Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. marec 2018

Siri, ako spoznám diabla?

Kde sa nachádza diabol?Jen ten rohatý naozaj ľahko viditeľný? A existuje vôbec? Ako ho rozpoznať?
Siri, ako spoznám diabla?

Nemám odpoveď na všetky tieto otázky, ale určite nie som sám. Diabol je reálny, to si myslím, že väčšina so mnou budete súhlasiť, keďže ste zablúdili na stránku Postoja. Ako však spoznať diabla v každodennom živote? Neuniká nám jeho obrovské dielo, kým sa sústredíme na niečo symbolické?

V dávnejšom rozhovore s Pištom Vandalom som čítal, že Satan je niečo príjemné, atraktívne. Dalo by sa povedať, že aj pohodlné. Je naozaj problém našej doby to, že sa organizuje na Vianoce pochod čertov v kostýmoch? Iste, malé deti by som pozerať sa na strašidelné masky nezobral, avšak neuniká nám podstata?

Počas diania posledných týždňov ohľadom hnutia za slušné Slovensko sa zamýšľam, čo je potrebné v nás zmeniť, aby sme boli lepší ľudia, lepší kresťania, aby sme toho diabla okabátili. Skrýva sa diabol v nejakom tajomnom miliardárovi Sorošovi, alebo sa skrýva v nás a chce nás len zmiasť? Lukáš Krivošík to výborne vystihol.

Ten rohatý je ale riadne prefíkaný. Vynaliezavosť sa v nás vždy nájde, pokiaľ ide o niečo nekalé. Dohodnúť sa o platbe bez bločku, jak fajne! Dať do nákladov niečo, čo s firmou nesúvisí, sem s tým! Navštíviť svojho blížneho? Mám dosť vlastných starostí! Postarať sa o chorého? Nemám na to čas! Čo budem písať prácu do školy, keď ju môžem vygúgliť?!

Inzercia

Satan má z nás radosť. A to nie vtedy, keď prídeme na koncert Black Sabbath. Alebo “čekneme” pochod čertov v maskách. Diabol si mädlí ruky, nie keď počúvame Judas Priest, ale keď sa vyžívame v rapovaných obscnénnostiach a vychutnávame si klebetné časopisy. Keď sa za sebou neobzrieme, aby sme nemuseli pridžať dvere. Ale keď sa treba obzrieť za peknou slečnou, už nám zrazu krk funguje! Všade treba byť prvý, či už v rade na pošte alebo v obchode. Nič to, že za mnou stojí pani, ktorá kupuje len rožky, ja sa ponáhľam domov pozerať futbal….

Slušné Slovensko je sen, ktorý treba snívať. Avšak treba si uvedomiť, že keď sa nám nepodarí rozdrobiť všetko na najmenšie čiastočky, oddeliť dobré od zlého, tak to pôjde dosť ťažko. Je to už otrepaná fráza, ale treba začať od seba. Treba sa pozrieť do sveta, ako to robia slušní ľudia. Že prospešná spoločnosť sa dá postaviť aj na čistých základoch. Netreba dať diablovi šancu.

 

Foto: https://pixabay.com/photo-2708544/

Aktuálne kultúrno-spoločenské témy zo sveta, ktoré ma zaujali a o ktorých sa u nás príliš nepíše.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Zakladateľka Teen STAR programu z USA prišla na Slovensko, aby si prevzala cenu Antona Neuwirtha a vyškolila nových 40 učiteľov TeenSTAR. Prijal ju arcibiskup Zvolenský, vladyka Rusnák, v Badíne sa stretla s biskupom Chovancom a generálnym vikárom Koppalom a v Rajeckých Tepliciach s biskupom Galisom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.