Na čo si Jozef Majchrák mal dať pozor a nedal.

Na čo si Jozef Majchrák mal dať pozor a nedal.

Jozefovi Majchrákovi prekážajú Kuffove tendencie. Jeho kritika Kuffovho postoja a spôsobov je poplatná atmosfére týchto dní, preto ho sčasti chápem, ako chápem rozhorčenie čitateľov Postoja nad "nekonformným" Kuffom. Veci sa však majú inak, ako to Majchrák predstavuje.

Organizátori protestov totiž ponúkali predstaviteľom Slovenského dohovoru za rodinu spoločné pochody. 

Jozef Majchrák píše:

„...Prekáža mi však Kuffova tendencia pozerať sa na všetky udalosti a spoločenské pohyby optikou kultúrnej vojny. V jeho podaní sa na protestoch zúčastňujú akoby dve skupiny ľudí. Takí, ktorí sa chcú vzoprieť zlu, a potom ľudia z LGBTI komunity, aktivisti, feministky, liberáli z mimovládnych organizácií, ktorí akoby automaticky museli mať menej ušľachtilé motívy a snažili sa tieto akcie len využiť na presadenie svojej agendy. To je však falošný obraz ... Nielen to. Je to obraz, ktorý podsúva nebezpečný naratív. A to, že neexistujú žiadne hodnoty a ciele, ktoré majú kresťania a liberálni progresivisti spoločné. ..“

- tento záver je nelogický. Otec Kuffa to vo svojom príhovore 10. 03. 2018 nikde ani nenaznačil.

Už na základe tohto nesprávneho logického záveru pán Majchrák rozvádza svoju kritiku ďalej:

„To však nie je pravda. Vyšetrenie vraždy, neskorumpovaná vláda, slobodná politická súťaž, fungujúca polícia, prokuratúra a súdy, to všetko sú veci, na ktorých sa zhodneme.

A o tie teraz ide. Pokiaľ toto nebudeme vedieť rozlišovať, tak hrozí presne to, pred čím Marián Kuffa varuje. Teda, že spolu s vodou z vaničky vylejeme aj dieťa.“ - toľko slová pána Majchráka

 

Pre tých, ktorí sa vezú na vlne kritiky otca Kuffu a je im zaťažko si vypočuť či pozrieť tých 30 minút (https://www.youtube.com/watch?v=a23GxSY9Jp4), som pripravil prepis vyjadrení zo spomenutého príhovoru, ktorý pán Majchrák kritizoval:

  • 1:19 – V tom  sprievode, tam nebol Kristov Duch. Jak je tam nenávisť – koniec. A boli tam nenávistné heslá. 
  • 1:39 – Lebo použijú nás kresťanov na to, aby sme naivne prerazili múr a v tých davoch sú skrytý genderisti, zistil som na sociálnych sieťach: „poďte, ideme manifestovať! Poďte!“
  • 1:56 – Prečo majú taký záujem – feministky, gederisti? A kričia nenávistné heslá. A druhí sedia doma, čakajú, ako to dopadne...
  • 05:30 - Prišli takí experti a hovoria: Pán farár, spojme vaše pochody s našimi vonku. - V žiadnom prípade! - Prečo? - My - slovenský dohovor za rodinu sme povedali - vyzývame všetkých statočných ľudí z ľavej strany politického spektra, lebo aj tam sú čestní ľudia, aj z pravej strany politického spektra. Nie len jednu stranu! Alebo druhú - obidvoch čestných. Neposúvame politiku doľava, ani doprava. 
  • 2:13 – Jednoduchí ako holubice – dajte pozor, milí bratia a sestry, kresťania. Lebo v tých masách, čo boli, boli aj takí, ktorí sa chceli vzoprieť zlu. Tí tam boli správne.
  • 2:52 – Parlamentu odkazujem, tu stade – dajte taký zákon, ako zrobili v Izraeli, ako zrobili v Amerike, v Rusku. Čo dali? – Všetky mimovládne organizácie ukážu, skade sú financované. A máme ich odstavených. Hneď kukneme – skade si financovaný? Ahá, tak preto ty takú politiku hráš.
  • 15:00 – Všetky – izmy, ako išli za sebou, všetkých Cirkev prežila. Prežije aj genderizmus. Len sa treba odvážne postaviť. Ľudia – odvážne! V tej zamaskovanej, zahmlenej situácii, kde genderisti využívajú aj hroby – je to hrozné, keď dakto zavraždil tých mladých ľudí – nedopusťme sa druhej chyby! Akej? Ako to niekto nazval – mediokracia. To znamená – kto je žurnalista, novinár, je ako Boh – nesmieš sa ho dotknúť. A to nie je pravda. Sú aj bezcharakterní a hrubí novinári! A treba to povedať – aj nás došpinili! Sme sa súdne bránili a súd rozhodol, že sú bezcharakterní.
  • 15:50 – Ten novinár, ktorý zahynul, bol statočný chlap!
  • 15:57 – My nebojujeme proti novinárom, ale proti bezcharakternosti novinárov! Nemôže tu byť mediokracia – vláda médií! Nemôže! A keď ide k tomu, tak kto má kričať prvý, keď nie my kňazi?
  • 26:35 – My to robíme nedokonalo! Ale ja netvrdím, že dokonalo, ale my to nejako robíme. Keď Ty vieš, ako by to mal Kuffa robiť, a keď Ty ma boduješ – prečo to nerobíš? Z Tvojich úst Ťa budem raz súdiť! Ty si vedel, jak máš zahnať gender. Ale si bol alebo prehnane jednoduchý, alebo prehnane iba opatrný, alebo si bol pyšný, alebo lenivý, alebo si bol dobrý diplomat – ale nebol si dobrý prorok! Nepovedal si – BIELE a ČIERNE!

 

Pán Majchrák, v čom je problém? Ukážte, k čomu sa vlastne vzťahoval Váš článok. Už viete, na čo ste si mal dať pozor?

 

Inak – všetko najlepšie k meninám.

 

:-)

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo