Prestanú už prominentní kresťania ruinovať kresťanskú politiku na Slovensku?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Prestanú už prominentní kresťania ruinovať kresťanskú politiku na Slovensku?

Konečne čerstvý vietor, konečne rozumný čin, konečne múdrosť, konečne kresťanstvo, konečne zárodok šance pre budúcu kresťanskú vládnu politiku. Koniec nekonečného štiepenia kresťanských hlasov. (Vďaka Bohu aj za stroskotanie Rybníčkovej T(r)osky) Tieto veci mi napadli, keď som sa dozvedel o rozhodnutí Richarda Vašečku vstúpiť do KDH a kandidovať za jeho predsedu.

Niežeby sme doteraz nemali kresťanské KDH. KDH bolo pre kresťana vždy rozhodne najlepšou voľbou. Áno, malo svetlejšie i temnejšie okamihy, to však na tomto tvrdení nič nemení. Svoju životaschopnosť dokazovalo a neustále dokazuje len vďaka tomu, že jeho tisíce členov sú v rozhodujúcej miere skutočne Božím ľudom. Túto odolnosť preukazovalo v ťažkom boji, keď bolo vďačným cieľom útokov všetkých médií, a to vrátane tých "demokratických", konzervatívnych či kresťanských. Nechcem rozoberať všetky ich motivácie. Som presvedčený, že KDH ani dnes nie je odkázané na ich kajúce prejavy. Avšak tie kresťanské by sa mohli začať úprimne snažiť odčiniť svoje mnohoročné lynčovanie KDH prameniace výlučne z ješitnosti jednotlivých novinárov. Ustáť takýto nerovný boj už naozaj hraničí so zázrakom. A KDH to dokázalo.

Je pravda, že do KDH vstúpili aj ľudia, ktorí sa či už svoje kamuflované rusofilstvo, či preexponované ego pokúšali prepašovať až na vrchol. Do človeka však nevidíš, a práve tu sa ukázal charakter hnutia ako celku a jeho bezprecedentne, ba až obsedantne médiami terorizované, zatracované, avšak predsa najdemokratickejšie štruktúry v rozhodujúcich chvíľach použili obyčajnú statočnosť a týchto ľudí dokázali s prehľadom odfiltrovať.

Hrušovský a Figeľ sa však podľa mňa stali len nevinnými obeťami  nepremyslených krokov výrazných kresťanov v politike, akými sú práve Vašečka, Škripek, Heger a pod. Títo ľudia mali vstúpiť do KDH nie v roku 2018, ale o desať rokov skôr. Ich chybou bolo, že sa ulakomili na ľahšiu cestu k svetskej sláve. Táto cesta však atomizovala hlasy kresťanských voličov tak účinne, že dnes kresťanský hlas v parlamente prakticky zanikol. Áno, paradoxne práve najvýraznejší kresťania majú na svedomí súčasnú porážku kresťanskej politiky na Slovensku. Nedá sa totiž od priemerného kresťanského voliča očakávať, že to bude on, kto sa s prehľadom zorientuje v ponuke kresťanov či "kresťanov" v pätnástich politických stranách a bude voliť jedinú z nich, aby napravil chyby márnomyseľných politikov. 

Vašečka si správne všimol, že kresťanská demokracia má v Poľsku v rukách jednofarebnú vládu, účinný mandát, a skoro 50-percentnú podporu. Lenže tomu predchádzala nie osobná túžba vyniknúť a následné štiepenie, ale pokora, poctivá robota a spájanie síl. 

Našťastie azda predsa prišiel veľký deň pre kresťanskú politiku aj na Slovensku - Richard Vašečka svojím krokom priznal svoju chybu a ako pokánie bude teraz počúvať z každej strany, že si prefíkane v teplučku počkal, kým Alojz Hlina za neho urobí špinavú robotu a on si príde len zlízať smotanu. Alojz Hlina si úprimne zaslúži obdiv a vďaku všetkých slovenských kresťanov za heroický zápas o "zmŕtvychvstanie" KDH. Bojoval krvavý, ale dobrý boj. Ale aj podľa mňa by sa jeho úloha ako reprezentanta kresťanov na Slovensku v tomto momente mala skončiť.

A možno sa dočkáme, že nám, kresťanom a konzervatívcom, a tým celému Slovensku po rokoch mafiánskych tajfúnov konečne začne svitať slnečný deň...

 

Foto: "JOKO"

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo