Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. marec 2018

Bez politiky to nepôjde, vážení...

A čítam a čítam tie úvahy smelých organizátorov protestov Za slušné Slovensko, a začína ma obchádzať známy pocit zmaru a premrhaných nádejí...
Bez politiky to nepôjde, vážení...

Ono totiž každé čudo 3 dni trvá a revolučná vlna začína skôr či neskôr opadať. Slovenský vidiek, ktorý matematicky rozhoduje každé voľby, začína už teraz zháňať substrát do záhrady, presádzať sadeničky či štepiť gladioly.

 A ani mestský demokrat nedokáže byť naštvaný donekonečna...Máme všetci svojich starostí dosť...

Na samom začiatku sa premrhalo naj-radikálnejšie, ale zato aj naj-účinnejšie riešenie našej "demokratickej krízy". Spočívať malo vo vyhlásení výnimočného stavu, povolaní Armády SR a ustanovenia ľudovo-vojenských súdnych tribunálov s aktérmi vysoko pravdepodobnej štátnej sabotáže demokratického zriadenia SR, zneužití právomocí verejného činiteľa, trestných činov korupcie a ďalších podľa Trestného zákona.

Ján Kuciak bol predsa zavraždený!

Hneď vzápätí pochoval pán prezident Kiska aj miernejšie politické riešenie, spočívajúce v spoločnom a spoločenskom tlaku na únoscov našej demokracie. 

Teraz chcú mladí milí ľudia "...dlhodobo a vytrvalo strážiť slovenskú demokraciu a Pellegriniho novú vládu." A odmietajú pritom vpúšťať na svoje pódiá a zhromaždenia politiku. Konkrétne opozičných lídrov. Nuž, držím im pritom palce.

Účinnosť takjto "politiky" sme mali možnosť vidieť hneď včera - okamžite po skončení demonštrácie pred NR SR si vládna väčšina odhlasovala pohodlnú 81-člennú väčšinu, teda ešte viac poslancov, ako reálne Fico IV (Pellegrini) potreboval... Droga moci, peňazí a beztrestnosti jednoducho nepustí... 

Ak má mať Marec 2018 nejaký hlbší - ale aj praktický a reálny význam, musí vyvrcholiť politickou koncovkou. A to buď referendom o skrátení volebného obdobia vlády Fico IV (Pellegrini), ktorého sa aktivisti inak boja (ja neviem prečo, ak svojej myšlienke naozaj veria...), alebo podporou opozičných demokratických strán; alebo založením politického hnutia Za slušné Slovensko. 

Inzercia

Ak teda aktivistom, večným frflošom a časopisu .týždeň nie je dosť dobrý Matovič (a jeho Oľano); ani Sulík (a jeho SaS), ani Hlina (a jeho KDH), ani (...dosaďte si sami...), budú musieť založiť vlastnú stranu; ak sa teda nechceme iba schádzať na občasných (síce milých) politických happeningoch, po ktorých zavše zájdeme do Starej tržnice aj na politické pivo.

Lenže: založiť stranu znamená vlastniť kapitál, energiu, osobnosti, priestory, "personál"...atď.  Znamená tiež potrebu "naťahať" si do hnutia minimálne 150 členov, kde vás hneď vzápätí obvinia z rodinkárstva a kamarádšafstva.  S novými ľuďmi prídu nové problémy, nezhody, konflikty. Jednoducho sa politikou pošpiníte, povedané jazykom tých mladých...

Ale prosím; je to cesta. A inej v inštitúte parlamentnej demokracie ani nieto.

Len by bolo fajn ju už pomenovať. 

 

 

Kontroverzný autor viacerých "šťavnatých" textov s vysokou čiateľskou odozvou. Človek hľadajúci - nachádzajúci - a strácajúci. Človek padajúci - a vstávajúci. Človek ako Vy!

Odporúčame

Blog
Kauza križiacke výpravy

Kauza križiacke výpravy

Križiacke výpravy sú dodnes diskutovanou témou. Často je povedomie o týchto udalostiach zaťažené jednostrannými výkladmi. Čiernu legendu o križiackych výpravách možno badať v mnohých populárnych filmoch a bulvárnych článkoch.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.