„...Medzi vami to tak nebude!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
„...Medzi vami to tak nebude!

Kto sa bude chcieť stať medzi vami veľký, bude vaším služobníkom, a kto chce byť medzi vami prvý, bude sluhom všetkých...“ (Mk 10, 43 – 44)

„Ak ťa niekto pozve na svadbu, nesadaj si na prvé miesto, lebo mohol pozvať niekoho vzácnejšieho, ako si ty; a prišiel by ten, čo pozval teba i jeho, a povedal by ti: »Uvoľni miesto tomuto.« Vtedy by si musel s hanbou zaujať posledné miesto. Ale keď ťa pozvú, choď, sadni si na posledné miesto. Potom príde ten, čo ťa pozval, a povie ti: »Priateľu, postúp vyššie!« Vtedy sa ti dostane pocty pred všetkými spolustolujúcimi. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený.“ (Lk 14, 8 – 11)

 

Modlime sa aspoň krátko za to, aby

  • sa účastníci snemu Kresťanskodemokratického hnutia počas rokovania a aj po ňom správali k sebe s úctou a pokorou
  • aby po sneme zavládla medzi delegátmi a celou členskou a volebnou základňou jednota
  • aby súhlas či nesúhlas so smerovaním Kresťanskodemokratického hnutia po sneme bol prejavovaný bez osobnej zášte či zloby

 

 

Ak by vedenie Kresťanskodemokratického hnutia – predseda s členmi predsedníctva – dokázali v najbližších voľbách získať 25 % hlasov od voličov, ale lásky by nemali, nič by to ľuďom na Slovensku neosožilo.

 

Ak som sa Richarda Vašečku či niekoho z jeho podporovateľov v mojich predchádzajúcich príspevkoch dotkol svojim slovníkom či postojom, ospravedlňujem sa im. Vážim si ich prácu, odhodlanie a schopnosť pracovať pre spoločné dobro podľa darov, ktoré dostali. Mrzí ma, že som nikde nezachytil ani náznak spoluzodpovedosti za prepadnutie 128 908 hlasov kresťanských voličov v roku 2016. Metóda stláčania  KDH na "5 - 6 %" bola reálna - je z toho písomný záznam. Posilňovanie "konzervatívneho krídla olano Rišom a Kuffom, Kuffom" sa dialo - je o tom záznam. Vyhovárať sa stále na "starých harcovníkov", ktorí teraz "prichádzajú s alternatívou" je "neobjektívne". 

 

Vážim si však Alojza Hlinu a jeho najbližší tým, s ktorým sa pred dvoma rokmi pustili do náročnej – a ako sa ukázalo – aj znevažovanej práce. Chytili ste sa zodpovednosti v čase, keď sa mnohí z diaľky len prizerali a čakali, ako sa to celé vyvinie. Vážim si postoje pána Majerského, nového župana, pani profesorky Grey, Renáty Ocilkovej, vážim si postoje Paľa Zajaca. Aj nasadene našich europoslancov Štefanca, Mikolášika a MUDr. Záborskej. Urobili ste spoločne kus dobrej roboty, položili ste dobré základy. Osobne vám za to ďakujem. Vážim si podporu celého predsedníctva terajšiemu predsedovi Hlinovi.

 

Rád by som videl – a nie som sám - aby tento tím rozšíril aj Richard Vašečka. Dúfam, že prehodnotí svoj postoj a v prípade neúspechu vo voľbe predsedu prijme pozvanie k spolupráci na inej pozícii.

Pracujte ako tím.

 

:-)

 

Požehnaný večer prajem – a aj na sobotnom rokovaní nech na vás všetkých spočinie požehnanie Najvyššieho.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo