Radšej tortellinni - ako Pellegrinni!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Radšej tortellinni - ako Pellegrinni!

Som rád, že sa vydavatelia Postoja mýlia, ak tvrdia, že Hlas ulice je na konci s dychom...

Trochu horšie je, že k tomu nabádajú aj svojich čitateľov; nuž ale, nie každý je asi schopný pochopiť Znamenia čias...(azda neskôr...).

Pochopili sme to včera všetci, ktorí sme tam boli: protesty majú zmysel, a obrovský! Ako bolo včera skonštatované, ešte sa to nepodarilo žiadnemu občianskemu zhromaždeniu od Novembra ´89 až podnes; aby z dôvodu jeho vôle a jeho odhodlania odstúpil minister vnútra a ministerský predseda. 

To, že boli nahradení bábkami, je vec druhá - a najmä pre to sme sa včera toľkí stretli. Okrem mnohých dôležitých aspektov sme si tam prišli povedať -  že sa nedáme!

V príjemnom počasí nastupujúceho jarného večera sme si vypočuli viacero mrazivých výpovedí rečníkov, či spevákov. Mňa osobne najviac uchvátil novinár Martin Mojžiš z .týždňa, z ktorého hromového hlasu ma mrazí ešte aj dnes...

Okrem kvalitných, invenčných a vtipných transparentov, často z dielne študentov VŠVU, sme si nielen opäť dobre zaštrngali kľúčami (dojímavé to bolo najmä počas vystúpenia Františka Mikloška), ale skúsili sme sa pozrieť už aj dopredu. Čiže poza horizont predčasných volieb, čo je naša hlavná požiadavka týchto dní.

Za povšimnutie stojí, že jemný hudobný "doprovod" okolo 17:45 nám formou jemnej zvonkohry zabezpečili aj priľahlí rehoľní bratia Milosrdní zo svojej kostolnej veže. Ďakujeme! V daný moment som nadobudol istotu, že toto zhromaždenie nevysiela iba na Súmračnú, ale aj do Neba...+

Richard Stanke, Zuza Krónerová, pán diplomat, podnikateľ a všetci ostatní....boli ste všetci skrátka skvelí!...

...ale najviac podstatné bolo, že som sa opäť presvedčil (a spolu so mnou azda všetci naokolo...), že to tu ešte stále zmysel má!

Treba vydržať - Víťazstvo je definitívne naše!

PS:...a odteraz už navždy: Radšej tortellinni - ako Pellegrinni! :)

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo