Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. marec 2018

Posledná šanca pre kresťanské KDH

V sobotu sa môže udiať zázrak a snem KDH môže rozhodnúť v prospech kresťanského smerovania KDH.
Posledná šanca pre kresťanské KDH

Loď KDH sa od poslednej voľby predsedu veľmi nepohla od dna. Hlina na seba viaže protestných voličov, liberálov, ale tí v konečnom dôsledku KDH voliť nebudú. Hlina, nedokáže na seba strhnúť najdôležitejší pilier KDH v politike, kresťanov. Ak snem KDH opäť zvolí A. Hlinu za predsedu KDH, KDH sa už nedostane do NR SR.

O týchto veciach môžeme polemizovať, dôležitý je vždy výsledok. KDH, ktoré malo na kandidátke A. Hlinu nebolo zvolené do NR SR a dnes s preferenciami ktoré má také isté ako vo februári 2016, je takmer isté, že sa do NR SR nedostane. Voľby do VUC dopadli pre KDH horšie ako pred 4 rokmi. KDH má oveľa menej poslancov VUC, jediná iskrička tých volieb bola Majerský ako predseda PSK. Posledný prieskum ukázal pokles preferencií KDH zo 7,7 percent na 7,0 percent, to hovorí za všetko.

Čo sa týka preferencií, tie nie sú výsledok a ako hovorí môj priateľ „Verím len tým preferenciám, ktoré si sám urobím“. To, že teraz sa na chvíľu preferencie KDH dvíhajú nad 6 percent, môže byť aj niekoho záujem, lebo ide o veľa a môže to byť na chvíľu aj odpoveď na dobrý Majerského výsledok, ktorý čoskoro zovšednie.

Vedenie KDH mi neverilo v októbri 2015, že sa KDH nedostane vo voľbách v roku 2016 do NR SR. Verím tomu, že ani dnes delegáti snemu KDH, ktorí môžu tento stav ovplyvniť a zmeniť neuveria, že sa KDH s Hlinom opäť nedostane do NR SR. V októbri 2015 na Rade KDH v Trnave niektorí členovia rady KDH na moje upozornenie, že sa KDH nedostane do parlamentu, hádzali na mňa rukou a s posmeškom mi tvrdili, že KDH bude mať opäť 8 percent. Tak boli naučení, žiaľ tentokrát to už nevyšlo. Bol som neustále v teréne medzi ľuďmi a takmer denne som to počúval. Svoje tvrdenie o konci KDH som v tej dobe medializoval aj na blogu Postoja.

Liberál Hlina, predseda konzervatívneho, akože ľudového hnutia, je neuveriteľná politická kombinácia, ktorej môžu vyjadrovať ľudia v prieskumoch podporu, ale voliť ju nebudú!

Tvrdil som, že KDH sa v roku 2016 nedostane s takou kandidátkou do parlamentu a nedostalo sa.

KDH na čele s A. Hlinom a týmto neznámym vedením KDH sa v najbližších voľbách do parlamentu nedostane. Keď som sa pozrel na činnosť niektorých členov predsedníctva, tak som zistil, že ich aktivitou boli v priemere dva napísané blogy v médiách za dva roky a niektorí ani to. Ak by boli správne manažovaní a motivovaní predsedom, určite by dokázali viac.

Hlina nezvláda funkciu predsedu hnutia a pekne to napísal aj jeho fanúšik Jozef Mikloško – citujem: „U terajšieho predsedu oceňujem jeho nevysychajúcu energiu a pracovitosť, ale:

  • mal by si rád vypočuť aj kritiku,

  • uznať „frakcie“ v strane a nedopustiť ôsme odštiepenie dlhoročných členov KDH, ktorí s ním v niečom nesúhlasia,

  • po radikálnych výmenách vo vedení, by mal aktívnejšie presadzovať aj výmeny „dole“, v spiacich kluboch a okresoch,

  • aktívnejšie podporovať riešenie problémov seniorov, ktorých je na Slovensku 1,3 mil. a sú našimi hlavnými voličmi,

  • obnoviť činnosť poradného orgánu KDH – konzília, ktoré sa má skladať podľa stanov z bývalých politikov,

  • rýchlejšie vytvárať tieňovú vládu expertov a systematicky vychovávať nových špičkových politikov, ktorých je na Slovensku ako šafranu,

  • nemal by sa snažiť zmeniť značku KDH.”

Citácia bola publikovaná v Hlavných správach Konzervatívneho denníka dňa 08. februára 2018.

Hlina do dnešného dňa od svojho zvolenia nenavrhol dvoch členov predsedníctva, člena predsedníctva pre regióny a člena predsedníctva pre konzílium. Hlina nemá nikoho koho by mohol na dané posty navrhnúť?

Ak hnutie, ktoré je mimo parlament nevie zvoliť dvoch členov predsedníctva KDH za dva roky, má právo byť v prvej lige strán a hnutí? Hnutie, ktoré je mimo parlament, by malo svoj tím čo najskôr doplniť a podstatne ho rozšíriť, aby záber malo čo najširší, ak chce uspieť.

Hlina v júni 2016 na sneme KDH sľúbil, že nebude meniť názov hnutia. Dnes dáva návrh na zmenu názvu. Má slovo chlapa miesto v KDH?

Hlina vstúpil do KDH a vzápätí sa stal predsedom KDH a pritom ešte pol roka potom bol členom a predsedom inej politickej strany. Kto vstupuje do KDH podpisuje v prihláške zároveň čestné vyhlásenie, že nie je členom inej politickej strany. Ak by Hlina získal moc, nebude nakoniec horší ako Mečiar, alebo Fico?

Inzercia

KDH má nefunkčné odborné zväzy, ktoré buď úplne skončili svoju činnosť, alebo vôbec nevyvíjajú žiadnu činnosť. Nepotrebuje mimoparlamentné hnutie odborné sekcie? Čo občania v poslednej dobe zaznamenali, aké odborné návrhy z nejakých komisii, zväzov z KDH? Čo vie verejnosť o programe KDH?

Hlina stále rozpráva ako by sa čo malo, ale za dva roky nebol schopný predstaviť v KDH jedného jediného odborníka na čokoľvek a nepredstavil jednu jedinú serióznu tému, ktorej by sa hnutie venovalo. Rozlievanie mlieka a strhávanie vlajok skôr konzervatívnych voličov odrádza. Koľko Hlina narozprával o tom čo by sa ako malo a čo konkrétne si z toho občania pamätajú? Pamätáte si niečo konkrétne čo vás oslovilo?

V KDH sú znefunkčnené orgány ako napr. Rozhodcovský súd. V Septembri 2016 naň podalo konkrétne OC KDH podanie a do dnes sa ním rozhodcovský súd vôbec nezaoberal. Deje sa takéto niečo v slušnom demokratickom hnutí?

V KDH sa vyhadzujú členovia nie v súlade so stanovami hnutia. Napr. bol vyhodený člen KDH ktorého disciplinárnym konaním sa malo zaoberať príslušné Okresné centrum. Zaoberalo sa ním predsedníctvo KDH, nakoľko mal Hlina enormný záujem člena vyhodiť, čo nebolo v súlade s platnými stanovami, doslova to bolo v rozpore so stanovami KDH! V KDH sa nikdy nevyhadzovalo za názory. Neposúva sa demokracia v KDH na úroveň nedemokratickej strany? Môže sa toto udiať v demokratickom hnutí?

Ak v politickom hnutí sú tak závažné porušenia, môže sa stať, že takémuto hnutiu bude príslušným súdom SR pozastavená činnosť a nebude môcť kandidovať v najbližších voľbách?

Za to všetko dnes nesie A. Hlina plnú zodpovednosť!

Hlina už dva roky, rozpráva čo všetko a ako by sa malo, ale nič, doteraz nič neukázal, nikoho nepredstavil, nemá žiadny výsledok a ľudia netušia reálny program.

Dnes niektorí jeho priatelia vypisujú ako chodí po Slovensku. To že teraz chodí po okresných snemoch, veď to je jeho povinnosť ako predsedu KDH. To je niečo zvláštne? To ako keby sme teraz predavačkám v predajniach začali písať ódu na radosť za to že chodia do práce! Veď ak chcú zarobiť tak musia. Rovnako nikto netlieska MHD keď príde na daný čas na zástavku. Žiaľ Hlinovi priatelia vypisujú, že akú mimoriadnu činnosť Hlina robí. Nerobí nič naviac, je to jeho povinnosť! Ktokoľvek by bol predsedom KDH je jeho povinnosť chodiť na všetky okresné snemy a diskutovať tam s delegátmi o politike.

Ak to zhrniem, KDH je na tom istom dne na akom bolo pred voľbami 2016, bral by som, že to tak nie je, ak by KDH malo preferencie okolo 11 – 12 percent. To mávalo, keď malo potom vo voľbách okolo 8 percent.

Hlina by mal na najbližšom sneme KDH hodiť uterák do ringu. Prečo? Lebo nedokázal spojiť všetkých ľudí v hnutí za dobrú vec a dnes je hnutie ešte viac rozbité, ľudia sa hádajú, vyhadzujú sa členovia, nefungujú riadne orgány hnutia, na okresoch sa manipuluje s voľbou delegátov - viď posledné manipulácie, ktoré boli zverejnené v okrese Sabinov, kde si tamojší okresný predseda navýšil počet klubov a tým manipuloval voľbu delegátov na snem, ktorí dostali za úlohu voliť za predsedu len Hlinu.

Hlina priniesol do KDH namiesto rozumu, pokoja, radosti a spravodlivosti vojnu. V KDH sa bojuje všade, o všetko a nevyberaným spôsobom. Najkvalitnejšia zbraň hromadného ničenia v KDH je intriga. Apeloval by som na rozum členov predsedníctva KDH, aby takýto rozvrat v KDH Hlinovi nedovolili, lebo každé zaucho produkuje ďalšie zaucho. Každá akcia produkuje reakciu! Nakoniec je logické, že po najbližšom sneme KDH, dôjde k rozpadu KDH. Nakoniec Alojz Hlina KDH rozbije.

Hlina nezvláda funkciu predsedu KDH dovnútra a ani navonok. S každým sa nezmyselne háda, či vo vnútri KDH, alebo s možnými koaličnými partnermi. Veď to každý môže čítať a sledovať.

Miloslav Hatala oznámil svoju kandidatúru na predsedu KDH v novembri 2017. Do minulého mesiaca to média zamlčali. Hatala chodil na všetky okresné snemy kde ho pustili tak ako Hlina. Vyjadrenia Hlinu pre média boli, že chodí sám, že tam iného kandidáta nevidí. Také vyjadrenie mám odfotené a o pár hodín už liberálne média v rukách oligarchov pozmenili text, že len Vašečka nechodí. Prečo liberálne média v rukách oligarchov nadŕžajú Hlinovi?

Milovi Hatalovi ďakujem za jeho obetu, snahu a námahu zachrániť KDH. Keď v hre ešte nebol Richard Vašečka, Miloslav Hatala urobil kus dobrej práce, aby otvoril oči zaslepeným.

17. marca 2018 sa môže udiať zázrak a snem KDH môže rozhodnúť v prospech kresťanského smerovania KDH. Ak sa rozhodne opäť pre Hlinu, bude to jasná odpoveď, že z KDH sa stáva hnutie jedného vodcu, ktoré je pre kresťanov a demokratov nevoliteľné. Bude dobre sa na Slovensku zamyslieť, či nebude treba začať budovať slušné kresťanské ľudové hnutie s konzervatívnou politikou pre ľudí, ktoré bude ľudí spájať a pozývať na spoluprácu v prospech kvalitnejšieho a lepšieho života na Slovensku.

Avšak v KDH stále ešte je jedna šanca, šanca v osobe Richarda Vašečku. Asi posledná. A to si uvedomujú aj také osobnosti KDH, ako napríklad primátorka krajského mesta Prešova Andrea Turčanová.

 

„Nech nám v našej snahe Pán Boh pomáha.“ 

 

Odporúčame

Blog
Ako Alojz Hlina dostal KDH z parlamentu...

Ako Alojz Hlina dostal KDH z parlamentu...

Naozaj je Alojz Hlina záchrancom KDH? Alebo to v roku 2016 bolo celé naopak? Aj keď sú predčasné voľby po dnešku málo pravdepodobné, všetkých v našom hnutí stále trápi, či sa KDH do parlamentu pri najbližších voľbách dostane. Ak chceme, aby bolo KDH v NR SR, mali by sme otvorene zanalyzovať, ako reagovali voliči KDH na kandidátku v roku 2016. Slobodne a bez strachu!

Blog
Sobota ukáže, ktorú cestu si KDH vyberie

Sobota ukáže, ktorú cestu si KDH vyberie

Posledné tri týždne sa na Slovensku nesú v duchu prekročenia akejkoľvek hranice charakternosti našich vládnych predstaviteľov. Keďže jeden nikdy nevie, ako sa celá situácia vyvinie, musíme veriť v to, že sa medzičasom naša rozdrobená a toľko odsudzovaná pravica začne zviechať.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.