Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. marec 2018

Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Zakladateľka Teen STAR programu z USA prišla na Slovensko, aby si prevzala cenu Antona Neuwirtha a vyškolila nových 40 učiteľov TeenSTAR. Prijal ju arcibiskup Zvolenský, vladyka Rusnák, v Badíne sa stretla s biskupom Chovancom a generálnym vikárom Koppalom a v Rajeckých Tepliciach s biskupom Galisom.
Sestra Hanna Klaus - po 25 rokoch na Slovensku

Skoro sme ani nechceli uveriť, že 90-ročná zakladateľka Teen STAR-programu výchovy k ľudskej láske sa vydá na Slovensko. No prekvapila a prišla práve 25 rokov od prvého školenia v Žiline. Od roku 1993 tu bola už niekoľko krát.

V rozhovoroch s cirkevnými predstaviteľmi im predstavila svoj program a jeho veľmi dobré výsledky ohľadom správania sa tínedžerov v sexuálnej oblasti a oni jej vyslovili podporu a sľúbili pomoc pri jeho vyučovaní.

Školenie budúcich učiteľov tohto programu prebiehalo v dňoch 19. až 22. marca v Kňazskom seminári v Badíne pri Banskej Bystrici a 40 účastníkov získalo certifikát, ktorý im osobne odovzdala profesorka gynekológie sr. Hanna Klaus. V stredu večer sme všetci spolu oslávili jej nedávne životné jubileum.

TeenSTAR program sa vyučuje v 32 krajinách a aj Slovensko je zapojené do Teen STAR International. Tento formačný program pomáha mladým ľuďom porozumieť svojej sexualite a správať sa v nej zodpovedne. Najobsiahlejšia časť je určená stredoškolákom, ale primerane sa venuje aj žiakom základných škôl a plnoletým. Vo štvrtej časti sa pomáha mladistvým slobodným matkám.

Pri presune do Rajeckých Teplíc sme navštívili rázovitú obec Čičmany, ktorej jedinečnosť sa jej veľmi páčila, podobne ako Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej.

Večer 23. 3. 2018 na Konferencii "Vyber si život" v RajeckýchTepliciach dostala Hanna Klaus cenu Antona Neuwirtha za pomoc pri výchove a vzdelávaní mladých ľudí, ktorú jej odovzdala pani europoslankyňa MUDr. Anna Záborská a RNDr. Ing. Marcela Dobešová, riaditeľka Fóra života za prítomnosti biskupa Tomáša Galisa.

Sme veľmi radi, že nás pani profesorka znovu povzbudila a najmä, že ju mohli osobne zažiť mnohí mienkotvorní učitelia a vychovávatelia, ktorým záleží na dobrej a zdravej budúcnosti mladej generácie. 

Inzercia

Inzercia

Chirurg, dôchodca, lektor Billingsovej ovulačnej metody a TeenSTAR programu výchovy k ľudskej láske, poslanec NRSR za KDH v rokoch 1992-1998.

Inzercia

Odporúčame

Blog
 TeenSTAR program a Billingsova ovulačná  metóda.

TeenSTAR program a Billingsova ovulačná metóda.

Uvedné poznatky o programoch poznania ľudskej sexuality a výchovy k zodpovednému rodičovstvu a manželstvu sú základom nielen pre veriacu ale aj občiansku spoločnosť. Konfliktné a odlišné názory sú len dôsledkom prijatia alebo neprijatia týchto normálnych základných poznatkov, platných mnohé stáročia.

Blog
Program sympózia kánonického práva 2018

Program sympózia kánonického práva 2018

Slovenská spoločnosť kánonického práva od roku 1991 pravidelne organizuje školenia pre cirkevných sudcov, advokátov, pracovníkov cirkevnej justície a všetkých záujemcov o kánonicko-právne disciplíny. Toho roku sa ukutoční v poradí už XIX. ročník. Na začiatku tejto chvályhodnej tradície na Slovensku stáli Mons. Daniel Faltin, rodák z Kuriman a sudca Apoštolského tribunálu Rota Romana v Ríme a J.E. Mons. Zenon Grocholewski (dnes kardinál a emeritný prefekt Kongregáciu pre katolícku výchovu), vtedy tajomník Najvyššieho Tribunálu Apoštolskej signatúry. Tohto roku sa sympózium bude konať od 27.8.2018 (pondelok) do 31.8.2018 v Kňazskom seminári v Spišskej Kapitule. Prinášame o tomto podujatí prvé základné informácie