Alojz Hlina má dobrý tím okolo seba. Vašečka ho môže rozšíriť - je vítaný.

Alojz Hlina má dobrý tím okolo seba. Vašečka ho môže rozšíriť - je vítaný.

Do Kresťanskodemokratického hnutia sa dalo vstúpiť kedykoľvek. Dalo sa tam vstúpiť aj v marci 2016.

Kovačič (Aktuality.sk):

„Ak sa vám podarí stať predsedom KDH, myslíte si, že by ste presvedčili Alojza Hlinu, aby tam ostal s vami?“

Vašečka:

„Neviem, netuším.“

Kovačič:

„Stáli by ste o to?“

Vašečka:

„Nie.“

---

Pod Hlinovým vedením bude možno Kresťanskodemokratické hnutie viac sedlácke. Priamočiarejšie. Bude mu občas trčať slama z topánok, možno aj bude trochu cítiť ovcami. Cudzí „bačovia“ ho nebudú mať veľmi radi. A možno aj časť "katolíckej kaviarne" sa bude chytať za nos. Ale - povedzme si pravdu - slovenský kresťan je väčšinovo "regionálny". Ale pod jeho vedením bude to hnutie autentické – s nikým nezameniteľné. Nebude sa vtláčať do priazne ani olano, ani SaS – ke. Za svoje ovce sa bude vedieť aj pobiť.

---

Pod Vašečkovým vedením bude hnutie viac uhladené, učesané, navoňavkované. Určite bude mať viac kamarátov. Prejde však možno pár mesiacov, a bude na nerozoznanie od olano a aj od SaS.

---

Kresťanskodemokratické hnutie má schopných potencionálnych vodcov. Na to, aby však boli spoločensky – mediálne uchopiteľní, trpia hendikepov mediálnej absencie. Vzhľadom k okolnostiam posledných 2 – 3 rokov je to pochopiteľné. Preto je zavádzajúce tvrdenie, že hnutie je odkázané na predsedov zvonku. Ak by Vašečka bol doteraz len radovým členom hnutia, taktiež by sa jeho snahe nevenovala žiadna mediálna pozornosť. V Kresťanskodemokratickom hnutí je kopec tých, ktorí svojím životom za posledné desaťročia vydali svedectvo Pravde a priniesli mnohonásobné ovocie – a predsa ich to neženie spochybňovať súčasného neohrabaného predsedu. Stáli pevne na pozíciách, aj keď mnohí cukli, aj keď iní púšťali KDH žilou.

Alojz Hlina je predsedom Kresťanskodemokratického hnutia v jeho najťažšej chvíli. Až si svoju robotu dokončí, potom ho hnutie nahradí niekým iným z vlastných radov. Niekým, kto pre voličov Kresťanskodemokratického hnutia už čosi potu a sĺz obetoval.

---

Hlina (TA3):

„Vitaj Richard, vitaj v dome. Cíť sa v ňom pokojne a spokojne. Dvere sú naozaj otvorené.“

Richard Vašečka má v Kresťanskodemokratickom hnutí dvere otvorené. Ak delegáti snemu potvrdia vo funkcii jeho súčasného predsedu Alojza Hlinu, Richard Vašečka sa môže zapojiť do tímovej práce presne podľa svojich darov. Synergia v podobe spájania darov pre dobro celku – nielen Kresťanskodemokratického hnutia, ale v prvom rade všetkých kresťanov na celom Slovensku – sa môže konať, ak Richard Vašečka prijme miesto v predsedníctve Kresťanskodemokratického hnutia.  Ak sa nebude snažiť vopred zobchodovať „tisíce kresťanských hlasov“ za predsednícku stoličku, ale prijme v pokore miesto, ktoré mu určia delegáti snemu, môže z neho byť dobrý podpredseda KDH.

---

Na margo tých „tisícov hlasov“, ktoré Richard Vašečka prinesie, ak sa stane predsedom: Ak sú to „kresťanskí demokrati“, budú voliť Kresťanskodemokratické hnutie nielen v prípade, ak sa Vašečka stane predsedom. Naopak – ak nebudú voliť Kresťanskodemokratické hnutie v prípade, že Vašečka bude „len“ podpredsedom, potom nie sú „kresťanskí demokrati“. Lebo kresťanský demokrat má v DNA službu. A handľovanie s vydieraním nie je o službe.

---

Tak to vidím...

 

Požehnaný večer prajem.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo