Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. 04. 2018, 19:50

Nový Adam otvára brány Raja

Keď starozákonní ľudia v Žalmoch a Prorokoch prosili Pána o vyslobodenie zo smrti, asi nikoho z nich nenapadlo, akým spôsobom ich vypočuje.
Nový Adam otvára brány Raja

Že tam sám za nimi príde. Že sa preto stane synom človeka, lebo človek chcel byť Bohom. Že preto si nechá zmasakrovať telo, lebo človek si nechal zničiť obraz Boha v sebe.

V nedeľu nadránom sa naplnilo Dávidovo proroctvo: „Nenecháš moju dušu v podsvetí a nedovolíš, aby tvoj svätý videl porušenie (Ž 16, 10).“ Boh vypočul prosby svojho ľudu. Stal sa mŕtvym, zostúpil k zosnulým, podal im ruku a vytiahol ich z tmy a tône smrti. Starého Adama, v ktorom sme mali smrť, navštívil Nový Adam, z ktorého máme večný život. Stretol sa mŕtvy Boh s mŕtvym človekom, pre ktorého sme boli vyhnaní z Raja. Nový Adam, Kristus, pravý Baránok a Cesta k Otcovi, zomrel namiesto nás a svojím zmŕtvychvstaním nám dnes otvoril brány Raja.

Odporúčame

Blog
Veľkonočná nedeľa – Pán vstal z mŕtvych!

Veľkonočná nedeľa – Pán vstal z mŕtvych!

Slávením veľkonočnej vigílie na Bielu sobotu po súmraku, ktorá sa zvykne nazývať „matkou všetkých posvätných vigílií“, sa začína sláviť nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania, ktorá je „nedeľou všetkých nedieľ.“ Presvedčenie o Ježišovom zmŕtvychvstaní napĺňa všetky novozákonné texty.

Blog
Čo majú neveriaci spoločné s Judášom

Čo majú neveriaci spoločné s Judášom

Nie je to schopnosť zradiť, ale jeden omyl pri posudzovaní cudzieho charakteru. Kresťania sú často obviňovaní z namyslenosti kvôli tvrdeniam o jedinej pravej viere. Možno je to niečo veľmi podobné, čo iritovalo Judáša na Ježišovi...