH žiadať. Práve v tomto čase vznikla na pôde KDH iniciatíva na zakotvenie ochrany života ako podmienky pre budúcu účasť KDH vo vláde. Toto uznesenie KDH na Rade v Ružomberku neprijalo a navrhlo ho nahradiť textáciou, ktorá by umožnila ísť do vlády, ktorá život nechráni, ale aspoň KDH bude predkladať návrhy v tejto oblasti. Samozrejme, je to posun oproti roku 2010.

Moje ukončenie členstva súvisí s nadobudnutím osobného presvedčenia, že KDH opúšťa praktickú politiku ochrany nenarodeného života a nahrádza ho deklaráciami o jeho ochrane. Som matka, ktorá v živote zažila, čo je to dostať dar od Boha - dieťa, ale aj neskonalú bolesť, keď život prvorodeného syna vo veku 9 rokov vyhasína. Nemyslím si, že treba mať dotyk so životom a smrťou, aby sme pochopili, že nie je väčšej úlohy, pre ktorú sme povolaní, ako prijať a chrániť život. Vraždenie nenarodených detí je umožnené z troch dôvodov.

Prvý je, že tieto deti sa nachádzajú na nesprávnom mieste. Počas druhej svetovej vojny týmto miestom boli koncentračné tábory, dnes je ním telo matky. Liberálna ideológia sa nás snaží presvedčiť, že je to v poriadku, presne tak, ako aj za druhej svetovej vojny boli takí, čo tvrdili, že zabiť niekoho ak sa nachádza v koncentračnom tábore je tiež v poriadku. A žiaľ veľa kresťanov prijalo argument, že síce je to bolestivé, ale čo už, sú aj iné veci na riešenie.

Druhý dôvod je, že je beztrestné zabiť človeka, ak väčšina spoločnosti ho považuje za menejcenného. Počas druhej svetovej vojny ními boli židia, slovania, rómovia. Dnes je ním dieťa napríklad v prvom trimestri – lebo to nie je človek, ako by mal byť.

Tretím dôvodom je, že človek nie je podľa väčšinovej spoločnosti dosť produktívny a je odkázaný na pomoc druhých. Počas druhej svetovej vojny takto hneď oddeľovali matky a deti od mužov. Dnes takto umožňujeme taktiež oddeľovať nenarodené deti od ich života.

Ak po tomto všetkom nedokáže kresťanská strana jasne povedať, že je za život a nepodporí žiadnú politickú moc, ktorá život nebude chrániť, tak viem, že ja v nej nemám miesto. Toto nie je otázka výlučne príslušnosti ku kresťanstvu, ale ľudskosti. Základné hodnoty bytia. Pred sto rokmi socialistov, liberálov a komunistov spájalo presvedčenie, že život treba chrániť. Som presvedčená, že nie je pre kresťanov dôstojné triasť sa, či si svojimi názormi nepohnevajú liberálov a to až tak, že s nami nebudú chcieť vládnuť. Nechcem sa podieľať na tom, aby sme sa hýbali v hraniciach, ktoré sú vyhranené vôľou mať moc a politickou korektnosťou, ktorá jej predchádza.  Slovensko má určite na viac. Aj sv. Ján Pavol II nás vyzval k tomu, aby sme si uvedomili, že máme zohrať osobitnú úlohu v Európe.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora