Za čo sa modliť v politike? (A v KDH?)

Pekné gesto by bolo, keby táto modlitba prebehla pred začatím snemu, keby ju iniciovali Hlina s Vašečkom a keby bola aj náležite mediálne odkomunikovaná.

Google "prayer for unity in the political party" mi našiel web www.christiansinpolitics.org.uk. Konkrétne túto stránku: http://www.christiansinpolitics.org.uk/what-to-pray-for. Teda: za čo sa modliť v politike? Tu je môj voľný preklad. V KDH by mala prebiehať modlitba za jednotu. Pekné gesto by bolo, keby takáto modlitba prebehla pred začatím snemu, keby ju iniciovali Hlina s Vašečkom a keby bola aj náležite mediálne odkomunikovaná.

Vyjadrujem presvedčenie, že by sa dal nájsť kňaz, ktorý by takejto modlitbe rád predsedal.

 

Politika je veľká vec, z ktorej sa často cítime byť úplne odrezaní. V dôsledku toho môže byť ťažké presne vedieť, za čo sa modliť. Tu sú niektoré nápady, ktoré vám pomôžu začať modliť sa za politiku.

Modlime sa za svojho poslanca

Poslanci sú nami volení naši zástupcovia; sú to taktiež ľudské bytosti so stresujúcou prácou, rodinou, nádejami, snami a starosťami. Modlime sa za vašich poslancov (a ich rodiny) aby ich Boh požehnal a aby boli požehnaním doma aj vo svojej práci v parlamente.

Modilme sa za náš parlament

Máme to šťastie žiť v slobodnej demokratickej spoločnosti, ktorá stojí na kresťanských základoch. Ďakujme za túto slobodu a modlime sa, aby počet kresťanských poslancov a ich vplyv rástol naprieč všetkými politickými stranami.

Kresťania pracujúci vo vládnych inštitúciách

Kresťania pracujúci v politických stránách a vo verejnej službe môžu mať silný pozitívny vplyv na politiku a verejné služby. Modlime sa, aby ich Bol posilňoval vo viere, službe a obeti na pracovisku a aby im dodával odvahu prehovoriť v správny čas.

Modlime sa za politických vodcov

Politickí vodcovia sú dôležití jednak pre moc, ktorou disponujú ale aj pre určovanie smeru vývoja morálky národa (lepším či horším smerom). Modlime sa za svojho premiéra a jeho úrad, aby použili svoj intelekt, charakter, integritu, službu a vodcovstvo spôsobom, ktorý sa páči Bohu.

Modlime sa za poradcov

Mnoho poradcov verne slúži svojim komunitám a iba s malou vďakou! Pre niektorých je toto tiež spôsob, ako robiť politiku. Ďakujme za prácu týchto ľudí a prosme, aby ich Boh použil tak, aby priniesli pokoj, prosperitu, spravodlivost a nádej do našich miest.

Modlime sa za Cirkev

Lokálne Cirkvi sú najväčším zdrojom dobrovoľníkov v Británii, ale často zlyhávame v použití hlasu, ktorý nám to dáva, múdro a efektívne. Modlime sa, aby cirkvi v našom regióne rozpoznali politiku ako misiu a spolu sa pozdvihli v modlitbe a činoch.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo