Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. apríl 2018

Spravodlivý nebude opustený a jeho deti nebudú žobrať o chlieb

Spravodlivý nebude opustený a jeho deti nebudú žobrať o chlieb

Bol som pozvaný na diskusiu v rámci Bratislavských Hanusových dní. Netlačil som sa do diskusie, bol som menovite pozvaný. Ak by prišla neosobná pozvánka pre stranu KDH, garantujem Vám, že by sme určili iného diskutujúceho. Nešiel by som do tej diskusie, aj keby som riskoval, že na konzervatívnom portáli opäť napíšu, že sa bojím ísť do diskusie s Krajniakom. Už to raz písali, keď som odmietol diskutovať s M. Krajniakom  na cirkevnej pôde. Mimochodom, toto moje dávnejšie vyjadrenie naďalej platí a celý fanklub Kollárovho háremu sa môže aj na hlavu postaviť, ale so zástupcom Sme rodina nebudem diskutovať na cirkevnej pôde.

Samotná diskusia bola trápenie. Neposunuli sme sa ani o milimeter. Nič. Nula, nič. Dozvedel som sa, čo povedal Hviezdoslav, ako bojujú výsadkári, o jednotnej uniforme. Pokúsil som sa predsa len niečo povedať o piatich scenároch vývoja EÚ, čosi o digitálnej, energetickej únií, o spoločnom trhu, obrannej spolupráci. Spomenul som bankovú úniu, clo, voľný pohyb tovaru a osôb. Nič nezabralo. Bol som rozsekaný križiackym mečom.

Diskusia bola len ďalšou zo zbytočných debát o budúcnosti Európskej únie, kde nepotrebujete diskutovať a argumentovať, úplne stačí v dlhých vetách bez čiarok povedať raz za dve minúty niečo teologické a potom už stačí len strašiť, podsúvať, klamať a zavádzať.

Túto diskusiu by si nik ani nevšimol, keby na nej nebola novinárka od triednych nepriateľov zo Sme a napísala by o nej komentár. A to nemala robiť. Hneď ako som ten komentár videl, vedel som, že ma spravodlivý trest neminie. Vedel som, že budem rozštvrtený a hodený vlkom, ktorí v diskusii pod článkom budú zatínať ostré tesáky do nehodných kúskov toho, čo zo mňa zostalo. A tak sa aj stalo. Netrvalo dlho a na konzervatívnom portáli sa zjavil i komentár, ktorý všetko uviedol na správnu mieru a všetko všetkým vysvetlil. Lebo nechápali, kým si neprečítali ... pravdu ... od vykladačov pravdy.

Ako predseda KDH som sklamal. Som nečistý duchom. Som človek, ktorý „atakoval Krajniaka, človeka, ktorý je veľmi inteligentný a sčítaný“. Alebo ešte jeden neosobný postreh autora: „Milan Krajniak napriek kvalitám svojej osoby navyše reprezentuje stranu, ktorej ...“ Nedá sa vylúčiť, že autor mal pôvodne napísané, že veľmi inteligentný a sčítaný Krajniak versus nevzdelaný a jednoduchý Hlina. Potom ho asi predsa len ktosi pri rozume upozornil, že toto je už osobné a keďže on vyčíta, ak je niekto osobný, mal by sa mierniť a nakoniec teda autor ostal len pri „neosobnom“ hodnotení kvalít Krajniaka.

Autor všetko vysvetlil a uviedol na pravú mieru. Človek z napísaného textu by mal priam dojem, že aj Martin Poliačik by už lepšie obhájil kresťanskú Európu. V texte boli účelovo vyložené niektoré moje výroky, niektoré ďalšie si zas akoby naschvál nezaslúžili pozornosť komentátora. Napríklad taký pápež František, ktorého som v príspevku spomínal. Koho by v dnešnom krutom svete zaujímal taký pápež s jeho výrokom „kto plakal“, však?

To sa do výberu komentátora nedostalo. Pápežovi  Františkovi sa už dostalo komentáru na konzervatívnom portáli, v ktorom mu bolo patrične vysvetlené, ako sa mýli. Takže ak nie je pápež dosť dobrý, ako by som vôbec mohol ja rozmýšľať nad nejakou pozitívnou zmienkou? Som nehodný. Som človek nehodný skvostného spoločenstva ľudí s krištáľovo čistými názormi a vykladačov pravej viery.

Autor komentára končí svoj text brilantne: „V hnutí by si mali položiť otázku, či uznanie v takýchto ostrých liberálnych komentároch je tým cieľom, k akému sa snažia dopracovať“. Dá sa to dešifrovať aj ako výzva na akciu: Čo tak v KDH predložiť návrh na uznesenie: Predseda sa má vyvarovať toho, aby o ňom uznanlivo písali v liberálnych komentároch.

Inzercia

Že absurdné uznesenie? Nie . Dnes som sa dozvedel, že v bratislavskom Starom meste poslanci prijali uznesenie, že pri odťahovej službe budú konať v súlade so zákonom (údajne bol ktosi pri hlasovaní aj proti).

BTW. Rozmýšľam, ako sa dá zakázať liberálnym komentátorom, aby nás v niečom nepochválili.

Ako píšem tento blog, na Sme sa zjavil ďalší komentár od tej istej autorky, ktorá ma teraz pre zmenu kritizuje za niektoré výroky v tej istej diskusii. Takže záverečná bilancia? Za pochvalný komentár na Sme som dostal spravodlivý trest – kritický komentár na Postoji. Teraz ma ale kritizujú na Sme. Očakávam pochvalu na Postoji?

Nadpis tohto textu je žalm, ktorý ma fascinuje a povzbudzuje. Bodaj by povzbudil a inšpiroval aj iných.

 

Pekný deň, priatelia.

Odporúčame

Blog
Prečo by mal prísť (nielen) učiteľ dejepisu do Bardejova?

Prečo by mal prísť (nielen) učiteľ dejepisu do Bardejova?

V dňoch 3.- 5. mája 2018 sa v Bardejove uskutoční konferencia zameraná na vzdelávania učiteľov nie len dejepisu (ZŠ a SŠ) o období neslobody. V poradí už IX. ročník vedecko-didaktickej konferencie ma názov Osobnosti, ktoré inšpirujú (o nich a s nimi) a organizátorom je už tradične OZ Nenápadní hrdinovia, Nadácia Konrada Adenauera a v tomto roku aj regionálny partner OZ Kandelaber, VÚC Prešov a ďalšie organizácie.