Zavolajte Palka!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zavolajte Palka!

Do radov Kresťanskodemokratického hnutia - pravdepodobnosť, že sa nachádzame pred predčasnými voľbami, je vysoká.

 

Nakoľko strany Progresívne Slovensko či SPOLU veľa vody nenamútia a do NR SR sa možno žiadna z maďarských strán nedostane, otázka, z akého materiálu sa bude skladať budúca vláda, je už teraz na mieste. Veľa možností nie je.

 

Bezpečnostná situácia v krajine je na poli prerastania kriminálnych štruktúr a politickej moci zlá. Novinárom sa hlásia poctiví policajti a prokurátori, odkrývajú sa nové a nové prepojenia medzi podsvetím a nadsvetím. Čestní prokurátori či policajti - napríklad pán Špirko, ale aj Hrivnák a im podobní potrebujú, aby im politici vytvorili garancie na slobodnú prácu. Potrebujú mať rozviazané ruky a krytý chrbát. Pán Spišiak to už pred časom verejne viac krát povedal.

 

Aby nová vláda bez SMER – u (ak vôbec vznikne) zvládla syzifovskú úlohu na poli vnútornej bezpečnosti, teda aby sa začala radikálne oddeľovať verejná moc od bielych golierov, je potrebná radikálna zmena nielen na premiérskom poste.

 

Bez silného a jasne na strane spoločného dobra stojaceho ministra vnútra a ministra spravodlivosti to nepôjde. Ministra vnútra, ktorý má výsledky, meno a predovšetkým autoritu. V postficovej dobe bude potrebné prestať rozprávať. Budú potrebné skutky - odvážne skutky.

 

Kresťanskodemokratické hnutie v minulosti JEDINÉ dokázalo postaviť aj ministra vnútra a aj ministra spravodlivosti, ktorí nastavili procesy na poli vnútornej bezpečnosti tak, že pozitívne výsledky sa dostavili v pomerne krátkom čase.

 

Ak chceme, aby poctivá časť polície, prokuratúry a súdov mali po blížiacich sa voľbách vytvorené nielen deklaratórne podmienky na svoju prácu – tie majú aj teraz – ale aby im boli skutočne rozviazané ruky a dostali silnú politickú záruku na skutočné zúčtovanie s mafiánmi aj v bielych golieroch, tak treba nadviazať na silnú tradíciu ministrov vnútra a spravodlivosti z radov Kresťanskodemkratického hnutia. Postkaliňákovské obdobie je výzvou pre skúsených a ostrieľaných harcovníkov, nie pre amatérov či ľudových tribúnov (hoci s dobrými úmyslami).

 

Ani SaS, ani olano (a ani „skupinka“ od Borisa Kolára) takými personálnymi zdrojmi nedisponuje. Generálny prokurátor príde na rad neskôr...

 

Očakávam od Kresťanskodemokratického hnutia zodpovedné kroky – zavolajte konečne Vladimíra Palka. Na veľkú dieru VEĽKÁ ZÁPLATA.

 

Požehnaný deň prajem.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo