Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. apríl 2018

Ministerstvo podporuje rodinu. Vo vyhlásení V4

My, ministri zodpovední za rodinné záležitosti v krajinách V4, týmto potvrdzujeme našu zhodu na tom, že rodina je základnou, prirodzenou živou bunkou spoločnosti, na ktorej je postavená každá komunita a samotný národ,
Ministerstvo podporuje rodinu. Vo vyhlásení V4

Vyhlásenie zasadnutia Vyšehradskej skupiny pre rodinné záležitosti, Budapešť, 28. marca 2018

My, ministri zodpovední za rodinné záležitosti v krajinách V4, týmto potvrdzujeme našu zhodu na tom, že rodina je základnou, prirodzenou živou bunkou spoločnosti, na ktorej je postavená každá komunita a samotný národ, a zdieľame názor, že dobro rodiny je otázkou sociálnej politiky a súčasne záväzkom pre budúcu kvalitu života národa. Rodina je národným, európskym a globálnym spoločným základom, ktorý musí byť chránený s maximálnou starostlivosťou.

Ako ministri krajín V4 deklarujeme, že podporujeme posilňovanie rodín, pretože rodina je kľúčom k riešeniu demografických problémov.

Musíme potvrdiť, že rodina, ako základná jednotka spoločnosti, musí dostať ochranu a podporu, ktorú potrebuje, aby mohla plne zastávať svoju úlohu v komunite a aby umožnila deťom vyrastať v priateľskom prostredí v šťastnej, milujúcej a prijímajúcej atmosfére.

Štáty Visegrádskej štvorky považujú deti a mladých ľudí za najpodstatnejších pre trvalo udržateľný rozvoj a zdôrazňujú potrebu politík na podporu rodín, ktoré umožňujú rodinám vychovávať ďalšie generácie.

Inzercia

Ako ministri zodpovední za rodinné záležitosti v krajinách V4, na základe poznania a výmeny osvedčených postupov, venujeme zvýšené úsilie na podporu národnej spolupráce v oblasti rodinnej politiky.

Podpísané v Budapešti, 28. marca 2018 v anglickom jazyku.

Za Ministerstvo práce a sociálnych vecí Českej republiky
Za ministerstvo zahraničných vecí Maďarsko
Za ministerstvo, rodiny, práce a sociálnych vecí Poľskej republiky
Za Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky Branislav Ondruš

Originál vyhlásenia TU

Postupne ma skvelí ľudia (rodina, Bubák, Kuffa atď.) priviedli k rozhodnutiu pomáhať iným, čo najviac to ide, snažiť sa meniť veci k lepšiemu, bojovať za dobro. Bývalý hovorca a člen realizačného tímu Národného pochodu za život, Referenda o ochrane rodiny, predseda Asociácie za život a rodinu (zazivotarodinu.sk), občiansky aktivista

Odporúčame

Blog
Milá vláda, podpor rodinu

Milá vláda, podpor rodinu

Vážení predstavitelia vládnych strán Smer-SD, SNS a Most-Híd, v posledných dňoch bolo počuť o ďalšom sociálnom balíčku, ktorý chystáte. Chcel by som Vás preto požiadať, aby ste v ňom pri návrhu „darčekov“ mysleli aj na rodiny.

Blog
O poctivom hľadaní a nájdení pravdy

O poctivom hľadaní a nájdení pravdy (výber z blogov)

Pred niekoľkými týždňami sa mi dostala do rúk kniha, v ktorej švédski manželia Ulf a Birgitta Ekmanovci opisujú svoju cestu postupného objavovania a zbližovania s Katolíckou cirkvou, ktorá bola zavŕšená 21. mája 2014, keď oficiálne vstúpili do Katolíckej cirkvi. Avšak ich životná cesta bola poprepletaná dlhými rokmi hľadania, čo vystihuje aj názov knihy Veľký objav.

Blog
S krížom na funuse - Cirkev, vláda a korupcia

S krížom na funuse - Cirkev, vláda a korupcia

Ján Kuciak a Martina Kušnírová nemuseli zomrieť, keby premiér Fico splnil svoj sľub do troch dní odvolať každého ministra podozrivého z korupcie, a keby polícia a prokuratúra ktorú 10 rokov viedol multimilionár Kaliňák, neututlávala väčšinu korupčných káuz. Nemuseli zomrieť, keby náš (post)komunistický kapitalizmus už roky nefungoval ako mafiánsky. Rozkvet tohto korupčného systému uľahčilo aj mlčanie cirkví k tomuto problému.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.