Gordický uzol moci

Gordický uzol moci

Prešiel viac ako mesiac a veľa sa nezmenilo. Vládne stará koalícia, skutoční vinníci dvojnásobnej vraždy nie sú známi a policajný prezident stále sedí na svojej stoličke...

Róbert Fico sa opätovne pokúša verejnosť obabrať sociálnym balíčkom. Postupne a systematicky prekrýva realitu zástupnými témami ako už otrepané dlažobné kocky, Sorosove mimovládky, alebo prevrat riadený prezidentom s podporou zo zahraničia. Najnovšie sme v našej zahraničnej politike nezávislí a záujmy spojencov v NATO a Európskej únii sú druhoradé, len aby sme si nepohnevali veľkého brata. Veď ešte nedávno sme vo Ficovej hlave predsa patrili do jadra EÚ, či nie? Média poplatné koalícii a konšpiračné weby poslušne prehrávajú dookola rétoriku vládnych predstaviteľov a snažia sa prehlušiť realitu.

Takéto výmysly, klamstvá a polopravdy si predsa dobre pamätáme z 90.rokov z čias mečiarizmu. Dnes opäť počúvame tieto účelové a populistické vyhlásenia bez možnosti položiť otázku, bez argumentov a dôkazov. Vraj sa k tomu ešte vrátime nabudúce, tešme sa teda čo nás čaká... snáď sa verejnosť nedá znovu nachytať.

Realita je však až priezračne jasná:

- Ficove vlády umožnili prerastanie mafiánskych praktík do zneužívania eurofondov.

- Fico si osobne vybral do úradu persóny podozrivé z kontaktov na kalábrijskú mafiu.

- Ficova vláda ďalej chráni oligarchov, ktorí zneužívajú vratky DPH.

- Fico býva v prenajatom byte od "nášho" človeka, trestne stíhaného z daňového podvodu.

- Kaliňáka a Počiatka obvinil rešpektovaný prokurátor zo sabotáže a ďalších trestných činov.

- Gašpara obvinil bývalý policajný vyšetrovateľ z marenia úkonov pri domovej prehliadke oligarchu... a dalo by sa pokračovať ďalej.

Absurdné divadlo však nekončí. Smerácka "sociálno-demokratická" politika je v skutočnosti ANTI-sociálna, pretože chudobných poľnohospodárov v hladových dolinách dusí tým, že bohatým súdruhom štedro rozdáva agrodotácie.

Tváre koalície k podstate veci mlčia, neodpovedajú na nepríjemné otázky a čakajú, kým prehrmí búrka. Medzitým získavajú čas, aby pozametali za sebou a zničili dôkazy, no hrôza pomyslieť... V zime na prelome rokov 1989-1990, keď padal bývalý režim, nastúpila suita eštebákov a zničila všetky spisy štátnej bezpečnosti, ktoré ich usvedčovali zo spolupráce s komunistickou mocou. Dôsledky nesieme dodnes.

V skutočnosti mocipáni zakrývajú už vyslovené obvinenie, že vrahom dvoch nevinných mladých ľudí je KORUPCIA v tomto štáte.

Vládna koalícia všemožne bráni korupčný systém prerastený všetkými stupňami a štruktúrami moci - od okresných a krajských úradov, cez štátne inštitúcie, políciu, prokuratúru, súdy až po ministerstvá a vládne posty.

Ak sa nepretne tento GORDICKÝ UZOL MOCI, nič sa nezmení.

...ťažká úloha pre Slušné Slovensko a pre odvážnych mladých ľudí, ktorí vzali na seba zodpovednosť presadiť nevyhnutné zmeny.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo