Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. marec 2018

Gordický uzol moci

Prešiel viac ako mesiac a veľa sa nezmenilo. Vládne stará koalícia, skutoční vinníci dvojnásobnej vraždy nie sú známi a policajný prezident stále sedí na svojej stoličke...
Gordický uzol moci

Róbert Fico sa opätovne pokúša verejnosť obabrať sociálnym balíčkom. Postupne a systematicky prekrýva realitu zástupnými témami ako už otrepané dlažobné kocky, Sorosove mimovládky, alebo prevrat riadený prezidentom s podporou zo zahraničia. Najnovšie sme v našej zahraničnej politike nezávislí a záujmy spojencov v NATO a Európskej únii sú druhoradé, len aby sme si nepohnevali veľkého brata. Veď ešte nedávno sme vo Ficovej hlave predsa patrili do jadra EÚ, či nie? Média poplatné koalícii a konšpiračné weby poslušne prehrávajú dookola rétoriku vládnych predstaviteľov a snažia sa prehlušiť realitu.

Takéto výmysly, klamstvá a polopravdy si predsa dobre pamätáme z 90.rokov z čias mečiarizmu. Dnes opäť počúvame tieto účelové a populistické vyhlásenia bez možnosti položiť otázku, bez argumentov a dôkazov. Vraj sa k tomu ešte vrátime nabudúce, tešme sa teda čo nás čaká... snáď sa verejnosť nedá znovu nachytať.

Realita je však až priezračne jasná:

- Ficove vlády umožnili prerastanie mafiánskych praktík do zneužívania eurofondov.

- Fico si osobne vybral do úradu persóny podozrivé z kontaktov na kalábrijskú mafiu.

- Ficova vláda ďalej chráni oligarchov, ktorí zneužívajú vratky DPH.

- Fico býva v prenajatom byte od "nášho" človeka, trestne stíhaného z daňového podvodu.

- Kaliňáka a Počiatka obvinil rešpektovaný prokurátor zo sabotáže a ďalších trestných činov.

Inzercia

- Gašpara obvinil bývalý policajný vyšetrovateľ z marenia úkonov pri domovej prehliadke oligarchu... a dalo by sa pokračovať ďalej.

Absurdné divadlo však nekončí. Smerácka "sociálno-demokratická" politika je v skutočnosti ANTI-sociálna, pretože chudobných poľnohospodárov v hladových dolinách dusí tým, že bohatým súdruhom štedro rozdáva agrodotácie.

Tváre koalície k podstate veci mlčia, neodpovedajú na nepríjemné otázky a čakajú, kým prehrmí búrka. Medzitým získavajú čas, aby pozametali za sebou a zničili dôkazy, no hrôza pomyslieť... V zime na prelome rokov 1989-1990, keď padal bývalý režim, nastúpila suita eštebákov a zničila všetky spisy štátnej bezpečnosti, ktoré ich usvedčovali zo spolupráce s komunistickou mocou. Dôsledky nesieme dodnes.

V skutočnosti mocipáni zakrývajú už vyslovené obvinenie, že vrahom dvoch nevinných mladých ľudí je KORUPCIA v tomto štáte.

Vládna koalícia všemožne bráni korupčný systém prerastený všetkými stupňami a štruktúrami moci - od okresných a krajských úradov, cez štátne inštitúcie, políciu, prokuratúru, súdy až po ministerstvá a vládne posty.

Ak sa nepretne tento GORDICKÝ UZOL MOCI, nič sa nezmení.

...ťažká úloha pre Slušné Slovensko a pre odvážnych mladých ľudí, ktorí vzali na seba zodpovednosť presadiť nevyhnutné zmeny.

Odporúčame

Blog
Stoja matky ubolené pod krížom

Stoja matky ubolené pod krížom

Mesiac marec práve končí. Bol to smutný mesiac. A nielen pre pôstne obdobie, ktorým sme sa v kresťanských cirkvách pripravovali na slávenie Veľkej noci. Bol to mesiac, v ktorom sme pochovali dvoch mladých zavraždených ľudí – Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

Denník Svet kresťanstva