Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. marec 2018

Nastal čas

Posledná príležitosť pre slušných ľudí.

Ešte predvčerom sa zdalo, že na našej politickej scéne ide predovšetkým o dôkladné vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára a jeho snúbenice. Dnes je však jasné, že ide aj o samotnú podstatu fungovania nášho štátu, o základné kritériá a hodnoty, o ktoré sa opiera štátna moc. Hnusná vražda bola impulzom, ktorý rozvíril stojaté vody niekoľkoročnej hegemónie Smeru a jeho „vlastnou hlavou“ zmýšľajúceho predsedu. A z toho, čo sa z dna dostalo na povrch, sa slušným ľuďom obracia žalúdok. Zoznam miest doma i v zahraničí, v ktorých sa zajtra majú konať zhromaždenia a pochody, stále narastá. Ľudia prestávajú byť ľahostajnými.

Veríme, že aj vo vládnej koalícií je zopár slušných ľudí, ktorí sú schopní konať. Voľba neleží len na vládnych stranách, ale na slušných jednotlivcoch. Teraz je čas, aby sa zomkli a verejne ukončili podporu vlády. Ak to neurobia, Róbert Fico sa z nich vysmeje presne tak, ako to má vo zvyku. Dnes (možno zajtra pred protestami) sám podá demisiu a tých zopár slušnejších jednotlivcov, ktorí  podporujú jeho vládu, sa do dejín navždy zapíšu už len ako oportunisti, ktorí čakali, kým sa situácia utrasie.

 

                                                             

Inzercia

Odporúčame

Blog
Zodpovednosť tých druhých

Zodpovednosť tých druhých

Každá vražda je hnusná, úkladná vražda je neospravedlniteľná a zavraždiť niekoho kvôli jeho povolaniu je nielen hnusné a neospravedlniteľné, ale aj nanajvýš desivé. A je jedno, či zavraždia poštárku, policajta alebo novinára. Vražda novinára kvôli kauzám, ktoré uverejnil, alebo chcel uverejniť navyše podrýva dôveru v demokraciu.

Blog
Čas plakať, čas reagovať

Čas plakať, čas reagovať (výber z blogov)

„´ndrangheta je uctievačkou zla... Tí, čo v živote kráčajú po ceste zla, ako napríklad mafiáni, nie sú spojení s Bohom. Sú exkomunikovaní.“ Pápež František, 2014, v Kalábrii, krátko po smrti trojročného chlapčeka, ktorý zhorel v aute po útoku ´ndranghety.

Blog
Bod zlomu a čas "potom"

Bod zlomu a čas "potom"

Ako by to mohlo byť, alebo úvahy do budúcna. Nesmelý pokus o predpovedanie budúcnosti, ktorá možno ani nenastane tak skoro. Predčasné requiem nad jednou politickou stranou.