Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. február 2018

Vitaj Richard! Loď sa nepotápa. Posádka je v pohode.

Vitaj Richard!  Loď sa nepotápa.  Posádka je v pohode.

Odkaz tlačovky Richarda Vašečku pre mnohých vyznel takto:  Loď s menom KDH sa potápa, kapitán nespolupracuje s posádkou, posádka volá o pomoc, a tak na záchrannom člne prichádza Richard, ktorý je pripravený prevziať kapitánsku čiapku a loď zachrániť.  

Odkiaľ pán Vašečka tieto informácie zobral, je mi záhadou, veď ako členka predsedníctva KDH som v novom dôstojníckom zbore.

Po neúspechu vo voľbách do NR SR v 2016 do lode KDH naozaj zatekalo.  Posádka si slobodne zvolila nového kapitána – predsedu Alojza Hlinu a nový dôstojnícky zbor – predsedníctvo KDH  http://kdh.sk/predsednictvo/; personálne zmeny boli aj na ďalších leveloch. 
Väčšina posádky rešpektovala demokratickú zmenu (veď sú to kresťanskí demokrati :-) a usilovne pracuje na opravách a vylepšeniach lode. Do lode už netečie voda, nové plachty vejú v priaznivom vetre.  Dôkazom toho sú pomaly ale stabilne stúpajúce preferencie KDH zo 4% na 7,4%. 

KDH dosiahlo výborné výsledky v župných voľbách; Milan Majerský sa stal županom v Prešovskom kraji, získali sme 47 župných poslancov http://kdh.sk/poslanci-vuc/.  Zorganizovali sme konferencie o poľnohospodárstve, demografii, životnom prostredí; navrhujeme riešenia problémov v školstve, doprave, ekonomike, sociálnej oblasti a ďalších.  http://kdh.sk/category/spravy/z-domova/page/2/

Aj preto už KDH nerieši veci do vnútra strany, ale otvorilo sa príchodu nových členov a férovej spolupráci s inými stranami.  Zvlášť pozýva k spolupráci iných kresťanských politikov.  Verím, že si k nám nájdu cestu.  Tiež dúfam, že podmienkou ich spolupráce nebude vyhadzovať terajšieho kapitána a jeho dôstojníkov cez palubu.  To pre mňa nie je vzor kresťanskej spolupráce.

Inzercia

Takže:  Richard, vitaj na lodi!  Cíť sa tu príjemne.  Zapoj sa, práce je vždy dosť.  A neboj sa!  Loď sa nepotápa.  Posádka je v pohode.

Stúpajúce preferencie KDH podľa agentúry FOCUS

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva