Vystúpil do neba a ustanovil nás

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Vystúpil do neba a ustanovil nás

On vystúpil na nebesia a predsa stále tajomne prebýva medzi nami. V nás.

Je pre vás lepšie, aby som odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ k vám nepríde. Ale keď odídem, pošlem ho k vám.(Jn 16,7). V deň, keď bol Ježiš vzatý na nebesia, ho učeníci videli naposledy. Určite boli smutní. No vtedy ešte nepoznali, že Boh s nimi začne prebývať viac, ako kedykoľvek predtým. Zoslal totiž svojho Ducha, o ktorom Ježiš povedal: „Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.(Jn 14, 26) Ducha, ktorý im dodal odvahu, aby hoc boli doteraz ustráchaní, vyšli von, začali svedčiť a konať zázraky. Takto vznikla Cirkev, ktorá rovnako trvá aj dnes.

Ježiš teda odišiel, aby zasadol po pravici Otca, ale Jeho dielo ešte len začalo. Vybudoval si svoju cirkev. Dokonalo. Každý sme jednou jeho časťou a spolu vytvárame mystické Kristovo telo. Každý podľa svojho povolania. „On ustanovil niektorých za apoštolov, niektorých za prorokov, iných za evanjelistov a iných za pastierov a učiteľov, aby pripravovali svätých na dielo služby, na budovanie Kristovho tela, kým nedospejeme všetci k jednote viery a poznania Božieho Syna.“ (Ef 4, 11-13).

 A tak Cirkev, Kristova nevesta, v Jeho mene buduje Božie královstvo, tak, ako nám to ukázal On sám, keď tu bol ako človek prítomný. Rovnako, ako on uzdravoval, prorokoval, učil, trpel, miloval... My v Jeho diele pokračujeme. V Jeho mene. Sám o nás povedal: „Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.(Jn 14, 12). A budú nás sprevádzať tieto znamenia: v Ježišovom mene budeme vyháňať zlých duchov, budeme hovoriť novými jazykmi, hady budeme brať do rúk a ak niečo smrtonosné vypijeme, neuškodí nám; na chorých budeme vkladať ruky a tí ozdravejú. (porov. Mk 16, 17-18).

Ježiš je v nás a nebo je už tu. Medzi nami. V dokonalej vzájomnej láske prameniacej z Boha.

Znie to neuveriteľne? Tak sa príďte o tom presvedčiť. Dám vám jeden dobrý tip. V sobotu 12.5. sa v Bratislavskom UPeCe koná akcia s názvom Ježiš uzdravuje. Tam sa rozlieva Jeho láska a moc. Viac informácií tu: http://dobrypastier.sk/event-items/jezis-uzdravuje/

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo