Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Zakladateľka Teen STAR programu z USA prišla na Slovensko, aby si prevzala cenu Antona Neuwirtha a vyškolila nových 40 učiteľov TeenSTAR. Prijal ju arcibiskup Zvolenský, vladyka Rusnák, v Badíne sa stretla s biskupom Chovancom a generálnym vikárom Koppalom a v Rajeckých Tepliciach s biskupom Galisom.

Skoro sme ani nechceli uveriť, že 90-ročná zakladateľka Teen STAR-programu výchovy k ľudskej láske sa vydá na Slovensko. No prekvapila a prišla práve 25 rokov od prvého školenia v Žiline. Od roku 1993 tu bola už niekoľko krát.

V rozhovoroch s cirkevnými predstaviteľmi im predstavila svoj program a jeho veľmi dobré výsledky ohľadom správania sa tínedžerov v sexuálnej oblasti a oni jej vyslovili podporu a sľúbili pomoc pri jeho vyučovaní.

Školenie budúcich učiteľov tohto programu prebiehalo v dňoch 19. až 22. marca v Kňazskom seminári v Badíne pri Banskej Bystrici a 40 účastníkov získalo certifikát, ktorý im osobne odovzdala profesorka gynekológie sr. Hanna Klaus. V stredu večer sme všetci spolu oslávili jej nedávne životné jubileum.

TeenSTAR program sa vyučuje v 32 krajinách a aj Slovensko je zapojené do Teen STAR International. Tento formačný program pomáha mladým ľuďom porozumieť svojej sexualite a správať sa v nej zodpovedne. Najobsiahlejšia časť je určená stredoškolákom, ale primerane sa venuje aj žiakom základných škôl a plnoletým. Vo štvrtej časti sa pomáha mladistvým slobodným matkám.

Pri presune do Rajeckých Teplíc sme navštívili rázovitú obec Čičmany, ktorej jedinečnosť sa jej veľmi páčila, podobne ako Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej.

Večer 23. 3. 2018 na Konferencii "Vyber si život" v RajeckýchTepliciach dostala Hanna Klaus cenu Antona Neuwirtha za pomoc pri výchove a vzdelávaní mladých ľudí, ktorú jej odovzdala pani europoslankyňa MUDr. Anna Záborská a RNDr. Ing. Marcela Dobešová, riaditeľka Fóra života za prítomnosti biskupa Tomáša Galisa.

Sme veľmi radi, že nás pani profesorka znovu povzbudila a najmä, že ju mohli osobne zažiť mnohí mienkotvorní učitelia a vychovávatelia, ktorým záleží na dobrej a zdravej budúcnosti mladej generácie. 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo