Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. marec 2018

Pozitíva Richarda Vašečku

Keďže pána Hlinu ani pána Hatalu osobne nepoznám, v tomto blogu sa budem venovať len Richardovi Vašečkovi.
Pozitíva Richarda Vašečku

Riša som stretol prvýkrát na jednom podujatí, kde dostal priestor, aby povedal niekoľko slov mladým ľuďom. Moja manželka mi hneď s nadšením vravela, že je to jej bývalý učiteľ z gymnázia. Spomínala, ako jej bolo ľúto, že náboženstvo ich učil len zopárkrát, ale chalanská časť triedy si ho mohla užívať celý ročník. Vždy vraj potom prišli vysmiati, pretože Rišo rád rozprával vtipy :)

Odvtedy som mal možnosť Richarda zažiť viackrát na verejnosti otvorených prednáškach o vzťahoch, manželstve, výchove, ale hlavne o pravde v láske a Božom pláne s nami.

Raz sa stalo, že bolo treba pomôcť s akousi maličkosťou, a tak som zostal aj po skončení predášky. Keď sme už odchádzali, Richard sa pri mne pristavil, poďakoval mi a potriasol rukou. Malé veľké gesto, ktoré bolo milé svojou úprimnosťou a záujmom o človeka. Pre Riša prirodzené, ostatne ako smiech na jeho prednáškach :)

Ostatný rok sa stretávam s Richardom pravidelne, pretože prišiel do našej farnosti viesť Školu viery a kresťanského života (štúdium určené pre dospelých veriacich, ktorí chcú poznať vieru, v ktorej boli pokrstení). To mi umožnilo spoznať Riša v rôznych situáciách, preto by som Vám rád povedal, čo si na Rišovi vážim.Má Boha na prvom mieste.
Mnoho ľudí mi potvrdí, že ak nemám vo svojom živote Boha na prvom mieste, tak ak nie hneď pri prvej kríze, tak časom sa mi zosype všetko, na čom som svoj život staval. U Riša som si istý, že svoj život stavia na pevnom základe, pretože jeho základom je Boh.

Rišo je človek modlitby a služby.
Rišo žije s Bohom. Keď Boh zavolá, Rišo ide. Tak to bolo keď sa po štúdiu presťahoval do Žiliny. Rišo nielen že v Boha verí, ale hlavne Mu dôveruje. "Budeme sa s Martuškou (manželkou) za to modliť a uvidíme," bola jeho odpoveď, keď ho zavolali do politiky.Rišo nehovorí o druhých zlé.
Nikdy som nepočul od Riša, že by na niekoho kydal, alebo sa snažil niekoho vykresliť zle. "Komu česť, tomu česť," vravel aj v parlamente, keď skôr ako by niečo vytkol, snažil sa nájsť niečo dobré na tom druhom. Richard si váži dôstojnosť každého človeka. Neznamená to, že by to zlé prehliadal; keď je to dôležité a potrebné, jasne pomenuje problém, no prísne rozlišuje medzi hriechom a hriešnikom.

Richard zlé neopláca.
Nie raz sa mu v parlamente stalo, že schytal od niekoho verbálny "pľuvanec". Vtedy sú dve možnosti: buď ho opätovať, alebo si ho utrieť a ísť ďalej. Hoci som ho videl viackrát duchaprítomne, pohotovo a navyše aj vtipne kontrovať, keď si to situácia vyžiada, vie sa správať aj podľa druhej možnosti. A za túto veľkosť si ho vážia aj mnohí politickí protivníci.

Inzercia

Rišo je pravý líder.
Rišo si nepotrebuje nič dokazovať. Vie povedať prepáč. Rišo nehľadí na sebecké záujmy, ale na vyššie dobro. Rišo je človek, ktorý drží dvere, aby dovolil druhým vstúpiť. Je rád, keď druhí rastú a v raste im pomáha.
Keď treba, koná čo treba, a netrápi sa tým, čo si o ňom druhí pomyslia. Rešpektuje však názor každého, svoju hodnotu však od toho neodvodzuje.

Rišo hľadá najprv Božie kráľovstvo.
...a ostatné dostane navyše. Tak to je aj s jeho projektom Milovať a ctiť, s ktorým evanjelizuje po celom Slovensku. Hoci už je v politike vyše 6 rokov, jeho prvoradým cieľom je prinášať Evanjelium. A prináša ho aj do politiky.

Richard je človek, ktorému dôverujem, pretože svoj život zakladá na Bohu. Pozývam Vás modliť sa za neho, jeho rodinu a za službu, do ktorej sa vložil.
Určite to nie je nič jednoduché.

 

použité fotografie: Martin Petrášek, vlastný archív

Odporúčame